Pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla dzieci od 0 do 3 lat

1 czerwca to nie tylko świetna okazja do spędzenia wolnego czasu w oryginalny sposób, na wspólnej beztroskiej zabawie z maluchami. To również czas, kiedy wielu rodziców, dziadków, cioć i wujków wręcza  kilkulatkowi prezent.

Nie namawiamy, by decydować się na bardzo kosztowne upominki, bo w Dniu Dziecka nie to jest najważniejsze. Przedstawiamy pewne możliwości. Zebraliśmy je zwłaszcza dla osób, które nie chcą poprzestać na słodyczach czy całusach i pragną na Dzień Dziecka sprezentować maluchowi coś konkretnego, co ma szansę się spodobać i dołączyć do grupy trafionych upominków.

Prezent na Dzień Dziecka dla niemowlaka

playgroNiemowlę rzecz jasna nie jest świadome, że właśnie obchodzi swoje święto, dlatego wielu rodziców zapytanych przez najbliższych, co kupić maluchowi na Dzień Dziecka, wskazują na prezenty praktyczne. Często jest bowiem tak, że dziecko ma bardzo dużo zabawek, a i tak połową z nich się nie bawi. W takiej sytuacji bardziej trafionym pomysłem jest zakup:

 • paczki pieluszek (zanim wybierzesz się na zakupy, zapytaj o rozmiar oraz markę, której ufają rodzice),
 • kosmetyków pielęgnacyjnych (np. płynu do kąpieli, kremu do pielęgnacji skóry, itd.),
 • zestawu pościeli lub prześcieradła,
 • ręczniczka do kąpieli ze specjalnym kapturkiem.

Z zabawek lub akcesoriów dla niemowlaka warto rozważyć zakup:

  • prostych kubeczków do układania, na przykład: aktywnych kubeczków Playgro (cena około 15 złotych),
  • płyty z piosenkami dla dzieci, na przykład Muzyka Bobasa lub składanki MiniMini,
  • myszki BabyOno z pozytywką – pluszak solidnie wykonany, przykuwa spojrzenie maluszka, a po uruchomieniu pozytywki skutecznie wycisza,
  • karuzeli przenośnej, którą można przymocować przy foteliku samochodowym, spacerówce (np. opisana i przetestowana przez nas Tiny Love).

Uwaga!  Jeśli chcesz kupić pluszaka, oszczędź sobie wybierania największych zabawek. Być może w ten sposób chcesz pokazać, jak maluch jest dla Ciebie ważny, ale w polskich realiach mieszkaniowych duży pluszak to zazwyczaj dla rodziców dziecka spory problem…który z czasem się kurzy i zwyczajnie w świecie przeszkadza!

Na następnej stronie pomysły na prezent dla rocznego dziecka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jola Jola

  Fajne, na pewno skorzystamy!

 2. Ilona Ilona

  ZGADZAM SIĘ PLUSZAKI I MIŚKI TO ISTNA STRATA PIENIĘDZY .DOBRY PREZENT TO TAKI KTÓRY ZAINTERESUJE DZIECKO NA DŁUŻEJ BĘDZIE JE ROZWIJAĆ ,POMAGAĆ W POZNAWANIU OTOCZENIA I ZDOBYWANIU KOLEJNYCH UMIEJĘTNOŚCI .A TAKIEGO PLUSZAKA RZUCI W KĄT I TYLE GO WIDZIELI.

 3. Kamila Klimczyk Kamila Klimczyk

  Fajne te kubeczki. Można samemu zrobić. Mój problem rozwiązany .