Panele elewacyjne – prosty sposób na stylowe wykończenie elewacji

Inf. prasowa komentarzy: 0

Panele elewacyjne cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. I chociaż dawniej bardzo często stosowano takie rozwiązania, to ostatnio trend ten wrócił do nas w zupełnie innej, znacznie nowocześniejszej odsłonie. Dowiedzmy się, jak wybrać odpowiednie panele ścienne.  

Elewacja to najważniejszy element wykończenia każdego budynku. To właśnie od niej zależy jego finalny wygląd i to, jakie wrażenie wizualne będzie sprawiać. Warto więc zadbać o jej precyzyjne i ciekawe wykończenie. Aktualnie jednym z najbardziej interesujących sposobów na wykończenie elewacji są specjalne panele. Za ich pomocą można uzyskać naprawdę wspaniały i bardzo modny efekt. Zastosowanie takich produktów jest bardzo szerokie. Można wykorzystać je nie tylko do stworzenia elewacji domów, ale i biurowców, sklepów oraz właściwie wszelkich innych budynków. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę wybierając płyty elewacyjne.

Jakie są zalety paneli elewacyjnych?

Panele elewacyjne to nowoczesne rozwiązanie, cieszące się obecnie bardzo dużą popularnością. I nie ma w tym właściwie nic dziwnego — ma ono bowiem wiele wspaniałych zalet i gwarantuje liczne korzyści. Pełnią one kilka funkcji, a w tym dwie najważniejsze, czyli dekoracyjną i ochronną. Z jednej strony stanowią wspaniałą ozdobę całego budynku, nadając mu przy tym wyjątkowego charakteru. Z drugiej natomiast chronią elewacje przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem innych czynników zewnętrznych. Są trwałe i wysoce odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, a przy tym są też bardzo lekkie.

Dużym atutem paneli elewacyjnych jest łatwy proces montażu. Jest on bowiem szybki i naprawdę nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Poza tym, panele można bez trudu poddać obróbce, dostosowując je do konkretnych potrzeb montażowych.

Lamele elewacyjne dają też wiele możliwości aranżacyjnych. Można dowolnie układać je w dowolnych pozycjach i kształtach. Poza tym, w sklepach dostępne są one w różnych wariantach o zróżnicowanych wzorach i kolorach. Poza tym doskonale łączą się z innymi materiałami elewacyjnymi.

Panele elewacyjne — z jakiego materiału?

Przy kupnie paneli elewacyjnych należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Najważniejszą z nich jest jednak wybór odpowiedniego materiału. Lamele elewacyjne dostępne są bowiem pod tym względem w kilku wariantach. Do najpopularniejszych paneli należą te wykonane z:

  • drewna
  • tworzyw sztucznych
  • kamienia naturalnego
  • blachy.

Jeśli chodzi o wykończenia domów, najczęściej stosuje się panele z drewna. Są one najbardziej efektowne pod względem estetycznym i tworzą naprawdę wspaniały efekt wizualny. Blacha elewacyjna wykorzystywana jest natomiast często w przypadku wszelkich budynków fabrycznych. Obecnie jednak wysokiej jakości panele tego typu bardzo często stosuje się także przy wykończeniach o stylistyce industrialnej.

Gdzie kupić panele elewacyjne?

Panele elewacyjne kupić można oczywiście w sklepach budowlanych. Jednak nie wszędzie znajdziemy duży wybór takich elementów. Jeśli chodzi o elewację, musi być ona dopracowana w dosłownie każdym calu, dlatego produkty, takie jak lamele także powinny być dopasowane idealnie — zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym.

Jeśli zależy nam, by dobrać odpowiednie panele elewacyjne, koniecznie zajrzyjmy na https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drewno-i-drewnopodobne/boazerie-elewacja-i-podbitki/elewacja.html. Znajdziemy tam bowiem bardzo duży wybór wysokiej klasy produktów. A to wszystko w naprawdę atrakcyjnych cenach.

undefined

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.