Pleśń w obiadkach BoboVita?

Pewien tata w Chorzowie, ceniący produkty BoboVita, natrafił na niepokojącą partię produktów, w której według jego relacji, miała znajdować się pleśń. Obiadki prawidłowo zapakowane (bez wybrzuszonego wieczka, otwierające się z charakterystycznym klikiem) miały źle smakować, a ich jakość daleko odbiegać od ideału.

Mężczyzna przez wiele miesięcy próbował wyjaśnić sprawę. W końcu po dość zaskakującej sekwencji zdarzeń i uzyskaniu odpowiedzi od Sanepidu oraz producenta BoboVity: Nutricii, postanowił sprawę upublicznić.bobovita-probkiW kwietniu tego roku Pan Sławomir zakupił w sklepie Carrefour w Chorzowie kilkanaście sztuk słoiczków, w tym obiadek z wołowiną w sosie pomidorowym, a wśród nich feralne trzy sztuki z serii: 570200/L:05.01.2015. Po otarciu jednego ze słoiczków mężczyznę i jego żonę zaniepokoił smak potrawy. Sięgnęli po drugi słoik. Niepokój wzrósł.

Mężczyzna mając na uwadze historię Pani Kamili, która miała znaleźć w kaszce szczura, co w konsekwencji okazało się zbitą grudką produktu, postanowił sprawę najpierw zbadać, uzyskując odpowiedź od producenta Bobovity, a potem ewentualnie z wiedzą i swoim odkryciem się podzielić.

Co było dalej? Po zaalarmowaniu producenta BoboVity mężczyznę odwiedziła pracownica firmy Nutricia Polska, zabrała feralny słoiczek oraz zakupiła dwa kolejne w markecie, w którym robił zakupy mężczyzna. Po kilku dniach przyszła odpowiedź.

1

Tego samego dnia, w którym pan Sławomir zgłosił sprawę Nutricia, udał się ze słoiczkiem produktu do Sanepidu. Odpowiedź odebrał dopiero po trzech miesiącach: mianowicie 29.07.2013. Oto ona:

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. MartaB MartaB

  Kupowalam przez pewien czas obiadki w sloiczkach, bylam przekonana, ze sa robione z lepszej jakosci produktow, musialam z nich jednak zrezygnowac, poniewaz synek nie bardzo chcial je jesc, zaczelam gotowac sama…sluszna decyzja ;-)

 2. kt kt

  Tak jakby…masakra??

 3. Mala Mala

  powinszować bobovicie…

 4. Asia Asia

  Niestety, korupcja rządzi! :/

 5. HelowaMama HelowaMama

  Znikoma i mało znacząca? Skoro w obiadkach znajduje się pleśń, to jej ilość nie ma znaczenia. Proponuję rozreklamować tę informację, rodzice powinni sami wybrać, czy znikoma ilość pleśni w obiadkach im odpowiada.

 6. ANKA35 ANKA35

  Aż strach czytać. Podawałam tylko Bobovity, bo wzbudzała największe zaufanie.

 7. KaMi KaMi

  BoboVity to nie ruszy tak jak wielu firm, marek, które obracają milionami :(