Picie piwa zero w ciąży to dobry pomysł? O piwach bezalkoholowych

Picie alkoholu w ciąży jest zabronione. Zakazane jest wino, piwo, tym bardziej wódka i inne mocniejsze trunki. Chyba, że sięgniemy po napoje bezalkoholowe. Nie niskoalkoholowe, ale bezalkoholowe (to znacząca różnica), a takie są obecnie dostępne piwa 0,0%.

Piwa naprawdę bezalkoholowe – można pić w ciąży

Prawdziwe piwo musi mieć alkohol? Tak sądzono do niedawna. Obecnie panuje już inny pogląd, a dokładnie od momentu, kiedy zdecydowano się zmienić sposób produkcji browarów, by wyeliminować z nich alkohol.

Procenty usuwa się dopiero po warzeniu piwa, co ma zdecydowanie mniejszy wpływ na smak powstałego trunku. Dzięki temu nawet najwięksi koneserzy przekonują, że piwo bezalkoholowe może być równie smaczne co klasyczne.

Z roku na rok rośnie sprzedaż piw bezalkoholowych. Popyt rośnie nie tylko z powodu kobiet w ciąży czy mam karmiących, ale również ze względu na modę na zdrowy tryb życia. Po piwo bezalkoholowe sięgają sportowcy, ludzie bardzo aktywni, chcący uniknąć niedyspozycji po wypiciu alkoholu, a także zmotoryzowani.

picie piwa zeero w ciąży

Ze względu na smak piwa i możliwość zaspokojenia pragnienia często po piwa bezalkoholowe sięgają także kobiety w ciąży. Dotąd przyszłe mamy musiały poczekać na urodzenie dziecka lub na skończenie karmienia piersią. Dzisiaj mogą pić piwo (bezalkoholowe) także w ciąży.

Piwo bezalkoholowe w ciąży bezpieczne dla dziecka

Picie alkoholu w ciąży destrukcyjnie wpływa na rozwój płodu. Może powodować uszkodzenia układu nerwowego, problemy ze słuchem czy wzrokiem i wiele innych skutków. Dlatego wszystkie organizacje zdrowotne ostrzegają przed sięganiem po alkohol w ciąży.

Z piwem bezalkoholowym sytuacja wygląda niego inaczej. Jest ono bezpieczne w ciąży. Nie zawiera alkoholu, dlatego może być pite przez przyszłe mamy, a także kobiety karmiące piersią.

Jednak uwaga! Inaczej jest w przypadku piw niskoalkoholowych, które zawierają niewielką ilość alkoholu. Te w ciąży są zakazane! Dlatego kobieta w ciąży zanim napije się piwa powinna dokładnie zwrócić uwagę na informacje widniejące na etykiecie. I wybierać tylko piwa 0,0%.

W ciąży można pić piwo bezalkoholowe (o,0%). Zakazane jest picie piwa niskoalkoholowego czy klasycznego piwa.

Dodatki do piwa – uwaga!

Choć piwo bezalkoholowe w ciąży nie jest zakazane, to warto zwrócić uwagę na skład napoju. Często jest on długi i zawiera wiele zbędnych substancji, których obecność w codziennej diecie nie jest wskazana.

Dlatego idealnie jeśli piwo 0,0% będzie obecne sporadycznie w menu przyszłych mam. Idealnie, jeśli zostanie potraktowane jako ciekawa alternatywa, opcja na spotkania rodzinne czy z przyjaciółmi. Oczywiście częstsze sięganie po piwa bezalkoholowe, tak, jak po kolorowe gazowane napoje najprawdopodobniej nie przyniesie negatywnych skutków, jednak warto mieć na uwadze, jakie są zalecenia zdrowotne. A te podkreślają konieczność podejmowania na co dzień mądrych wyborów żywieniowych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.