Podniebne nianie

Etihad Airways, narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, uruchomił właśnie nową „usługę”: „latające nianie”.

Kobiety ubrane w pomarańczowe uniformy będą pracowały na pokładzie samolotów na trasach długodystansowych, wspierając rodziców małych dzieci oraz pomagając małoletnim podróżującym bez opiekunów.

Flying+Nanny+1Nianie mają wspomagać rodziców w często długiej i wyczerpującej podróży z maluchami, oferując gry, kredki, bloki i różne formy zabawy zajmujące czas i uwagę najmłodszych. Przewoźnik tłumaczy swoją decyzję tym, że „zachowanie dzieci jest często nieprzewidywalne”, stąd dodatkowa pomoc w wielu sytuacjach może okazać się nieoceniona.

Dotąd przewoźnik przeszkolił 300 członków załogi. Docelowo ma w planie wysłanie na dodatkowe kursy jeszcze 200. Pilotażowy program, który ma na stałe zagościć na pokładach Etihad Airways, doczekał się nawet własnej piosenki radośnie wyśpiewywanej przez „podniebne nianie”.

Dobry pomysł? Może podobny warto byłoby wykorzystać w pociągach i autobusach?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Joanna Joanna

    Hmmm… i może jeszcze oddzielna klasa dla dzieci – ekonomiczna, biznesowa, kids – to dopiero byłby niezapomniany lot ;)