Opowieści terapeutyczne dla dzieci – choroba taty, śmierć babci, problemy z pamięcią dziadka

Choćbyśmy chcieli, nie jesteśmy w stanie uchronić dziecka od wszystkich zagrożeń i przykrości tego świata. Czasami stajemy twarzą w twarz z trudnymi doświadczeniami, jakimi są: śmierć czy nieuleczalna choroba, która zmienia bliską osobę nie do poznania.

Dziecko inaczej postrzega rzeczywistość. I odmiennie od osoby dorosłej tłumaczy sobie traumatyczne doświadczenia. Często czuje się za nie odpowiedzialne, szuka w sobie winy, jest przekonane, że swoim złym zachowaniem, czy brakiem dojrzałości przyczyniło się do choroby. Może wykazywać trudne zachowanie, stać się „niegrzeczne”, „nie do opanowania”.

Jak sobie radzić z emocjami dziecka, kiedy samemu ma się problem z własnymi uczuciami?

opowieści terapeutyczne

W takich trudnych momentach przychodzą z pomocą opowieści terapeutyczne stworzone przy współpracy z psychologami i psychoterapeutami, które tłumaczą i oswajają dziecku trudną rzeczywistość.

Duet autorów – Anna Sołtys i Andrzej Potemkowski przygotowali kilka opowieści terapeutycznych stworzonych z myślą o dzieciach i trudnych doświadczeniach:

  • „Dlaczego dziadek zgubił pamięć”, dla dzieci 3-6 lat o chorobie Alzheimera,
  • „Moja babcia jest gwiazdą”, dla dzieci 7+ o chorobie Alzheimera,
  • „Zając Benek i odmieniony tata”, dla dzieci 3-6 lat, o stwardnieniu rozsianym,
  • „Choroba taty”, dla dzieci 7+ o stwardnieniu rozsianym.

Wszystkim powyższym opowiadaniom patronujemy.

Przeczytaliśmy każdą z opowieści i polecamy ją dla dzieci borykających się z trudnymi tematami i dla rodziców mających kłopot, zastanawiających się, jak rozmawiać z dziećmi.

Bajki terapeutyczne

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.