Powrót do szkoły. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Koniec wakacji już za chwilę. Dzieci i młodzież – 1 września znów przejdzie próg budynku szkoły, rozpoczynając kolejny rok nauki. Część dzieciaków zderzy się ze szkolną rzeczywistością pierwszy raz. Zarówno dzieci, jak i rodzicę czują niepokój związany z tą chwilą. Nowe obowiązki. Kontakt z rówieśnikami. Codzienna droga do szkoły i powrót do domu. Zagrożenia, które czyhają na najmłodszych w drodze na zajęcia. Odpowiedzią i rozwiązaniem na te lęki jest nowoczesny zegarek gps dla dziecka Locon Watch Lite. Dlaczego warto po niego sięgnąć? Czym wyróżnia się ten produkt?

Back to School – jak pomóc dziecku wrócić do szkoły po wakacjach?

Bez względu na to, czy Twoja pociecha jest już uczniem od wielu lat, czy dopiero stawia swoje pierwsze kroki w szkole, warto  wesprzeć go w przygotowaniach, nastawić pozytywnie, pomóc oswoić lęk. Jak możemy to zrobić?

  • pozwól na odczuwanie emocji – zapewnij, że niepokój przed nieznanym jest czymś całkowicie naturalnym. Każdy go czuje – dorośli też obawiają się nowego np. zmiany pracy. Powiedz, dziecku, że będziesz je wspierać w naukowych wyzwaniach i że zawsze może na ciebie liczyć. Pokaż dobre strony powrotu do szkoły. Kontakt z rówieśnikami, okazja do zabawy i poznawania nowych ludzi,
  • daj możliwość oswojenia nowego – przygotuj się na nowy rok szkolny razem z dzieckiem – wybierz się razem z nim na zakupy. Kupcie razem podręczniki, książki, przybory szkolne. To doskonała okazja na spędzenie rodzinnie czasu i przekucie niepokoju w coś dobrego,
  • zainwestuj w niezbędne gadżety, które ułatwią kontakt z dzieckiem w razie potrzeby i wzmocnią jego bezpieczeństwo. Takim praktycznym gadżetem jest zegarek Locon Watch Lite.

Zagrożenia czyhające na najmłodszych

Powrót do szkoły może być dla maluchów fantastycznym czasem. Nauka nowych rzeczy, integracja z rówieśnikami. Niestety, żyjemy w niepewnych czasach. Warto ufać dziecku, trzymając jednak rękę na pulsie. Dla własnego komfortu psychicznego i przede wszystkim dla bezpieczeństwa naszej pociechy. Zagubienie się podczas powrotu do domu, dłuższy brak kontaktu z dzieckiem, relacje z innymi ludźmi, których nie jesteśmy do końca pewni. Odpowiedzią na wszystkie te obawy jest Locon Watch LIte.

Zegarek GPS dla dziecka Locon Watch Lite. Dlaczego warto?

Nowatorski produkt Locon Watch Lite z powodzeniem łączy świat dziecka i świat rodzica, który martwi się o swoją pociechę. Kolorowy wyświetlacz, intuicyjna i łatwa obsługa sprawia, że bez problemu z gadżetem tym zaprzyjaźnią się uczniowie i dorośli. Gry pozwalają dzieciakom miło spędzić czas i sprawiają, że zegarek w ich oczach jest jeszcze bardziej atrakcyjny. Video rozmowy umożliwiają rodzicom ciągły kontakt ze swoimi pociechami. Bezsprzecznym atutem zegarka jest funkcja lokalizacji z wyznaczaniem bezpiecznych obszarów. Kiedy nasze dziecko znajdzie się poza określoną trasą lub też za bardzo się od nas oddali dedykowana aplikacja da nam znać. Pomocna jest także funkcja nasłuchu otoczenia – pozwala określić w jakim towarzystwie i otoczeniu znajduje się dziecko. Wszystkie opisane opcje (i jeszcze więcej…) możemy obsługiwać z poziomu wspomnianej wyżej dedykowanej aplikacji. Zespół specjalistów z firmy Locon cały czas pracują na rozszerzaniem możliwości swoich produktów. Wciąż dodawane są nowe funkcje, jak np. w nowej wersji zegarka funkcja “Przyjaciel”. Wszystko po to, aby świat dziecka był jeszcze ciekawszy, jeszcze bardziej kolorowy, ale przede wszystkim bezpieczny.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.