Plamy na ubraniach po bańkach mydlanych – czy da się je usunąć?

Dzieci uwielbiają bańki mydlane. Choć sezon na zabawę trwa cały rok, to tak naprawdę sprzyja mu piękna pogoda. Dlatego właśnie wiosną i latem na wyeksponowanych miejscach w sklepach pojawiają się bańki mydlane. Nic tylko się bawić….i uważać na plamy. Plamy? – zapytacie. Niestety tak! Niektóre bańki pozostawiają na ubraniach nieestetyczne plamy, których nie sposób sprać. Można próbować najlepszych proszków, odplamiaczy, czy domowych metod, ale trudno znaleźć skuteczny sposób.

Szare plamy trudne do sprania to plamy po bańkach mydlanych

Zabawa bańkami mydlanymi może trwać w najlepsze. Do czasu, kiedy zaczniemy zdejmować dziecku ubrania. Bardzo często okazuje się, że odkryjemy na nich nieestetyczne szare plamy, które trudno zmyć tradycyjnymi metodami.

Wielu rodziców narzeka, że z powodu plam po bańkach mydlanych musieli wyrzucić sporo dobrych ubrań dla dzieci.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest założenie dziecku odzieży, której nie szkoda na tego typu zabawy (najlepiej ciemnej), jedna nie zawsze jest to możliwe.

plamy po bańkach mydlanych

Czym można spróbować zmyć plamy po bańkach mydlanych?

Największe szanse na wywabienie plamy są wtedy, kiedy plama jest świeża.

Nasze Czytelniczki polecają:

 • Olejek pod prysznic Isana z Rossmanna wetrzeć w plamę i spróbować ją wywabić,
 • odmoczenie ubrań w płynie do naczyń przed praniem i następnie wypranie w dobrym proszku,
 • dodanie do bębna pół szklanki sody oczyszczonej,
 • mydełko odplamiajace Beckermana

Czy metody te zadziałają? Niestety nie wiadomo. Plamy po bańkach mydlanych bywają naprawdę trudne. Na pewno dużo zależy od tego, jaki skład ma płyn użyty do produkcji baniek, bo nie wszystkie bańki powodują tego typu problemy.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Marzena Marzena

  tak … niestety… na weselu na którym byliśmy były bańki mydlane na pierwszy taniec itd… i moje córki mają obydwie sukienki całe w plamkach od tego takie siwe plamki caly przód i tiul… kiecki drogie… ehhh i nie mogę tego odprać… próbowałam odplamiaczem i nic… szkoda :-( więc przestrzegam przed tymi weselnymi bańkami..:

 2. Magdalena Magdalena

  Ubrania po bankach trzeba najpierw wypłukać w samej wodzie. Bo plamy często są efektem reakcji płynu do baniek i środków do prania

 3. Anna Anna

  Ratunku. Nie pomysłami że płyn do baniek może zostawiać plamy. Ubranka córki są całe w szarych plamach. Nic nie pomaga. Co zrobić jak już wyprałam ubrania i dalej d… .