Poduszka-rogal NIE do spania dla niemowląt. To może być niebezpieczne

Zachodnie media ostrzegają przed poduszką typu rogal (w kształcie księżyca), która jest bardzo popularna wśród młodych rodziców. Nic dziwnego – produkt ten jest bardzo praktyczny- ułatwia karmienie piersią, stanowi ciekawy sposób do zabezpieczenia jeszcze niestabilnie siedzącego dziecka, jest jednocześnie miejscem odpoczynku i zabawy. Jednak absolutnie nie nadaje się do tego, by kłaść w niej niemowlęta do snu.

Dlaczego?

Wszystko za sprawą śmierci trzech niemowląt, których rodzice używali popularnych rogali jako miejsca do snu. Specjaliści alarmują, by tego nie robić. Zwłaszcza najmłodsze dzieci mogą ześlizgnąć się, ich główka może się zsunąć, co może doprowadzić do zablokowania nosa i ust oraz uduszenia. Najmłodsze dzieci z tego samego powodu powinny spać bez ciężkich koców, kołderek i dużych poduszek.

poduszka rogal

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy