Piosenki Mini Mini, czyli Przeboje Rybki

Nasza przygoda z Mini Mini rozpoczęła się na piosenkach i właściwie dotychczas koncentruje się tylko na nich. Dlatego ten wpis będzie poświęcony jedynie wesołym melodiom żółtej rybki, z całkowitym pominięciem wszelkich wyświetlanych na kanale dla dzieci bajek. Jest o czym pisać, bo zdecydowaliśmy się na zakup dwóch płyt, na których przedstawiane są utwory w dwóch wersjach: w formie CD oraz DVD.

Są hity

Córka z uporem maniaka, do znudzenia karze sobie powtarzać te same utwory. Pierwszym hitem stał się „Boogie Woogie”. Utwór, podczas którego wykonuje się układ choreograficzny: łatwy do opanowania dla niespełna dwulatki, powtarzany za dziećmi tańczącymi w scenerii zmieniających się pór roku.Pozwalający na nauczenie się, która noga jest prawa, a która lewa (podobnie z rękami), karzący się kręcić wokół własnej osi i podskakiwać.

Drugie były kaczki, czyli „Kaczuszki”, piosenka znana z wersji często przygrywanej na weselach oraz spotkaniach biesiadnych. W wersji Mini Mini w trakcie odśpiewywania kaczuszek występują sympatyczne maluchy przebrane w żółto-czerwone kubraczki. Córka bardzo szybko zapamiętała proste ruchy i podczas włączania jedynie dźwięków (bez obrazu) powtarza całą choreografię wyraźnie przy tym zadowolona. A co najważniejsze, gdy może zobaczyć, że do piosenek tańczą inne dzieci, ma wrażenie, ze uczestniczy w czymś ważnym.

Piosenki są na tyle dynamiczne i wesołe, że karzą się ruszać, a wiele z nich opiera się na zapamiętywaniu prostych układów, co pozwala ćwiczyć pamięć oraz poprawia koordynację dzieci. Gdy rodzice nie opierają się namowom – pozwalają na wspólną zabawę całej rodziny.

Są łamańce językowe

Już pierwsze piosenka na płycie numer 1 to piosenka „Rybka Mini Mini – Mów mi Rybka”, która opiera się w refrenie na powtarzaniu sympatycznego „gulugulu”, dźwięków, które nie tylko są zabawne, ale pozwalają na ćwiczenie aparatu mowy. Podobny zabieg wykorzystuje się już w klasycznej piosence dla dzieci: „Czarne jagódki”.

Ważne treści

Jest co prawda piosenka o czekoladzie i cukierkach, ale treściom może nie do końca najlepszym towarzyszą zwrotki poświęcone „warzywom, owocom” i zdrowemu odżywianiu. Jest też o potrzebie uwierzenia w siebie, o tym, że podczas zawodów nie najważniejsza jest wygrana, ale sama zabawa. Jest też coś dla rodziców: piosenka przestrzegająca przed skutkami ciągłego spieszenia się oraz życia z zegarkiem w ręku. Jest też klasyczka „Zuzia lalka nieduża”, jak również „Dorotka” i „Samochwała”. „Myj zęby”.

Cena

Niestety cena nie jest najniższa, bo za 4 płyty ((dwie płyty DVD oraz dwie CD) wydamy około 60 złotych – cena Allegro, w sklepach stacjonarnych około 45 złotych za jedną płytę , jednak około 15 piosenek na każdej z nich jest warte rozważenia decyzji o kupnie, zwłaszcza jeśli uda się nam trafić na okazję.

 

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. mateczka mateczka

  Mamy w domu część drugą :)
  Mnie najbardziej urzekła Gruszka.
  Córka kocha Szczotkę pastę, kaczuszki, uwierz w siebie, 4 słonie.
  Naprawdę uwielbia te piosenki, rano otwiera oczy i od razu pokazuje, że chce iść do pokoju, żeby jej włączyć i pokazuje, że będzie tańczyć. Szkoda że nie wszystkie piosenki są na dvd.. na przykład szczotka pasta jest tylko na CD, ale z drugiej strony ja przeważnie puszczam płytę CD, bo przy DVD to córka by tylko stała przy komputerze i oglądała cały dzień :)
  Z czystym sumieniem polecam każdemu te płyty !!

  • Dorota Dorota

   Tak, to fakt, nie wszystkie piosenki, które są na CD są również dostępne na DVD. To bardzo ważna informacja :)

 2. otiska otiska

  A mój synek dostał na chrzciny płytę Mini Mini „Najlepsze kołysanki”. Także gorąco polecam. Pani, która je śpiewa ma piękny głos. Płyta kosztuje około 15 zł więc jeśli ktos jeszcze nie ma prezentu dla jakiegos bobasa to gorąco polecam! :)