Pokój dziecka – 4 dodatki wspomagające jego bezpieczeństwo

Inf. prasowa komentarzy: 0

Urządzanie pokoju dziecięcego to nie tylko aranżacja przytulnego wnętrza, w którym umieścimy ulubione zabawki naszej pociechy – to przede wszystkim troska o jego prawidłowy rozwój na wszystkich płaszczyznach oraz bezpieczeństwo. W jaki sposób podejść do wystroju wnętrza i doboru mebli dla dziecka? Jakich dodatków nie powinno zabraknąć w dziecięcym pokoju? Poniżej przedstawiamy listę 4 akcesoriów, które zapewnią komfort maleństwu oraz wspomogą jego bezpieczeństwo każdego dnia.

1.  Bezpieczne zabawki

Zabawki są niezwykle ważnym elementem w rozwoju każdego dziecka, więc niewątpliwie powinny się znaleźć w jego pokoju. Kluczowe jest wybranie bezpiecznych produktów dostosowanych do wieku dziecka i stymulujących jego procesy poznawcze w naturalny sposób. Sięgajmy więc po zabawki pozbawione małych, łatwych do połknięcia elementów, a także ostrych krawędzi czy luźnych szwów bądź nitek. Warto także zwracać uwagę na materiał, z jakiego wykonano produkt – powinien on być nie tylko odporny na uszkodzenia, ale przede wszystkim przyjemny w dotyku i posiadający certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabawka nie podrażni delikatnej skóry maluszka, a także nie będzie zawierała szkodliwych dla jego zdrowia substancji.

Oprócz przedmiotów do zabawy w dzień, możemy także wyposażyć pokój dziecięcy w zabawki na noc. Kluczowym dodatkiem pozwalającym na zdrowy sen naszej pociechy jest tzw. zabawka do usypiania. Tego typu akcesoria wydają z siebie kojące dźwięki lub melodie kołysanek, z pomocą których dziecko z łatwością zaśnie. Gwarantują także bezpieczny i spokojny nocny odpoczynek, zarówno dla maluszka, jak i rodziców. Więcej informacji o takich zabawkach do usypiania odnajdziemy na stronie https://materacepoznan.eu/blog/zabawki-do-usypiania-idealnym-prezentem-dla-najmlodszych/ .

2. Wygodna poduszka

Kolejnym ważnym dodatkiem do pokoju dziecięcego jest odpowiednia poduszka dla naszej pociechy – wygodna i właściwie dobrana do główki dziecka. Jest ona kluczowa dla zdrowego i spokojnego snu dziecka, dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór modelu. Warto sięgnąć po poduszki wysokiej jakości, np. marki Hilding.  Oferowane przez tę firmę modele zapewnią podparcie ramion i szyi maluszka, umożliwiając mu komfortowy nocny odpoczynek. Możemy wybierać wśród wielu rodzajów materiałów i wypełnień, np. termoelastycznej pianki, które dają gwarancję bezpieczeństwa dla wrażliwej skóry dziecka i nie będą wywoływać alergii czy podrażnień.

3. Wyprofilowany materac

W dziecięcym łóżeczku obok poduszki nie powinno także zabraknąć odpowiednio wyprofilowanego materaca. Powinien zapewniać nie tylko komfort snu i podparcie całego ciała, ale również bezpieczeństwo przez całą noc, co jest szczególnie istotne w przypadku niemowląt. Dobrym rozwiązaniem może się okazać Hilding Safety Smyk dostępny na stronie https://hilding.pl/produkt/materace-dzieciece/hilding-safety-smyk/. Kształt przypominający łódkę o podwyższonych krawędziach skutecznie uniemożliwi dziecku ześlizgnięcie się z materaca podczas snu, dzięki czemu możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszej pociechy.

Wybierając materac, zwróćmy także uwagę na rodzaj wypełnienia. Na rynku odnajdziemy zarówno warianty piankowe, jak i sprężynowe. Odpowiedni dla dziecka model powinien być elastyczny i sprężysty, a przy tym zapewniający odpowiednią wentylację. Niezwykle ważne jest także dopasowanie rozmiarów produktu do łóżeczka naszej pociechy, tak aby nie był on zbyt duży czy za mały.

4. Nakładki i taśmy na meble

Silikonowe nakładki na meble odgrywają niezwykle ważną rolę w pokojach dzieci, szczególnie najmłodszych. Zastosowanie tego produktu skutecznie zabezpiecza rogi mebli, dzięki czemu nasza pociecha nie zrobi sobie krzywdy podczas zabawy. Posiadają one także mocny klej, co uniemożliwi maluszkowi odklejenie przedmiotu i uchroni przed ewentualnymi urazami. Na rynku odnajdziemy szeroką gamę silikonowych nakładek w różnych kolorach, możemy więc dobrać produkt pod kolorystykę pokoju czy upodobania dziecka.

Równie skuteczne w zabezpieczaniu rogów czy krawędzi okazują się taśmy piankowe. Warto także pamiętać, aby wszystkie meble były w solidny sposób przymocowane do ściany. Dzięki temu będą stanowiły bezpieczne podparcie dla dziecka i nie przesuną się, gdy nasza pociecha będzie się ich chwytać i próbować wstawać.

Oprócz zabezpieczenia mebli, powinniśmy także pomyśleć o drzwiach, które również mogą być potencjalnym źródłem urazów. Blokada wykonana z gąbki stanowi dobre rozwiązanie, chroniące naszą pociechę przed przytrzaśnięciem palców i zapewniające mu tak ważne bezpieczeństwo.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*