Nie pozwól bawić się dzieciom w pobliżu falochronu! Obejrzyj!

Ratownicy sukcesywnie ostrzegają, by nie kąpać się, zwłaszcza z dziećmi, blisko budowli hydrotechnicznych. Wiedza na temat zagrożeń, które się z tym wiążą jest nadal bardzo niska.

Często na plaży słychać gwizdek i znaczące nawoływanie, by oddalić się od falochronu.

Zastanawiałaś się dlaczego?

SONY DSC

Znak na plaży w Ustce

Obejrzyj poniższy film, który okazuje, że w kilka chwil można zniknąć pod wodą, przebywając niedaleko od brzegu.  Większość osób kąpiących się niedaleko budowli hydrotechnicznych, nie spodziewa się tak wielkiej różnicy głębokości w wodzie. Przebywając metr czy dwa od brzegu, można się w kilka sekund znaleźć pod wodą.

Gosia na jednym z forum wspomina to tak: „Miałam 7 lat i szłam równo z bratem i w pewnym momencie on szedł dalej, a mnie wciągnęło pod wodę , musiał ratować mnie ratownik, bo o własnych siłach nie mogłam wyjść.” Bogdan: „W wieku 5lat dzięki siostrze nie utopiłem się przy falochronie na plaży w Kołobrzegu”, a Monika dodaje: „Też ostatnio miałam takie przeżycie, fale wciskały między falochrony i bez pomocy narzeczonego bym nie wyszła.”

Dlaczego nie można kąpać się blisko pali? Być moze dlatego.Ustka 2016 – Nie kąpcie się blisko budowli hydrotechnicznych. Zwłaszcza z dziećmi. Wykonujcie polecenia ratowników, jeżeli sami nie potraficie myśleć.

Opublikowany przez Adrian Aleksandrowicz na 9 sierpień 2016

Niewskazana jest nie tylko kąpiel w pobliżu falochronu, ale również spacerowanie po nim. Rok temu w Gdańsku zdarzyła się tragedia, media informowały „ona się poślizgnęła, on wskoczył, by ją ratować. Oboje utonęli”. Spacer po falochronie być może jest ciekawy, ale na pewno nie należy do bezpiecznych….

ślady na falochronie, wskazujące na bezskuteczną próbę ratowania się po ześlizgnięciu się do wody. Ujście Wisły w rejonie Świbna (źródło)

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Agnieszka Agnieszka

    Powinni to pokazywać na plaży. mam wrazenie, ze po wejsciu na nią wielu osobom wylacza się rozum