Pierwszy bank mleka kobiecego

Pod koniec marca w Warszawie zostanie otwarty pierwszy bank mleka kobiecego. To owoc nowatorskiego w kraju programu prowadzonego pod tytułem „Mleko matki dla wcześniaka”. Bank mleka kobiecego ma pomóc w karmieniu wcześniaków mlekiem matki. Co jest bardzo ważne w przypadku małych dzieci urodzonych przed czasem, u których odporność jest właściwie zerowa.

Jest o co walczyć. Poza nielicznymi przeciwwskazaniami, kiedy podawanie naturalnego mleka nie jest dobrym rozwiązaniem, w większości wypadków to właśnie naturalny pokarm jest najlepszy dla dziecka. Jest po prostu najbezpieczniejszy oraz niesie z sobą wiele korzyści. Nie tylko dając pokarm, ale przede wszystkim przeciwciała oraz skład dostosowujący się do zmieniających się potrzeb maluszka.

W Polsce labolatorium w Warszawie będzie pierwszym miejscem zajmującym się pozyskiwaniem, przechowywaniem i przekazywaniem mleka kobiet. W Europie istnieje dzisiaj takich już 170.

Za mleko nie będzie pobierana żadna opłata. Nie będzie ponadto przekazywana ona również matkom, które zdecydują się je oddać. Koszty utrzymania pokryją dotacje, później przejmie je szpital.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy