Pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla dzieci od 0 do 3 lat

Prezent na Dzień Dziecka dla dwulatka

konikDwulatek zazwyczaj jest bardzo energiczny i żywy, dlatego z jednej strony potrzebuje dużo czasu na aktywną zabawę, a z drugiej chwil „wytchnienia”, podczas których będzie ćwiczył zdolności manualne oraz koncentrację.

  • na tym etapie dzieci najczęściej interesują się już wszelkimi układankami, puzzlami. Ciekawą propozycją są przykładowo puzzle, które układa się wraz z odczytywaniem znanych i lubianych przez dziecko wierszyków. Maluch zarówno uczy się dopasowywania poszczególnych elementów, jak również rozwija swoje zdolności językowe. Przykładowe tego typu puzzle testowaliśmy tutaj.
  • dmuchany skoczek – to zabawka, która jest nieoceniona w pochmurne dni, kiedy pogoda nie dopisuje, a temperament dwulatka stanowi wyzwanie dla rodziców. Zabawkę nabędziemy już w kwocie około 35 złotych. Więcej na ten temat.
  • mozaika do układania – ciekawym pomysłem dla dwulatka może być również mozaika do układania. W cenie około 50 złotych otrzymamy produkt, który ma szansę zająć dziecko na długie chwile: przykład.
  • gra dla dwulatka Granna Dom – za około 20 złotych otrzymamy prostą w formie, a jednocześnie ciekawą grę, która bazuje na najbliższym otoczeniu dziecka, zachęcając malucha do nazywania, opisywania i przyporządkowywania poszczególnych przedmiotów do konkretnych pomieszczeń znajdujących się w domu. Szczegóły tutaj.

Na następnej stronie pomysły na prezent dla trzylatka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jola Jola

  Fajne, na pewno skorzystamy!

 2. Ilona Ilona

  ZGADZAM SIĘ PLUSZAKI I MIŚKI TO ISTNA STRATA PIENIĘDZY .DOBRY PREZENT TO TAKI KTÓRY ZAINTERESUJE DZIECKO NA DŁUŻEJ BĘDZIE JE ROZWIJAĆ ,POMAGAĆ W POZNAWANIU OTOCZENIA I ZDOBYWANIU KOLEJNYCH UMIEJĘTNOŚCI .A TAKIEGO PLUSZAKA RZUCI W KĄT I TYLE GO WIDZIELI.

 3. Kamila Klimczyk Kamila Klimczyk

  Fajne te kubeczki. Można samemu zrobić. Mój problem rozwiązany .