Piasek kinetyczny, piaskolina- jak to działa i opinie

Piaskownica w domu? Czemu nie. To dzisiaj możliwe. Bez  bałaganu czy brudu. Na rynku dostępny jest piasek kinetyczny, nazywany również piaskoliną, który przypomina piasek, ale nim tak do końca nie jest. Jest w pełni bezpieczny podczas zabawy, nie brudzi rąk, nie przykleja się do dywanów, ma świetną plastyczną konsystencję, dlatego dzieciaki go uwielbiają. Bez żadnych problemów możesz pozwolić na zabawę piaskiem kinetycznym już dwulatkowi, a młodszym dzieciom pod opieką rodzica. Czy warto kupić piaskolinę?

Co to jest piasek kinetyczny?

Piasek kinetyczny nie jest sypki, nie wysycha jak klasyczny piasek. Z wyglądu przypomina klasyczny piasek, jednak w dotyku jest nieco inny, bardziej plastyczny, nie rozsypuje się tak łatwo, trzyma formę, którą mu nadamy.

piasek kiinetyczny

Piasek kinetyczny powstaje z prawdziwego piasku w połączeniu ze specjalnym polimerem, który nadaje mu oczekiwaną konsystencję. W ten sposób można było uzyskać konsystencję między plasteliną a piaskiem, dość ciekawą w dotyku. Niektórzy porównują ją do ciastoliny, jednak piasek kinetyczny ma od niej luźniejszą formułę.

piasek kinetyczny

 

Piasek nie wysycha, dzięki temu można się nim bawić bez końca.

Jak się bawić?

Na rynku jest wiele różnych wyrobów znanych producentów. Każdy umożliwia podobną zabawę, przypominającą tę w piaskownicy. Podstawowe zestawy zawierają piasek w klasycznym kolorze i dodatkowe pojemniki z kolorowym piaskiem.

Ponadto w zestawie znajdziemy akcesoria umożliwiające budowanie z piasku wież, zamków, postaci, zwierzątek, itd. Poza tym można korzystać z grabek, delikatnych nożyków i wałków do formowania kształtów.

piasek kinetyczny

Z naszego zestawu korzystają zazwyczaj dwie osoby, trzeba jednak przyznać, że naprawdę wygodnie mogłaby się bawić jedna. Ze względu na rozmiar tacki i ilość piasku – często trzeba burzyć budowle, by mieć materiał do kolejnego wnoszenia konstrukcji.

Piasek kinetyczny również dla alergików

Udoskonalony piasek świetnie sprawdza się również dla alergików. Nie ma obawy przed podaniem go maluchom uczulonym, reagującym wysypką czy innymi zmianami skórnymi. Produkt powstaje właściwie prawie ze 100% naturalnego surowca.

Polecamy dla dzieci 2-4letnich.

Cena piasku kinetycznego – od 60 złotych w zależności od zestawu

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.