Jaki prezent dla niemowlaka? – nasze typy

Dzisiaj większość z nas narzeka na nadmiar a nie brak rzeczy. W zastraszającym tempie rośnie również ilość posiadanych zabawek i gadżetów dla dzieci. Dlatego tak ważne jest, by decydując się na prezent dla niemowlaka, wybierać rozsądnie. Zamiast „byle drobnostki”, która tylko będzie się kurzyć, lepiej wybrać coś, co zadowoli młodych rodziców. Niektóre z poniższych typów mogą Cię zaskoczyć….A Ty co polecasz?

Idealny prezent dla niemowlaka

Idealny prezent dla niemowlaka to niekoniecznie zabawka, która jako pierwsza przychodzi na myśl.

Co prawda to właśnie zabawki przyjmowane są jako oczywistość, bo uczą, bawią, są świetnym sposobem na nudę, jednak również one często są prawdziwym utrapieniem dla dzieci….i dorosłych. Zbyt głośne, kolorowe, skomplikowane bywają powodem przestymulowania zwłaszcza szczególnie wrażliwych niemowlaków. Prawda jest również taka, że najczęściej najlepszą częścią zabawki jest karton po niej….Wiele zabawek nie jest interesująca dla dzieci. Niemowlaki nie są w stanie docenić wszystkich zalet świetnego markowego produktu. I jeszcze jedno – to że zabawka jest „wypasiona”, podoba się cioci czy babci, wcale nie oznacza, że spodoba się małemu dziecku czy jego rodzicom.

Czyli co sytuacja bez wyjścia? Okazuje się, że nie.

Prezent dla niemowlaka – tort z pieluch

Tort z pieluch jest szczególnie polecany w przypadku odwiedzin u najmłodszych niemowlaków. Wiele osób stawia na tę propozycję, gdy wybiera się na pierwszą wizytę. Nic dziwnego, skoro nawiązuje do wyprawki i prezentuje produkty, których nigdy za wiele…

Z drugiej strony pieluchy są potrzebne dłużej niż tylko przez miesiąc od narodzin, dlatego zwłaszcza praktyczni rodzice z pewnością docenią taki prezent. Wielu nie ukrywa, że oddycha z ulgą, gdy zamiast kolejnej grzechotki dostają paczkę sprawdzonych (!) pieluch.

Tu jest haczyk – sprawdzone to takie, które wybrali rodzice i które dziecko najlepiej toleruje. Innymi słowy – przed odwiedzinami, warto dowiedzieć się, jakich pieluch używa dziecko.

Prezent dla niemowlaka – leżaczek

Dobrym pomysłem na prezent dla niemowlaka jest leżaczek- bujaczek, najlepiej taki, który rośnie wraz z dzieckiem. To niewątpliwie produkt, który sprawdza się w większości domów – praktyczny i warty uwagi.

Cena nie jest najniższa, więc to raczej opcja dla wyjątkowych odwiedzających.

Jak wybrać odpowiedni bujaczek leżaczek dla dziecka? Kliknij tutaj.

Prezent dla niemowlaka – karuzela nad łóżeczko

To kolejna propozycja z kategorii tych „konkretniejszych”. Karuzela nad łóżeczko przydaje się niemal każdemu maluchowi. Oczywiście są dzieci, które mogą nie zaakceptować takiej zabawki, jednak większość zdecydowanie lubi wpatrywać się w kolorowe zabawki przesuwające się pomału nad ich głowami w rytm spokojnej melodii.

Dzisiaj oprócz prostych karuzeli można nabyć już bardzo interaktywne urządzenia. Koszty są również mocno zróżnicowane. Przeczytaj więcej – jak wybrać karuzelę dla niemowlaka.

Prezent dla niemowlaka: szumiące misie

Kiedyś trzeba było włączać suszarkę lub płytę z białym szumem, odkąd są szumiące zabawki nie jest to konieczne. Miś czy piesek wydając spokojny jednostajny szum, ukoi dziecko i ułatwi zasypianie. Wszystko za sprawą zapewniania warunków podobnych do tych, które miało dziecko w brzuchu mamy.

prezent dla niemowlaka

Nasza recenzja Misia Szumisia – poznaj model, który skradł nasze serca.

Jaki prezent dla niemowlaka? Drobne prezenty

Z drobniejszych prezentów warto rozważyć zakup śliniaczka z gryzaczkiem, książeczki z materiału, ubranka (jeśli znamy rozmiar), płyty z muzyką dla bobasa.

Niektórzy wybierają również kocyki, zabawki do wózka czy organizery.

A Wy co polecacie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.