Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy w styczniu: 21 i 22 dnia miesiąca. Pomysł wyróżnienia babć pojawił się w 1964 roku a dziadków trochę później w latach 80-tych.

Co roku w styczniu wnukowie składają życzenia, dają babciom i dziadkom drobne upominki: najczęściej kwiaty, słodycze i własnoręcznie przygotowane drobiazgi. W żłobkach i przedszkolach organizowane są specjalne spotkania, które mają w szczególny sposób uhonorować Seniorów. Podczas wystąpień nietrudno o wzruszenie oraz łezkę w oku.

Niekiedy poza drobnymi upominkami rodzice mają potrzebę sprezentowania dziadkom czegoś ekstra, by w ten sposób w szczególny sposób im podziękować. Co warto wybrać?

Oto nasze pomysły.

Ręcznie robione pralinki

Zamiast standardowej czekolady czy bombonierki, można wybrać dla babci ręcznie robione pralinki

Czekoladki Super Babcia cena 25 złotych

Czekoladki Super Babcia cena 25 złotych, dostępne w Chocolissimo

Zestawy: jeden dla babci, drugi dla dziadka ręcznie robionych 15 pralinek, cena 100 złotych

Zestawy: jeden dla babci, drugi dla dziadka ręcznie robionych 15 pralinek, cena 100 złotych

Coś dla maluszka, coś dla Babci i Dziadka

A gdyby tak podarować Dziadkom coś, co da im mnóstwo pomysłów, jak spędzać czas z maluszkiem i dodatkowo wspomoże rozwój dziecka?

Wydawnictwo WIR przygotowało przykładowo „Zabawy Tutusia: Z dziadkiem i babcią”. W opakowaniu znajdziemy książeczki i karty do zabawy z dziećmi od 1 do 3 lat.

Cena 45 złotych.

z babciaPoduszka od rozpieszczonych wnuków

A może prezent z kategorii ozdobnych, trochę dowcipny? Na przykład taka poduszka?

poducha

Poduszka dostępna w sklepie crazyshop cena 50 złotych

Lub poduszka: drzewko genealogiczne?

Poduszka crazyshop cena 50 złotych

Poduszka crazyshop cena 50 złotych

Pojemnik na cukierki

Jak to jest, że babcie i dziadkowie zawsze mają coś słodkiego: a to pochowane cukierki po kieszeniach, a to ciasteczka w szafach, które kojarzą się ze słodkimi smakami dzieciństwa. Być może dobrym pomysłem będą takie produkty, jak poniżej?

cukierki

Cena 68 złotych, crazyshop

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Olka K. Olka K.

  ooo…naprawdę ciekawe pomysły na dzien babci i dziadka, ja chyba sie zdecyduje na ten pojemnik na cukierki ze zdjeciem :)

 2. monika06 monika06

  „K”
  a ja tu widze bardzo ciekawa poduszke…dom babci Halinki, zamienilabym tylko kolor na mega pomarancz, ktory babcia Halinka uwielbia oraz imiona ;)

 3. mama_Szymka mama_Szymka

  bardzo dziękuję za artykuł i świetne, nieoklepane pomysły! Wszystkie mi się podobają i czekoladki i poduszka z kwestią, że tu się rozpieszcza wnuki :) Pojemnik na cukierki to takie 2 w 1, gdyż babcia może estetycznie przechowywać cukierki, które wnuczki wyjadają :) Wydanie książeczki z grą to też świetna sprawa. Dziękuję za cenne podpowiedzi :)

 4. Asia Asia

  k. Moim zdaniem najlepszym pomysłem na prezent na dzień babci i dziadka to czekoladki, bo nikt się nie oprze słodkością :)

 5. Ania Ania

  k. Naprawdę świetne i oryginalne pomysły! Bardzo mi się podobają, zwłaszcza, że mogą się sprawdzić również na inne okazje (wystarczy chociażby zmienić napisy). Niewątpliwą zaletą tych prezentów jest ich spersonalizowanie, gdyż są przeznaczone dla konkretnej osoby. Dzięki temu zarówno obdarowana osoba, jak i podarek są wyjątkowe.
  Co istotne, „przy okazji” tych prezentów może pojawić się również element dydaktyczny: można bowiem np. wspólnie z dzieckiem przygotować drzewo genealogiczne, które zostanie umieszczone na poduszce.

 6. Kaczuszka Kaczuszka

  Fajne Owszem niesamowite. :) Babcia Halinka się ucieszy tak samo jak dziadek Halinka :D

  • sosrodzice sosrodzice

   Oj tam, oj tam ;) Napisy można zmienić ;)

 7. Adrianna Adrianna

  Bardzo ważne jest wpojenie dzieciom już od najmłodszych lat, pewnych zasad i szacunku do osób starszych, które na przyszłość zaprocentują i sprawią, że będziemy mieli kulturalne dzieci. Obdarowując dziadka czy też babcie prezentem, liczy się nie to, co damy, ale gest i pamięć. To sposób w jaki wyrażamy swoją miłość i szacunek do nich.

 8. Adrianna Adrianna

  Podarek dla babci czy dziadka to forma naszej wdzięczności, tolerancji i szacunku. Pokazujemy, jak bardzo ich kochamy i pamiętamy. Tylko moi drodzy, niech są dla nas ważni nie tylko w dniu ich święta. Dostrzegajmy ich na co dzień, przez cały rok…

 9. Kasia Kasia

  k Pralinki własnoręcznie robione ? Hmm.. Gdybym była na miejscu babci najbardziej ucieszyłby mnie taki prezent :) Oczywiście nie ma nic piękniejszego jak dla mnie od szczerych życzeń płynących wprost z małych serduszek i uśmiechu na słodkich buźkach :)

 10. Aśka Aśka

  Dzieciaki zawsze na dzień babci i dziadka szykują coś przygotowanego własnoręcznie. W tym roku będą cuda wykonane z gliny. Fajna pamiątka.

Zobacz również