Pieluszki muślinowe dwa razy lepsze od tetrowych?

Przez laty wybór był jeden i oczywisty – stanowiły go pieluszki tetrowe. Obecnie z uwagi na wiele innych opcji można decydować się na nowe produkty, na przykład pieluszki muślinowe. Czym różnią się od klasycznej tetry? I dlaczego pieluszki z muślinu są coraz popularniejsze?

Pieluszki muślinowe – nowa jakość

Coraz więcej młodych rodziców decyduje się na pieluszki muślinowe. Uważane są one za praktyczniejsze, a co najważniejsze wygodniejsze od pieluszek tetrowych. Są:

  • bardzo miękkie, przyjemniejsze dla delikatnej skóry dziecka,
  • przewiewne,
  • lekkie,
  • bardzo szybko absorbują płyny,
  • bezpieczne w stosowaniu,
  • można je prać w pralce i prasować.

Dzięki temu, że produkuje się je ze 100% z bawełny, nie ma obawy przed ich stosowaniem, nawet w przypadku wrażliwej i skłonnej do podrażnień skóry noworodka w pierwszych dniach życia dziecka. Poza tym dobre produkty z muślinu posiadają certyfikaty jakości.

Co istotne pieluszki dostępne są w wielu wzorach, kolorach, ze starannie wykończonymi brzegami. Wiele wśród nich szytych jest ręcznie w polskich szwalniach. Na koniec opisując ich jakość, warto dodać, że prezentują się naprawdę dobrze. Z tego powodu często kupowane są na prezent.

pieluszki muślinowe

Miłe w dotyku

Pieluszki muślinowe nie mają tendencji do stawania się chropowatymi, sztywnymi, czy szorstkimi. Są bardzo delikatne w dotyku i przyjemne w użytkowaniu.

Jak ich używać?

Pieluszki muślinowe doskonale zastąpią tetrę. Dzisiaj rzadko stosuje się je do przewijania – jednak nadają się do tego celu doskonale. Dużo częściej służą jako praktyczny pomocnik przy karmieniu, odbijaniu, zabawie. Mogą służyć jako ochrona materaca, ubrania, podczas noszenia maluszka, a także jako kocyk, śliniak lub ściereczka. Doskonale sprawdzą się przy małym dziecku, gdy chcemy mieć pod ręką praktyczną pieluszkę.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*