Prezent dla 5 latka – niezawodne typy dla chłopca i dziewczynki

Im dziecko starsze, tym rodzic/babcia/ciocia czy wujek mają większe pole do popisu, jeśli chodzi o prezenty. Głównie dlatego, że rosną zdolności motoryczne, intelektualne malucha, dzięki czemu dziecko jest w stanie bawić się w bardziej złożony sposób, poza tym kształtują się zainteresowania i upodobania pięciolatka – dziewczynka czy chłopiec mają swoje ulubione postaci bajkowe, marzą o tym, by zostać piosenkarką czy strażakiem i jednocześnie bawią się w określony sposób. Mają też swoje pragnienia i listę zabawek, które chciałyby mieć, a poza tym są zazwyczaj otwarte na eksperymentowanie i zabawę na wiele nowych sposobów.

Jaki zatem prezent dla 5 latka wybrać, by mieć niemal pewność, że dziecko będzie zadowolone? Oto typy, które sprawdzą się pod choinką, jako pomysł na Mikołajki, jak również urodzinki.

Prezent dla 5 latka: Operacja – gra

Kultowa gra mająca kilka dobrych lat wzbogacona została w nowe elementy dźwiękowe, pozwalając tym samym na świetną rozrywkę dla całej rodzinie.

Spróbuj swoich zdolności w leczeniu bólu nogi, brzucha, czy ucha! Wygrywa ten, kto najrzadziej będzie słyszał charakterystyczny brzęk.

prezent dla 5 latka

smyk

Dobble – nigdy się nie nudzi

Gra o bardzo prostych zasadach polegająca na szukaniu podobieństw między kartą na stole a  tą trzymaną w dłoni – pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i szybkość. Świetna dla całej rodziny.

prezent dla 5 latka

smyk

Dummel – dla dzieci, które uwielbiają bajki

Uroczy stworek nie tylko opowiada bajki, ale pozwala je również tworzyć – jest w stanie zapamiętać aż 10 opowieści wymyślonych przez dziecko. Jego obsługa jest bardzo prosta, a możliwości zabawy wciągają i są gorąco odbierane przez najmłodszych.

Dummel może stać ulubionym stworkiem pięciolatka!

prezent dla 5 latka

smyk

 

Mozaika

Mozaika, pozwalająca tworzyć wiele wzorów, obrazków,  to kreatywna propozycja. Ten prezent dla 5 latka może się sprawdzić u wielu dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek, ćwiczy cierpliwość, pozwala również aktywnie spędzić czas z mamą i tatą.

prezent dla 5 latka

smyk

Klocki Lego

Trudno znaleźć choć jednego pięciolatka, który nie lubiłby klocków Lego. Jest to bardzo dobra propozycja dla dzieci o różnych zainteresowaniach. Zestawów jest mnóstwo, tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

prezent dla 5 latka

zobacz

Puzzle 3D

Puzzle 3D to ciekawsza wersja klasycznych puzzli, która pozwala osiągnąć bardziej spektakularny efekt końcowy. Angażuje w układanie nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

 

prezent dla 5 latka

empik

 

prezent dla 5 latka

 

 

empik

A Wy macie swoje typy na prezent dla 5 latka?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Aska Aska

  Fajna ta lista u nas niezmiennie królują klocki Lego :)

 2. Marysia Marysia

  U nas rządzi Elsa :) wszystko z nią jest na wagę złota, od razu się podoba ;P

 3. Anna Anna

  Gra Operacja-beznadziejna!Kupiliśmy w zeszłym roku i leży gdzieś na dnie szafy,elementy są tak proste do wyjmowania, że nawet mój 3-letni syn nie ma z tym problemu. Zero zabawy, nic ta gra nie daje:(

 4. Kasia Kasia

  a my bardzo lubimy operację – gramuy często. dzieci 6 l i 7l

 5. Malwina Malwina

  U nas mega hitem są klocki plus plus Nawet lego zostało zapomniane a to już coś! :)