Pectodrill syrop – czy to dobry pomysł? Działanie i opinie

Pectodrill syrop jest wydawany na receptę w przypadku stwierdzenia chorób układu oddechowego. Ma silne działanie wykrztuśne. Lekarz zleca go, gdy w trakcie choroby powstaje sporo lepkiej wydzieliny, a dziecko ma problem z odkrztuszaniem. Pectodrill syrop powinien być stosowany ściśle według wskazań lekarza. Czy jest skuteczny? Jakie ma skutki uboczne?

Pectodrill syrop: substancja aktywna

Substancją aktywną wykorzystywaną w Pectodrill jest karbocysteina, która oddziałuje na układ oddechowy. Rozrzedza zalegającą tam wydzielinę, dzięki czemu staje się ona mniej lepka i bardziej płynna i tym sposobem łatwiejsza do odkrztuszania. Pectodrill ponadto chroni przed nadmierną produkcją śluzu i w ten sposób wykazuje działanie lecznicze, skraca czas choroby i pozwala na powrót do zdrowia.

Pectodrill syrop a inne leki

W związku z tym, że Pectodrill wydawany jest na receptę, zanim lekarz zaleci ten lek, pacjent powinien podzielić się wszystkimi informacjami na temat stosowanej dotychczas terapii.  Syrop może wchodzić w interakcje z innymi środkami, stąd pediatra powinien mieć pełną widzę na temat leczenia.

W trakcie przyjmowania Pectodrill nie należy stosować leków przeciwkaszlowych, których działanie stoi w opozycji do tego syropu. Nie są wskazane również leki zmniejszające wydzielinę oskrzelową.

Pectodrill syrop

Możliwe działania niepożądane

Każdy lek niestety może powodować działania niepożądane. W przypadku Pectodrill najczęściej są nimi:

  • ból głowy,
  • ból brzucha,
  • biegunka,
  • zmiany skórne,
  • obrzęki
  • trudności w oddychaniu.

W jakim wieku można podawać Pectodrill?

W recepcie dołączonej do leku przeczytamy, że Pectodrillu nie zaleca się podawać dzieciom poniżej 2 roku życia. Wielu lekarzy jednak zaleca ten preparat nawet dla niemowlaków.

Pectodrill: opinie rodziców

  • ładnie wycisza kaszel,
  • Pectodrill spowodował u nas jeden niekończący się kaszel, bardzo męczący
  • można wypluć płuca

Reakcja na Pectodrill jest bardzo indywidualna.

Cena syropu: około 18 złotych

Producent: Pierre Fabre Sante

Znacie ten syrop. Co o nim sądzicie?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.