Płatki kosmetyczne dla niemowląt – kiedy się przydadzą?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Przygotowując wyprawkę dla niemowlęcia, powinno się zebrać niezbędne artykuły higieniczne. Należą do nich nie tylko pieluchy i chusteczki nawilżane, ale i płatki bawełniane. Te ostatnie przydają się już od pierwszych dni życia, gdy maluszek potrzebuje wyjątkowej delikatności i dbałości o wrażliwą skórę. Kiedy przydadzą Ci się waciki kosmetyczne dla niemowląt?

  1. Płatki kosmetyczne dla niemowląt – co je cechuje?
  2. Kiedy sięgnąć po płatki kosmetyczne do pielęgnacji niemowlęcia?
  3. Płatki bawełniane do przemywania oczu
  4. Płatki kosmetyczne z bawełny do mycia pupy

Płatki kosmetyczne dla niemowląt – co je cechuje?

Waciki bawełniane kosmetyczne tworzone z myślą o niemowlętach są wykonane z miękkich, naturalnych włókien. Delikatne brzegi płatków nie pozostawiają włókien na skórze maluszka, dzięki czemu można je stosować od pierwszych dni życia. Przyjemna w dotyku tkanina nie jest w żaden sposób barwiona, wybielana lub perfumowana. Płatki kosmetyczne niemowlęce są zatem odpowiednie dla dzieci ze skłonnością do alergii i cierpiących na różnego rodzaju problemy skórne.

Kiedy sięgnąć po płatki kosmetyczne do pielęgnacji niemowlęcia?

Po waciki bawełniane warto sięgać na co dzień. Dzięki nim dokładnie umyje się i osuszy całe ciałko dziecka. Usunie się za ich pomocą zanieczyszczenia ze wszystkich fałdek skórnych oraz wykorzysta się je do delikatnego osuszania twarzy. Można ich używać do codziennego przemywania skóry lub korzystać z nich okazyjnie, gdy nie ma się możliwości wykąpania malucha.

Płatki bawełniane do pielęgnacji niemowląt przydają się w podróży, na spacerach, bądź podczas wizyty u lekarza. Waciki umożliwiają wygodną pielęgnację najmłodszych dzieci w dowolnym miejscu i czasie. Z ich pomocą z łatwością wyczyści się buzię dziecka z resztek jedzenia lub usunie się zabrudzenia z rączek lub stópek po zabawie na placu zabaw. Płatki bawełniane umożliwiają również wytarcie buzi i ciałka z potu, gdy maluszek przegrzeje się podczas drzemki na spacerze.

Płatki bawełniane do przemywania oczu

Mamy wybierają do sklepowego koszyka płatki kosmetyczne, myśląc często o myciu oczu małych dzieci. Maluchy nierzadko mają zaropiałe, podrażnione oczy. Aby uniknąć pojawiania się zakażeń bakteryjnych i zapalenia spojówek, rodzice powinni dokładnie oczyszczać powieki i kąciki oczu niemowląt. Do tego celu powinni wykorzystać płatki bawełniane z użyciem wody. Bawełniane płatki można zwilżyć również w letnim naparze z rumianku, który złagodzi ewentualne podrażnienia.

Waciki mają wygodny format, który ułatwia przecieranie oczek bez podrażniania delikatnej buzi. Do przemywania powiek i kącików oczu sprawdzają się znacznie lepiej niż tetrowa pielucha, ręcznik lub gąbka.

Płatki kosmetyczne z bawełny do mycia pupy

Zdania na temat korzystania z bawełnianych wacików do mycia pupy niemowląt są podzielone, jednak jest to doskonałe rozwiązanie dla skóry wrażliwej. W przypadku odparzenia lub podrażnienia skóry mokry płatek sprawdzi się lepiej niż nawilżana chusteczka, zawierająca substancje zapachowe. Zwykła woda dokładnie usunie zanieczyszczenia i jednocześnie nie wpłynie negatywnie na naturalny płaszcz lipidowy naskórka.

Mycie pupy wacikiem jest wskazane zwłaszcza u dzieci, które źle znoszą kontakt z kosmetykami dla niemowląt lub są wcześniakami. Zwykła, ciepła woda bez dodatku detergentów jest najbezpieczniejszym wyborem również w przypadku maluchów, które cierpią na atopowe zapalenie skóry lub bakteryjne zakażenia mieszków włosowych.

Sprawdź ofertę https://drogerix.pl/pl/c/Platki-kosmetyczne-dla-dzieci/473.

undefined

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.