Plastikowa piaskownica – kwiatek

Piaskownica kwiatek to idealne rozwiązanie, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca na tego typu zabawki. Jej poodstawowe wymiary to: średnica 107 cm, wyskość 21cm. Sprawdzi się nie tylko na podwórku, ale także na tarasie czy balkonie, jest lekka, więc bez przeszkód można ją przenosić, czy schować na zimę w piwnicy.

Może się wydawać, że mała piaskownica została stworzona dla trójki dzieci, posiada bowiem trzy niewielkie krzesełka. W praktyce jednak jest inaczej, co prawda troje dzieci zmieści się w piaskownicy, jednak na zabawę nie będzie już miejsca, dlatego dwoje dzieci to moim zdaniem opcja maksymalna – i to chyba jedyny minus tej zabawki.

Piaskownica została tak skonstruowana, że wystarczy dokupić drugą taka samą, by powstała pokrywa chroniąca piasek przed deszczem czy zanieczyszczeniami.

piaskownicaZabawka wykonana jest z dość mocnego plastiku, a więc na długo posłuży maluszkowi. Piaskownica jest przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia , mniejsze dzieci z obawy przed zjedzeniem piasku powinny bawić się pod bacznym okiem rodziców.
Dodatkowym atutem piaskownicy jest możliwość wykorzystania jej jako basenu. Wystarczy zamiast piasku nalać wody, aby dziecko mogło pluskać się w niej podczas upałów. Ustawiona w pokoju może służyć jako pojemnik na zabawki, zaś wypełniona kolorowymi piłeczkami zmienić się w suchy basen dający mnóstwo radości.

Piaskownica dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Ceny piaskownicy są różne od 50 – 80 zł za jedna część, ale jest to zabawka na kilka sezonów, więc cena nie wydaje się zbyt wysoka.

Podsumowując: polecam piaskownicę wszystkim tym, którzy nie mają miejsca na tradycyjną piaskownic,ę a chcą stworzyć dziecku choć jej namiastkę, bo wcale nie potrzeba góry piachu, by świetnie się bawić.

Ogólna ocena:

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Atka Atka

    Super, a ile piasku tak mniej wiecej wchodzi do tej piaskownicy? :)