Pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla dzieci od 0 do 3 lat

Prezent na Dzień Dziecka dla trzylatka

Maluch w wieku trzech lat ma już zazwyczaj sprecyzowane zainteresowania. Lubi się bawić określonymi zabawkami, w sobie znany sposób. Spore znaczenie odgrywa już temperament oraz codzienne doświadczenia malucha, to znaczy, gdzie się dziecko wychowuje oraz czym zajmują się jego rodzice. Trzylatek bawi się bowiem poprzez naśladowanie (dlatego sprawdzają się wszelkie zestawy do gotowania, majsterkowania, wózki dla lalek, jak również zestawy pobudzające wyobraźnię i kreatywność (pisaki, kredki, masy plastyczne, itd.).

Poniżej trzy uniwersalne propozycje:

 • Gra spadające małpki: ciekawy pomysł na rozrywkę dla całej rodziny. Gra ćwiczy zdolności manualne, koncentrację, a przy tym jest tak nieprzewidywalna, że rzadko kiedy się nudzi. Więcej tutaj.
 • Klocki Jeżyki Wader — legendarna zabawka, znana i ceniona od pokoleń, która pobudza wyobraźnię  i rozwija zdolności koncepcyjnego myślenia. Za około 25 złotych zyskamy zestaw klocków na co najmniej kilka lat, dzięki możliwości budowania wielu konstrukcji, budynków i pojazdów. Sprawdzone  również na tatusiach! :) Więcej tutaj.
 • Zestaw Ciastoliny (np. Ośmiornica lub o dodatkowych walorach edukacyjnych dla dzieci obawiających się wizyty u dentysty: Dentysta)
 • Garaż na samochody z windą/zestaw majsterkowicza
 • Zestawy do gotowania/sprzątania/akcesoria do lalek typu baby born.
 • Zestawy do zabawy w piasku (np. zestaw do przygotowywania lodów czy duże samochody).
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jola Jola

  Fajne, na pewno skorzystamy!

 2. Ilona Ilona

  ZGADZAM SIĘ PLUSZAKI I MIŚKI TO ISTNA STRATA PIENIĘDZY .DOBRY PREZENT TO TAKI KTÓRY ZAINTERESUJE DZIECKO NA DŁUŻEJ BĘDZIE JE ROZWIJAĆ ,POMAGAĆ W POZNAWANIU OTOCZENIA I ZDOBYWANIU KOLEJNYCH UMIEJĘTNOŚCI .A TAKIEGO PLUSZAKA RZUCI W KĄT I TYLE GO WIDZIELI.

 3. Kamila Klimczyk Kamila Klimczyk

  Fajne te kubeczki. Można samemu zrobić. Mój problem rozwiązany .