Prezent na Dzień Mamy – to „nic” nie kosztuje

Mama, mamusia. Zawsze ta sama. Od urodzenia najpiękniejsza, mimo że często zabiegana, zmęczona i zdenerwowana. Mama, wzór kobiety, któremu czasem odbiera się skrzydła, by móc zobaczyć nie ideał, a człowieka. Mama – zapach szarlotki, uśmiech na twarzy, a czasem smutne spojrzenie i załamane ręce. Mama: kobieta, człowiek, a potem teściowa i babcia. To słowo, które ma wiele znaczeń, wiele skojarzeń, pięknych i trudnych historii. Za kilka dni każdy z nas powie je kilka razy. Pozwólmy sobie włożyć w te słowa najwięcej miłości…

Prezenty od serca

Najbardziej cieszy pamięć i zaangażowanie. Dużo więcej mówi kilka chwil w drodze do uśmiechu niż kilkanaście złotych wydanych przy kasie. Dlatego Drodzy Tatusiowie, Babcie, Ciocie, pomóżcie tym dzieciom, które jeszcze same nie potrafią, stworzyć dla Mam coś wykonanego własnoręcznie.

Nie musi to być dzieło sztuki. Każda mama zachwyci się laurką, którą doceni zdecydowanie bardziej niż nawet najpiękniejszą kupioną w księgarni kartkę. Sprawdzi się też kwiat wykonany z krepy, czy duże namalowane serce. Starsze dzieci z pewnością z drobną pomocą wykonają witraż z kolorowych bibułek na okno, ramkę na zdjęcia, czy zakładkę do książki.

Nic tak nie wzruszy, jak wyrecytowany wierszyk.

Drodzy Tatusiowie – do dzieła! Poćwiczcie z Maluchem na spacerze, zainscenizujcie mamie w tym szczególnym dniu przedstawienie. Może uda się Wam wykonać jakieś elementy ubioru, które sprawią równie wiele radości dzieciom, co i rodzicom, gdy już będzie można zasiąść na widowni. Niech to będzie Czerwony Kapturek, kilka wierszy Brzechwy lub piosenka Jeżowskiej. Nieważne, co wybierzecie. Włóżcie w to swoje zaangażowanie, czas i serce.

A co z mamami, które same mają już dzieci? Jeśli potraficie zrobić prezent samodzielnie, do dzieła. Nie obawiajcie się sprezentować mamie ręcznie wykonanego albumu na zdjęcia, samodzielnie zaprojektowanej i wykonanej biżuterii, wyszytego pledu. Takie prezenty mówią najwięcej. I jak żadne inne są doskonałe na Dzień Mamy!

Kulinarne uczty

A gdyby tak obudzić Mamę kanapką w kształcie serduszka i wesołą piosenką, a potem wykonać prosty deser razem z dziećmi, mieszając kolorowe galaretki i świeże owoce? Niech ten dzień będzie pełen barw i wesoły. Nie bójmy się kreatywnych rozwiązań. Otwórzmy się na nowe możliwości i dajmy Mamom chwilę przyjemności. Drodzy Tatusiowie, przejmijcie stery na ten jeden dzień. Załóżcie fartuszki i dajcie wykazać się dzieciom. Spędźcie ten dzień w niepowtarzalny sposób!

A co dla dorosłych dzieci? Zjawcie się u mamy z własnoręcznie upieczonym ciastem lub zaproście tego dnia ją do siebie. Niech świętuje z Wami, ciesząc się dniem, które jest świętem każdej mamy. Nie musicie wybierać, czy spędzić ten dzień z własnymi dziećmi, czy pojedziecie do rodzinnego domu, możecie być wszyscy razem, pokazując maluchom już od najmłodszych lat, jaka jest siła miłości i tradycji.

Wszystkim Mamom już dzisiaj Wszystkiego Najlepszego! Na każdy Dzień, nie tylko Dzień Mamy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. ewanka ewanka

  ciekawe czy moje dzieci nie zapomniały o mnie, bo coś cisza :-/ Ale w tym roku mam beznadziejnie, cały dzień w garach :-/ na drugi dzień komunia dziecka :-) więc o relaksie nie mam mowy ;-/

 2. Ewa Ewa

  Moje pierwsze mamowe święto :)))))))

  • Dorota Dorota

   Moje drugie…:) Pierwsze na sosrodzice.pl :)

 3. ewanka ewanka

  moje ósme ;-D