Pasek na koniec roku dla każdego ucznia?

Doczekaliśmy się. Mamy koniec roku szkolnego. Jedni odebrali świadectwa w szkołach, inni jeszcze czekają na ten moment. Są też tacy, którzy nie poszli (z powodu odmiennego charakteru dzisiejszego dnia) i tacy, co „spotkali” się online. Jak co roku na koniec roku szkolnego wrócił temat szkolnych pasków. Jeszcze kilkanaście lat temu biało-czerwony pasek na świadectwie był nagrodą za pracowitość, systematyczność, zaangażowanie. Dzisiaj mówi się, że coraz częściej jest wynikiem kombinowania, ściągania i proszenie się na koniec roku o „podciągnięcie” ocen. Dlatego niektórych „paskowe” świadectwa nie cieszą.  Są też tacy, którzy minimalizują ich wartość, zwłaszcza w erze nauczania zdalnego (gdy liczba „paskowych uczniów” mocno wzrosła). Bywają też inne akcje. Takie, które mają sprawić, by nikt nie czuł się poszkodowany, a każdy został wyróżniony, żeby wszyscy dostali swój pasek. Taką inicjatywę poparła jedna z nauczycielek, a jej pomysł podchwyciły inne.

pasek

Po co dawać pasek każdemu uczniowi? Odpowiedź organizatorów akcji jest prosta, żeby docenić każde dziecko, jego wyjątkowość, niepowtarzalność. Poszczególne kolory pasków oznaczają co innego. Żółty pasek dla osób wrażliwych na potrzeby innych, stających w ich obronie, zielony dla uczniów szczególnie zainteresowanych przyrodą i lubiących aktywność na łonie natury, dbających o rośliny w klasie, niebieski pasek dla dzieci zainteresowanych nowymi technologiami, chcących zmienić świat za ich pośrednictwem, itd.

Więcej o znaczeniu kolorowych pasków można przeczytać tutaj.

A Wy, co sądzicie o tej akcji? Dobry pomysł, czy nie bardzo? Każdy na koniec roku powinien dostać swój pasek?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.