Pediatrzy apelują o darmowe szczepionki!

Badania Centrum Zdrowia Dziecka wykazują, że blisko 2/3 rodziców decyduje się na szczepionki skojarzone, za które trzeba zapłacić od 120-200 złotych za jedną dawkę. Mimo że ich tańsze odpowiedniki są finansowane przez NFZ i są w 100% darmowe. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, pediatrzy apelują o bezpłatne udostępnienie nowoczesnych szczepionek wszystkim dzieciom.

Każdego roku budżet państwa oszczędza około 100 milionów złotych na szczepionkach, za które płacą rodzice, nie korzystając z dostępnych bezpłatnych ich gorszych odpowiedników. W ten sposób nie tylko oszczędzają wkłuć, których przy szczepionkach skojarzonych jest mniej (zamiast trzech wkłuć – jedno), ale również wybierają szczepionki, które według specjalistów są lepsze, bardziej wydajne, bezpieczniejsze, a ich stosowanie nie wiąże się z ryzykiem pojawienia się tak wielu skutków ubocznych. Z jednej strony dbają o dzieci, z drugiej wyręczają Ministerstwo Zdrowia, które oszczędza na rodzicach dzieci do pierwszego roku pieniądze.

Dodatkowo około 10% rodziców kupuje szczepionkę na pneumokoki, której jedna dawka kosztuje 300 złotych. Z kolei koszt szczepionki na rotawirusy to około 200-300 złotych za jedną dawkę. W Polsce szczepione są właściwie wszystkie dzieci (95% populacji).

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. ka5ia ka5ia

  Skojarzone szczepionki to najgorszy syf, jaki stworzono. Jedynym ich plusem jest mniejsza ilość wkłuć. Cała reszta nie nadaje się nawet do kosza, bo szkoda skazić nimi środowisko! Jak można pisać o oszczędzaniu pieniędzy przez państwo dzięki temu, że kupuje się szczepionki, których wyprodukowanie kosztuje parę dolarów, jeśli nie centów. To ma kogoś zachęcić? Co za bzdury! Przecież i tak pieniądze na te refundowane pochodzą z naszych podatków!

  „(…) a ich stosowanie nie wiąże się z ryzykiem pojawienia się tak wielu skutków ubocznych”.
  Wiąże się i to bardzo.
  Ryzyko jest znacznie większe.
  Skutków ubocznych prowadzących do trwałego uszczerbku (delikatnie rzecz ujmując) i śmierci pojawia się znacznie więcej i częściej i coraz częściej o tym jest głosno, ale autor artykułu chyba głuchy…
  KATEGORIE NIEPOŻĄDANYCH ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH1
  Kategorie niepożądanych odczynów poszczepiennych:
  1) odczyny miejscowe, w tym:
  a) odczyny miejscowe po szczepieniu BCG,
  b) obrzęk,
  c) powiększenie węzłów chłonnych,
  d) ropień w miejscu wstrzyknięcia;
  2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):
  a) encefalopatia,
  b) drgawki gorączkowe,
  c) drgawki niegorączkowe,
  d) porażenne poliomyelitis wywołane wirusem szczepionkowym,
  e) zapalenie mózgu,
  f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
  g) zespół Guillain-Barre;
  3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:
  a) bóle stawowe,
  b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,
  c) gorączka powyżej 39°C,
  d) małopłytkowość,
  e) nieutulony ciągły płacz,
  f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,
  g) reakcja anafilaktyczna,
  h) reakcje alergiczne,
  i) uogólnione zakażenie BCG,
  j) wstrząs anafilaktyczny,
  k) zapalenie jąder,
  l) zapalenie ślinianek,
  Poniżej podam kilkanaście szczepionek rozprowadzanych w Polsce, które pomimo zapewnień Narodowego Instytutu Zdrowia o niestosowaniu rtęci w szczepionkach będących w obrocie w zawierają rtęć lub aluminium:

  1. Infantrix DTaP szczepionka “przeciwko” błonicy, krztuścowi, tężcowi – zawiera aluminium. Producent – GSK.
  2. Tripacel dawniej- Deperte zawiera aluminium oraz fenoksyetanol -producent SanofilPasteur.
  3. Td-pur j/w zawiera aluminium producent Imed S.A.
  4. Poli-Sabin “przeciwko” polio zawiera Polisorbat 80 oraz magnez , producent GSK.
  5. Imovax polo “przeciwko” polio zawiera fenoksyetylen oraz formaldehyd[ związek stosowany w konserwacji trupów], producent Sanofil Pasteur.
  6. Prevenar 13 szeroko reklamowana szczepionka “przeciwko” pneumokokom [czyli dawniejszej dwoince zapalenia płuc , chorobie XIX wieku. Zawiera Polisorbat 80, aluminium – producent Pfizer.
  7. Neis Vac C także obecnie w “modzie” “przeciwko” meningokokom zawiera aluminium – producent Baxter.
  8. Euvax B “ przeciwko” WZW – B dla dzieci zawiera aluminium – producent LG Sciences Pland Sp.oo.
  9. Euvax B “ przeciwko” WZW B dla dorosłych zawiera aluminium -producent LG Life Science Poland Sp.oo
  10. Engerix B “przeciwko” WZWB dla dorosłych zawiera aluminium producent GSK
  11. Synflorix “przeciwko” pneumokokom zawiera aluminium. Producent GSK.

 2. ka5ia ka5ia

  I jeszcze o dr Wakefieldzie:

  Wakefield w swoich licznych pracach wskazywał na związek między szczepionką MMR (trójskładnikowa szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce) a autyzmem. Twierdzi, że szczepionka ta jest wyjątkowo szkodliwa i możliwe, że przyczynia się do rozwoju autyzmu. Wszystko zaczęło się – przynajmniej dla szerszej publiki – 28 lutego 1998 roku, kiedy Lancet opublikował pracę dra Andrew Wakefielda, w której badacze donosili o związku pomiędzy szczepionką MMR, syndromem cieknącego jelita oraz autyzmem.
  Szum medialny, który towarzyszył doniesieniom Wakefileda w znaczący sposób wpłynął na ochronę zdrowia dzieci – wiele matek przerażonych wizją autyzmu zrezygnowało z uczestnictwa w programie szczepień.

  22 lutego 2004 w The Sunday Times ukazały się pierwsze wyniki dziennikarskiego śledztwa prowadzonego przez prawie pół roku przez Briana Deera. Deer okrzyknął wyniki badań Wakefielda wielkim oszustwem. Cała nagonka na dr Wakefielda spowodowała jego załamanie kariery naukowej i odebranie prawa wykonywania zawodu lekarza.

  Obecnie po wielu latach batalii, wychodzą na jaw dokumenty, że badania naukowe prowadzone przez dra Andrew Wakefielda były prowadzone prawidłowo i że są podstawy naukowe na związek między szczepionką MMR a autyzmem. Wyszło na jaw, że inni badacze niezależnie otrzymali identyczne wyniki 14 miesięcy przed publikacją pracy Wakefielda wśród badanych dzieci.
  Ostatecznie wyżej wspomniany dziennikarz okazuje się kłamcą. A upublicznione dokumenty ukazują, że British Medical Journal został złapany w swoich świadomych nadużyciach ignorując dowody, które zostały przedstawione na długo przed publikacją oszczerczego artykułu Briana Deera. British Medical Journal świadomie pominął dowody i po prostu postanowił zniszczyć reputację dr Wakefielda za pomocą wszelkich niezbędnych środków.

  10 stycznia 2011 w Mail Online (Wielka Brytania) w artykule zatytułowanym “Naukowcy obawiają się związku między MMR a autyzmem” czytamy, że podczas medycznych badań w Wake Forest University (USA) stwierdzono wirusa odry w 70 spośród 82 badanych dzieci autystycznych. Żaden ze szczepów wirusa to nie były dzikie szczepy odry. Wszystkie szczepy były takie jak w szczepionkach MMR. Dr Andrew Wakefield miał podobny raport opublikowany już w 1998 roku i stał się przedmiotem polowania na czarownice, które zrujnowało jego karierę.

  Oskarżenia British Medical Journal przeciwko dr Wakefieldowi, że sfabrykował swoje odkrycie są zatem nieprawdziwe, a oskarżenia mass mediów, że jego odkrycia “nigdy nie zostały powtórzone” to ewidentne oszczerstwo. Dr Wakefield żąda odwołania oskarżenia przez British Medical Journal.

 3. ka5ia ka5ia

  SKŁAD SZCZEPIONEK-czyli co pozwalasz wstrzyknąć swojemu dziecku
  -Antygeny-atenuowane wirusy, zabite bakterie
  -Zawiesina- może zawierać białko jaja kurzego, antygeny jaja, żelatynę, hodowle tkankową (alergeny, KOMÓRKI Z ABORCJI w szczepionkach MMR, Priovix,OPV )
  -Konserwanty-TIOMERSAL (związek rtęci) , fenol
  -Antybiotyki-neomycyna(według MSDS substancja niebezpieczna i szkodliwa), streptomycyna, polimyksynaB,
  kanamycyna, chlorotetracklina, genamycyna
  -Stabilizatory-laktoza, sorbitol, żelatyna, mleko, albuminy,malfoza, miód, histydyna,heparyna, dekstroza, sacharoza, glicerol, sole magnezu.
  -Adjuwanty-ZWIĄZEK ALUMINIUM, SKWALEN – W SZCZEPIONKACH BARDZO TOKSYCZNY !
  -Inne- FORMALDEHYD! ( substancja rakotwórcza,stosowana w kremach na słońce oraz do konserwacji zwłok!), związki sodu, potasu , fosfor, eter, polisorbat 80 (powoduje bezpłodność)!
  -Zanieczyszczenia-np wirusy.
  Konserwanty zawarte w szczepionkach takie jak rtęć, aluminium, formaldehyd, polisorbat 80 cholernie toksyczne dla organizmu mają za zadanie tylko i wyłącznie ochronę szczepionki, żeby się nie zepsuła, czyli mogła poleżeć jak najdłużej, czyli były bezpieczne dla samych siebie, ale nie dla dzieci!

Polecane tematy