Plastry dla dzieci przeciw komarom firmy MOSBITO

Spotykając się z koleżankami-Mamami, zauważyłam, że ich dzieci na pleckach „oznaczone” są żółtym, niewielkim kółeczkiem. Jako laik w świecie gadżetów i nowinek zapytałam „co to?”. W odpowiedzi usłyszałam, że plastry na komary (podobno małe dziecko nie powinno być pryskane ani smarowane niczym na komary…). Na kolejnym spotkaniu sama dostałam „znacznik” dla córki. Intensywny zapach wróżył plastrom sukces. Niestety…

ZALETY

Zacznę od plusów. 12 sztuk, pakowane po 2 plastry w listku to koszt ok. 15 zł, a więc niewiele. Ładny zapach lawendowy unosi się przez długi czas. Dyskretny, niewielki plasterek można przykleić zarówno na odzież dziecka w pobliżu odsłoniętych części ciała (np. ręce, nogi, szyja) lub na przedmioty w bliskim otoczeniu (np. stół, krzesło, wózek, namiot). Klej pozwala na kilkakrotne przeklejenie plastra na odzieży (na meblach nie testowałam przeklejania). Jest praktyczną i nowatorską alternatywą dla spray’ów i kremów. Firma MOSBITO proponuje klientom klasyczne kremy i spray’e, ale w swojej innowacyjnej ofercie posiada również opaski, a nawet skarpetki odstraszające komary! Wszystkie produkty w przystępnej cenie.

WADY

Wada jest jedna, podstawowa i dyskredytująca wszystkie wymienione zalety – NIE działa. Moja córka miała przyklejony plaster na wysokości karku, na ubranku, a mimo to ukąsiły ją 2 komary, właśnie na karku. A więc ani intensywny zapach, ani naturalne składniki aktywne nie uchroniły mojej córki od swędzącej krostki i to ledwie 2-3 cm od plastra! Za minus można też uznać ów intensywny zapach. Muszę przyznać, że dla dorosłego jest on przyjemny. Jednak dla dziecka, zwłaszcza jeśli plaster umieścimy blisko główki – może być zbyt intensywny.

Reasumując: Wolę na łóżeczko czy wózek nałożyć moskitierę, a podczas wyjazdów za miasto ubrać dziecko w przewiewne, ale okryte ubranko i chronić je własnymi oczami i rękoma niż zakupić innowacyjny gadżet firmy MOSBITO i nadal być zmuszoną do biegania za dzieckiem i odstraszania każdego owada własnoręcznie. Osobiście w pokoiku córki do odstraszania komarów stosuję wersję elektryczną, sprawdzoną od lat, renomowanej firmy. I mimo że w instrukcji nie ma informacji od jakiego wieku można produkt stosować, to mojej córce nic się nie stało, nie zatruła się. Nie śpi ani lepiej, ani gorzej, a przynajmniej nie jest kąsana. Czyli – cel osiągnięty i to bez innowacyjnych, gadżetowych propozycji.

Mam na imię Julia. Jestem mamą dwóch żywiołowych księżniczek - Łucji i Barbary. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy jestem mamą z innej planety. Kocham swoje córki i właśnie dlatego stosuję dyscyplinę, okazuję miłość, ale też niezadowolenie. Uprawiam wariactwa, kiedy jest na to pora, a kiedy trzeba odsuwam je na bok żeby zrobić obiad czy wypić kawę. Nie stosuję tzw. bezstresowego wychowywania, bo jego "efekty" widziałam (i widzę) i odczułam w pracy zawodowej (od prawie dekady uczę dzieci w różnym wieku – od przedszkola po liceum i dorosłych, z różnych środowisk). Wychodzę z założenia, że człowiek musi poznać życie żeby wiedzieć z czym będzie się mierzył przez następnych kilkadziesiąt lat.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. miraga_ miraga_

  Szkoda, że taki środek nie podziałał. Pozostają więc w spray’e, które na mnie działają. Tylko trzeba patrzeć od jakiego wieku dziecka można zastosować taki środek.

  • Dorota Dorota

   Ja wczoraj kupiłam spray Brosa, dla dzieci powyżej roku. Ciekawe, czy będzie działać :)

 2. alicyjka alicyjka

  kupiam te plastry na wyjazd ale ich nie stosowalam, bo komary uciekły :) natomiast jest problem z środkami na komary które może być stosowane dla dzieci które nie ukończyły jeszcze pierwszego roku życia, znacie takie?

  • Julia Julia

   To prawda, że poza plastrami nie spotkałam się ze środkami na komary dla dzieci poniżej 1 roku życia. Można stosować naturalne olejki zapachowe, które teoretycznie odstraszają komary, jednak w dużej mierze zależy to od komarów, czy się wystraszą, czy nie :)
   Osobiście stosowałam metodę odkurzacza w pokoju córki, na łóżeczko nakładałam moskitierę, a do kontaktu wkładałam elektryczny olejek. Córka ma już 13 miesięcy i poza mocnym temperamentem nie widzę skutków ubocznych :)

 3. kinia kinia

  jest tu ktoś? Tak jakoś cicho…;)

  • Julia Julia

   pogoda się zmieniła, komarów brak, to i temat jakby passe ;)

 4. goo goo

  Ja, idąc za radą koleżanki, kupiłam „Orinoko Junior, spray ochronny przeciw komarom, meszkom oraz kleszczom”. W opisie w jednej z aptek internetowych jest informacja, że produkt nadaje się dla dzieci od 1 miesiąca życia, chociaż ja takiej informacji nie znalazłam na opakowaniu.
  Przyznam szczerze, że jeśli psikałam, to tylko wózek – wolę nie ryzykować, choć Zośka ma już 9 miesięcy. W zasadzie ma tak intensywny zapach, że wystarczy, że go wożę ze sobą w torbie. ;) Na wszelki wypadek na spacery w lesie zakładam jeszcze moskitierę i przyznam szczerze, że Młoda od urodzenia nie zaliczyła jeszcze ani jednego ugryzienia. ;)
  Poszperałam w internecie i jest sporo negatywnych opinii dotyczących skuteczności, ale myślę, że to dlatego, że jest to środek stricte roślinny. W połączeniu z potem (którego zapach i skład u każdego jest inny) może działać różnie. U jednych lepiej, u innych gorzej. Ja nie narzekam. ;)

 5. Dałbt Dałbt

  czyli autorka woli używać elektrofumigator z silną chemią, która powoli niszczy układ nerwowy… ale nic się nie stało, bo jeszcze nic nie widać….