Po przeszczepie urodziła drugie dziecko

Wszystko wskazuje na to, że to pierwszy taki przypadek w Polsce oraz dwunasty na świecie, kiedy kobieta po przeszczepie serca urodziła po raz drugi zdrowe dziecko. Zdrowy chłopiec przyszedł na świat w Łodzi. Druga ciąża po przeszczepie serca jest uznawana niemal za cud.

13 lat temu kobieta przeszła przeszczep serca. Operacja zakończyła się powodzeniem. Niestety tyle szczęścia nie miał brat kobiety, który po podobnej operacji umarł.

Pierwszego synka łodzianka urodziła pięć lat temu. Kolejny przyszedł na świat 26 marca. Młoda mama podkreśliła, że to najpiękniejszy prezent na Święta.

iStock_000011417398XSmallPoród zakończył się cesarskim cięciem. W stanie kobiety nie było mowy o naturalnym wydaniu dziecka na świat.

Ciąża łodzianki była dla lekarzy prawdziwym wyzwaniem. Kobieta przez cały czas pozostawała pod opieką kardiologów. Najtrudniejsze było dawkowanie leków zapobiegających odrzuceniu przeszczepu w trakcie ciąży. Zmieniający się stan kobiety, waga oraz zmiany zachodzące w ciąży stanowiły utrudnienie i były powodem wielu niepokojów.

Pierwszy przeszczep na świecie został wykonany w 1967 roku, w Polsce w 1985 roku. Marzeniem lekarzy wykonujących pierwsze zabiegi było, by pacjent przeżył. Dzisiaj po przeszczepie można urodzić jedno, a nawet dwoje dzieci. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób chorujących na przewlekłe choroby związane ze stanem układu krążenia.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. kinia kinia

    I to jest bardzo dobra wiadomość

  2. HelowaMama HelowaMama

    Piękna wiadomość! Dobrze usłyszeć coś tak pozytywnego.

Polecane tematy