Pielęgnacja twarzy na co dzień vs pielęgnacja cery w ciąży – na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Wydawać by się mogło, że o codziennej pielęgnacji twarzy napisano i powiedziano już wszystko. Tymczasem wciąż wiele kobiet boryka się z podstawowymi problemami niezdrowej cery. W dużej mierze wynika to z tego, że kosmetyki wręcz wysypują się z półek drogerii, a dobry marketing intensywnie oddziałuje na intencje zakupowe klientów. A to właśnie odpowiednio dobrane kosmetyki i regularna, codzienna pielęgnacja twarzy, powinny zagwarantować efekt zdrowej i odżywionej cery. Jak prawidłowo wykonywać pielęgnację twarzy rano, a w jaki sposób wykonywać ją wieczorem? Jakich kosmetyków powinny używać kobiety w ciąży? I wreszcie co zrobić, by chronić skórę o każdej porze roku?

Etapy codziennej pielęgnacji twarzy

Peelingi enzymatyczne, kosmetyki myjące, płyn miceralny, krem z filtrem… Zaopatrzenie kosmetyczki w te produkty pielęgnacyjne, to oczywiście połowa sukcesu. Dlaczego tylko połowa? Ponieważ, nie wystarczy je nabyć i zastosować w przypadkowej kolejności. Trzymanie się prawidłowych kroków pielęgnacyjnych, odgrywa kluczową rolę w odpowiednim przygotowaniu twarzy na dzień, jak i na noc. Inaczej powinna bowiem wyglądać codzienna pielęgnacja cery z rana, a inaczej wieczorem.

Poranna pielęgnacja twarzy

Poranek należy zacząć od oczyszczania twarzy żelem lub pianką. Kolejny krok to tonizacja. Po nocy, należy cerze przywrócić odpowiednie ph. W tym celu najlepiej zastosować tonik lub hydrolat najlepiej dobre jakościowo z naturalnym, prostym składem. Bez problemu można takie znaleźć w tym sklepie: https://nabea.pl/. Gdy skóra jest jeszcze wilgotna, należy sięgnąć po serum bogate w składniki aktywne odpowiednio przygotowujące cerę na cały dzień. W następnych etapach przychodzi wreszcie czas na kremy. I tutaj pojawia się miejsce dla kremu na dzień oczywiście dopasowanego do rodzaju skóry, a także dla kremu z filtrem jeszcze przed nałożeniem makijażu. Dla zapewnienia cerze odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem, warto po niego sięgać przez cały rok.

Wieczorna pielęgnacja twarzy

Przed snem ważne jest, by cerę nie tylko oczyścić z makijażu, ale i codziennych stresów, które negatywnie oddziałują na jej strukturę. Pierwszym krokiem jest oczywiście demakijaż przy użyciu olejku lub płynu micelarnego. Dla wzmocnienia efektu świeżości i głębokiego oczyszczenia z resztek makijażu, należy zastosować piankę lub żel oczyszczający. Trzecim etapem jest tonizacja, a zaraz za nim peeling, który wykonuje się nie częściej niż 2 razy w tygodniu. W dalszej kolejności, podobnie jak o poranku stosuje się serum na wilgotną skórę, na koniec zaś odżywczy krem na noc.

O czym należy pamiętać w codziennej pielęgnacji twarzy, będąc w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Niestety szalejące w jej organizmie hormony, bardzo często negatywnie oddziałują na wygląd skóry. Warto podjąć kroki 'zaradcze’, gdy tylko dostrzeże się na cerze przebarwienia, trądzik czy inne niedoskonałości. W tym stanie skóra narażona jest także na przesuszenia i podrażnienia, za co odpowiada wysoki poziom progesteronu i estrogenu. Dlatego tak kluczową rolę odgrywa odpowiednie nawilżenie. Za najbezpieczniejsze kosmetyki dla kobiet w ciąży uznaje się te z naturalnym, dobrym składem, najlepiej dedykowane stricte przyszłym mamom. Bogatą ofertę tego rodzaju kosmetyków, posiada Sklep Nabea.pl. W tym czasie szczególnie cenne dla skóry są produkty z witaminą C i E. Codzienna, prawidłowa pielęgnacja twarzy w ciąży, powinna być zawsze zakończona zastosowaniem kremu z filtrem UV, który stanowi swojego rodzaju barierę ochronną cery. Kremem idealnym, a jednocześnie bezpiecznym do skóry twarzy jest krem z kwasem hialuronowym, czyli substancją aktywną, gwarantującą jej optymalne nawodnienie i zabezpieczenie przed przesuszeniem.

Prawidłowa pielęgnacja skóry powinna być uzależniona od rodzaju cery. Jej typ decyduje o doborze odpowiednich kosmetyków. Dbając o skórę twarzy, nie należy kierować się topowymi produktami z popularnych reklam telewizyjnych. W pierwszej kolejności należy czytać etykiety i postawić na naturalne kosmetyki z prostym składem. Ich jakość jest bowiem zawsze na najwyższym poziomie, dzięki czemu bez problemu mogą je stosować również kobiety w ciąży.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*