Prezent na drugie urodziny – co wybrać?

Wybór prezentu to niełatwe zdanie, które często spędza sen z powiek wielu osobom. Z podarunkami mamy problem przygotowując się do świętowania urodzin osób dorosłych, a co dopiero, kiedy musimy wybrać prezent dla małego dziecka, które ma większe wymagania! Dostępny w sklepach ogromny wybór zabawek, książeczek, klocków i dziecięcych akcesoriów nie ułatwia podjęcia decyzji, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej ją komplikuje. Każdy z nas chciałby bowiem, aby jego prezent na drugie urodziny zarówno ucieszył malucha, jak i wspierał jego rozwój.

Co warto kupić dziecku z okazji jego drugich urodzin? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji zabawek, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego dwulatka, a przy okazji także spodobają się jego rodzicom.

Dwulatek i jego preferencje

Dwulatek to dziecko, które nie tylko dużo rozumie i układa swoje pierwsze wypowiedzi, ale także maluch, który ma już własne preferencje i upodobania. Choć nie ma reguły, to chłopcy w tym wieku zazwyczaj chętnie bawią się klockami, ściągają się samochodzikami i układają puzzle. Dziewczynki z kolei opiekują lalkami, przygotowują posiłki dla pluszaków oraz chętnie naśladują dorosłych przy czynnościach domowych.

Prezent na drugie urodziny dziecka powinien być więc tak wybrany, aby maluch nie tylko chętnie po niego sięgał, ale także, aby w naturalny sposób wspierał on rozwój małego dziecka.

prezent na drugie urodziny

Zanim kupisz prezent dziecku, poproś o radę jego rodziców!

Nieco ułatwione zadanie przy wyborze prezentu dla dziecka mają jego rodzice. W końcu to oni najlepiej znają swoją pociechę oraz wiedzą, jakie zabawki sprawią jej szczególną radość.

Jeśli zostaliśmy zaproszeni na wspólne świętowanie drugich urodzin dziecka naszych przyjaciół, warto wcześniej podpytać rodziców jubilata  o jego ulubione aktywności. Rodzice malucha najlepiej doradzą nam bowiem, jakie zabawki spotkałyby się z uznaniem ich pociechy oraz podpowiedzą także, czego unikać. Może się również okazać, że wybraliśmy już super zabawkę… ale dziecko już ją posiada, ewentualnie jej zakup zaplanowali jego rodzice lub dziadkowie. Taka rozmowa nie tylko ułatwi nam więc wybór prezentu, ale pozwoli także uniknąć „zdublowanego” podarunku.

Prezent na drugie urodziny – czym kierować się przy jego wyborze?

Wybierając prezent dla dziecka, powinniśmy skupić się przede wszystkim na dobrej jakości zabawkach. Powinny być one wykonane z solidnych i trwałych materiałów po to, aby wytrzymały intensywną zabawę i jak najdłużej służyły obdarowanemu. Dobrym wyborem będą np. popularne zabawki z drewna, materiałowe lalki do przytulenia oraz samochodziki z metalu.

Prezent dla dwulatka powinien być także dopasowany do wieku dziecka. Taki podarunek będzie bowiem dostosowany nie tylko do możliwości intelektualnych dziecka oraz poziomu jego rozwoju, ale przede wszystkim bezpieczny do codziennej zabawy. Zabawka dla dwulatka nie powinna bowiem posiadać małych elementów, które łatwo oderwać i mogą zostać w konsekwencji połknięte przez dziecko.

Prezenty dla dwulatka – kilka propozycji

Bez względu na to, czy jesteśmy rodzicami dwulatka, czy też zostaliśmy zaproszeni na świętowanie jego drugich urodzin, jest kilka ciekawych propozycji zabawek, które nie tylko zainteresują dziecko, ale spodobają się również jego rodzicom. Co więc warto wziąć pod uwagę wybierając prezent na drugie urodziny dziecka? Sprawdźmy!

Pierwsze puzzle dla dwulatka

Pierwsza układanka to znakomity pomysł na prezent dla dwulatka. Wielu maluchów uwielbia układać kolorowe obrazki z ulubionymi postaciami z bajek oraz świetnie się przy tym bawi. Oczywiście, wybrane przez nas puzzle powinny być dopasowane do wieku dziecka. Dla dwulatka idealnie sprawdzi się prosty zestaw puzzli złożony z kilku elementów, które maluch będzie musiał włożyć w odpowiednie miejsca. Puzzle to świetna propozycja zabawki urodzinowej, które nie tylko bawi, ale także rozwija dziecięcą wyobraźnię, wspiera jego zdolności manualne oraz pozwala ciekawie spędzić czas. Będzie znakomitym prezentem, który spodoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Klocki do budowania pierwszych konstrukcji

Dobrym pomysłem na wspierający rozwój dziecka prezent są także klocki. Do wyboru mamy tradycyjne klocki, z których maluch może budować swoje pierwsze konstrukcje, jak i bardziej zaawansowane markowe klocki, np. Lego Duplo, które także będą już odpowiednie dla dwulatków. Wybierając klocki dla dziecka, postawmy na dobrej jakości produkty, które będą trwałe i nie zniszczą się po kilkukrotnym użyciu. Warto także zwrócić uwagę na jakość wybranych klocków. Dobre klocki dla dziecka powinny być pozbawione ostrych krawędzi oraz starannie wykonane.

Zabawki interaktywne dla dwulatka

Dobrą propozycją jest także zakup dla dziecka zabawki interaktywnej. Małe dzieci chętnie bawią się bowiem zabawkami, które mówią, świecą i wydają dźwięki, taki prezent z pewnością przypadnie do gustu każdemu ciekawemu świata dwulatkowi. Spośród nich możemy wybrać np. tablet, smartfon czy dziecięcy komputerek, które nauczą dziecko pierwszych literek, naśladowania zwierzątek oraz liczb. Ciekawym prezentem będzie także interaktywne zwierzątko, które z pewnością od razu stanie się najlepszym przyjacielem malucha. Zabawka interaktywna powinna być oczywiście dostosowana do wieku dziecka, tak więc dla dwulatka wybierajmy produkty oznaczone +24m.

Książeczki edukacyjne dla małego dziecka

Książki to przedmioty, których nie może zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoiku. Uczą dziecko nowych słów, rozwijają jego wyobraźnię i wrażliwość oraz pozwalają maluchowi lepiej poznać otaczający go świat. Wspólne czytanie książek to także idealny moment, by spędzić czas wspólnie z dzieckiem, zrelaksować się oraz świetnie bawić przy czytaniu zabawnych historii. Książeczki edukacyjne to znakomity pomysł na prezent, który spodoba się zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Zanim jednak kupimy konkretną pozycję, sprawdźmy koniecznie, czy nasz solenizant już jej nie posiada w swojej biblioteczce.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem absolwentką historii i miłośniczką Włoch, języka włoskiego i włoskiej kuchni. Pracuję jako copywriter, ale praca to dla mnie nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim hobby i sposób na życie. Jestem mamą prawie czteroletniego chłopca, który sprawia, że każdy kolejny dzień jest ciekawszy i bardziej kolorowy. Jestem niepoprawną optymistką, dla której szklanka zawsze jest w połowie pełna, a pustkę zawsze można czymś wypełnić. Uwielbiam pisać i dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniami.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.