Prezent dla noworodka – najlepsze pomysły

Gadżety

Starsze dzieci zazwyczaj obawiają się ciemności, w przypadku młodszych zainwestowanie w przenośną lampkę led ułatwia sprawdzanie stanu maluszka w trakcie nocy.

Przenośne lampki LED posiadające atesty są bezpieczne dla ich młodych właścicieli, nie nagrzewają się w trakcie użytkowania. W zależności od modelu zostały wyposażone w funkcję regulatora czasu, który samoczynnie wyłącza światło, posiadają wbudowany projektor z opcją wyświetlania ,,gwiezdnej galaktyki”.

Ciekawym pomysłem jako prezent dla noworodka i dla nowych rodziców może być również wybór książeczki dla niemowlaka: czarno-białej z elementami w kolorze. Niebanalnym prezentem (istnieje duże prawdopodobieństwo, że nikt podobnego nie wręczy) może być płyta z muzyką dla dzieci, na przykład recenzowana przez nas Muzyka Bobasa, której słucha się świetnie i która wyróżnia się na tle innych podobnych propozycji, którym mieliśmy okazję się przyjrzeć.

Niektóre mamy ucieszą się z podarunku w formie chusty, w której można nosić noworodka. Przed zakupem takiego podarunku warto zasięgnąć opinii fachowców, aby dobrać odpowiedni model do preferencji młodej mamy. Można również rozważyć wybór nosidła.

Elektroniczna niania przyda się tym rodzicom, którzy mieszkają w kilkukondygnacyjnym domu, albo śpią w innym pokoju niż noworodek.

Można również rozważyć zakup biletu do filharmonii, teatru lub kina: na specjalny spektakl, film lub koncert dla rodziców małych dzieci i maluszków. Prezent dla noworodka w formie pretekstu, a jednocześnie możliwości wyjścia „do ludzi” w pierwszych tygodniach po porodzie może być bardzo przyjemnym upominkiem. Zwłaszcza jeśli zapewnimy rodzicom opiekę nad maleństwem.

Jeśli absolutnie nie mamy pomysłu, co wybrać, zamiast pakowania w kopertę pieniędzy, możemy sprezentować bon na zakupy w sklepie dla dzieci lub drogerii. Najlepiej taki, który jest ważny przez rok lub dłużej.

Odwiedzając świeżo opieczonych rodziców pamiętaj, aby prezent dla noworodka, który ofiarujesz ich dziecku, był podarunkiem prosto z serca i nie wywoływał zakłopotania.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Ewa, 27 lat. Na swoje szczęście czekała 5 zim. Stara się pogodzić bycie mamą z egoistycznymi przyzwyczajeniami. Czyta, szuka informacji, słucha rad doświadczonych mam, próbuje znaleźć złoty środek i wychować córkę na dobrego człowieka. Póki co, widzi małą kopię siebie, która sprawia, że pełną piersią, czuje, że żyje.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Katarzyna Katarzyna

    w ramach prezentu zakupiłam wczoraj śpiworek do spania dla maluszka – bardzo przydatna rzecz a przy kompletowaniu wyprawki mało kto o tym pamięta:) polecam.

  2. Joanna Joanna

    polecam śliczną pościelkę (link usunięty – przyczyna – kontakt redakcja)

  3. Karolina Karolina

    śpiworek hmm… miałam jako wyprawkę do szpitala, wszystkie mamy zachwalają grzechotki niech w miesiącu przyjdzie 5 gości od każdego grzechotka (najczęsciej kupowane i gryzaki) żadna radość dla dziecka i dla mamy… maskotki też są prezentem nieodpowiednim bo dziecko nie lubi przytulanek. Jestem zwolenniczką praktycznych prezentów i myślę że ktoś kto chce zrobić prezent mamie i noworodkowi to kupi coś nie na pierwsze kilka miesięcy tylko na późniejsze miesiące. Może być ręczniczek z kapturkiem, książeczka , na pierwsze kroczki Attipasy, album do zdjęć.