Otrzymują 200 funtów za karmienie piersią

Brytyjskie  Sheffield University ma ciekawy pomysł na propagowanie karmienia piersią. Uczelnia stworzyła program, którym objęła 130 matek z uboższych regionów, gdzie karmienie piersią jest rzadkością, a 3/4 kobiet karmi wyłącznie butelką. Zaproponowała 200 funtów w zamian za karmienie piersią. To wszystko po to, by przełamać tabu i przekonać, że karmienie piersią jest zdrowe i wygodne.

Program na razie jest testowany. Naukowcy liczą, że dzięki niemu uda się przełamać uprzedzenia związane z podawaniem naturalnego pokarmu. W Anglii karmienie piersią uważane jest w wielu kręgach za żenujące a nawet prostackie. Młode matki same rzadko były karmione piersią. Najczęściej nie mają wiedzy dotyczącej laktacji, nie widziały, jak karmi się piersią. Nie są uczone tej umiejętności, nie uważają ją za naturalną, dlatego sięgają po butelkę.

Statystyki są bardzo nieciekawe. Według nich, jedynie 35% kobiet w Wielkiej Brytanii karmi chociaż raz piersią po porodzie. To jedne z najgorszych wyników na świecie.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy