Pectodrill syrop jest wydawany na receptę w przypadku stwierdzenia chorób układu oddechowego. Ma silne działanie wykrztuśne. Lekarz zleca go, gdy w trakcie choroby powstaje sporo lepkiej wydzieliny, a dziecko ma problem z odkrztuszaniem. Pectodrill syrop powinien być stosowany ściśle według wskazań lekarza. Czy jest skuteczny? Jakie ma skutki uboczne?
Pectodrill syrop: substancja aktywna
Substancją aktywną wykorzystywaną w Pectodrill jest karbocysteina, która oddziałuje na układ oddechowy. Rozrzedza zalegającą tam wydzielinę, dzięki czemu staje się ona mniej lepka i bardziej płynna i tym sposobem łatwiejsza do odkrztuszania. Pectodrill ponadto chroni przed nadmierną produkcją śluzu i w ten sposób wykazuje działanie lecznicze, skraca czas choroby i pozwala na powrót do zdrowia.
Pectodrill syrop a inne leki
W związku z tym, że Pectodrill wydawany jest na receptę, zanim lekarz zaleci ten lek, pacjent powinien podzielić się wszystkimi informacjami na temat stosowanej dotychczas terapii. Syrop może wchodzić w interakcje z innymi środkami, stąd pediatra powinien mieć pełną widzę na temat leczenia.
W trakcie przyjmowania Pectodrill nie należy stosować leków przeciwkaszlowych, których działanie stoi w opozycji do tego syropu. Nie są wskazane również leki zmniejszające wydzielinę oskrzelową.
Możliwe działania niepożądane
Każdy lek niestety może powodować działania niepożądane. W przypadku Pectodrill najczęściej są nimi:
- ból głowy,
- ból brzucha,
- biegunka,
- zmiany skórne,
- obrzęki
- trudności w oddychaniu.
W jakim wieku można podawać Pectodrill?
W recepcie dołączonej do leku przeczytamy, że Pectodrillu nie zaleca się podawać dzieciom poniżej 2 roku życia. Wielu lekarzy jednak zaleca ten preparat nawet dla niemowlaków.
Pectodrill: opinie rodziców
- ładnie wycisza kaszel,
- Pectodrill spowodował u nas jeden niekończący się kaszel, bardzo męczący
- można wypluć płuca
Reakcja na Pectodrill jest bardzo indywidualna.
Cena syropu: około 18 złotych
Producent: Pierre Fabre Sante
Znacie ten syrop. Co o nim sądzicie?
Komentarze