Opatrunek w żelu UNIGEL KIDS

Dzieci są pełne energii. Do utraty tchu odkrywają świat, skaczą, wspinają się, biegają i często…przewracają. Większość upadków jest niegroźnych, niektóre kończą się jednak zadrapaniem, skaleczeniem, większymi lub mniejszymi ranami. Szczególnie teraz, latem, w wakacje, kiedy dzieci mają odsłonięte kolana i łokcie, o skaleczenia i obtarcia nie jest trudno.

Co robić, gdy w trakcie zabawy maluch poturbuje kolano?

Sięgnąć po nowość na rynku opatrunek w żelu Unigel Kids, idealny na skaleczenia, obtarcia, ale również zmiany po ukąszeniu owada czy oparzenia słoneczne. Sprawdziliśmy, jak opatrunek żelowy radzi sobie w praktyce.

Opatrunek czy plasterek?

Opatrunki żelowe nie tylko chronią ranę przed zabrudzeniem, ale również pozwalają na jej szybszą regeneracje. W przeciwieństwie do plasterków, które często wydłużają regenerację, opatrunki żelowe pozwalają skrócić czas gojenia rany. Poza tym mają dużo szersze zastosowanie niż tradycyjne plastry – mogą być stosowane na miejsca po ukąszeniu komara, zmiany wynikające z AZS, trądzik, pęcherze, a nawet stany zapalne w okolicy pępka u noworodków. To niepełna lista, możliwości zastosowania opatrunków żelowych jest znacznie więcej.

Jak działa Unigel Kids?

Unigel

Unigel Kids to nowość na rynku. Produkt unikalny, jedyny w swojej kategorii, opatentowany. Opiera swoją skuteczność na strukturze żelu polimerowego, z wbudowanymi łapaczami wolnych rodników. Za skutecznością produktu nie kryją się żadne skutki oboczne. Unigel Kids jest bezpieczny w stosowaniu i polecany dla każdej grupy wiekowe, także noworodków.

Z informacji producenta:

 • Unigel Kids do 50% przyspiesza gojenie się ran,
 • produkt przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych – może być stosowany już u noworodków, a także kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • nie przenika do organizmu,
 • działa miejscowo,
 • ma właściwości mikrobójcze,
 • nie zawiera antybiotyków,
 • wolny od materiałów pochodzenia biologicznego,
 • hipoalergiczny,
 • zwiększa elastyczność rany, dzięki czemu działa przeciwbólowo,
 • nie dopuszcza do powstania strupów, w ten sposób zmniejsza ryzyko powstania blizn.

unigel kids-1

Producent w ulotce dołączonej do produktu zaznacza, że podczas badań preparatu nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych. Unigel Kids jest bezpieczny w stosowaniu. Jeśli jednak w trakcie terapii pojawi się silny ból lub zaczerwienienie, należy skonsultować się z lekarzem.

Bardzo wszechstronne zastosowanie

Opatrunki żelowe Unigel Kids mają bardzo szerokie zastosowanie.

Unigel Kids można stosować na:

 • otarcia,
 • zadrapania,
 • rozcięcia,
 • rany szarpane,
 • pęcherze,
 • skaleczenia,
 • oparzenia słoneczne,
 • ugryzienia komarów,
 • rany kłute, kąsane, po urazach,
 • trudno gojące się zmiany,
 • trądzik,
 • stany zapalne pępka u noworodka,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • pieluchowe zapalenie skóry.

Unigel Kids – nasz test

Trudno jednoznacznie napisać, że Unigel Kids przyspiesza gojenie się rany, bo to obiektywnie można byłoby stwierdzić, obserwując dwie takie samy rany u jednej osoby, jedna zostałaby przykryta opatrunkiem żelowym, a druga nie. Producent, który zapewnia, że produkt skraca czas odbudowy naskórka, powołuje się na doświadczenia i badania kliniczne, które potwierdzają, że wilgotne środowisko pozwala znacząco przyspieszyć gojenie się ran, wspomaga proces podziału i przemieszczania się komórek. Poza tym utrzymuje stałą temperaturę, co ma ogromne znaczenie na szybkość gojenia się skóry.

Podczas testowania zwróciłam uwagę na inne cechy produktu.

Pierwszą z nich jest wygoda stosowania. Unigel Kids na rany to rozwiązanie proste podczas aplikacji. Otwierając pudełko i zapoznając się z jego zawartością, można szybko zorientować się, jak stosować produkt. Niemniej szkoda, że producent nie udostępnił prostej graficznej instrukcji obsługi, która byłaby uzupełnieniem szczegółowego opisu.

Po oczyszczeniu rany należy nanieść żel i przykryć go przezroczystym, cieniutkim opatrunkiem. I już! Gotowe!

Opatrunek bardzo dobrze się trzyma, mocno przylega do skóry, co nie powoduje jednak dyskomfortu.  Żel nie wycieka, a opatrunku właściwie nie czuć, co potwierdziła nasza 5-letnia testerka. Opatrunek nie kusi również małych rączek do zabawy przy nim, do prób odklejania, co często dzieje się, gdy na skórze córki przyklejony jest plasterek.

Unigel KIds

Po trzecie opatrunek jest bardzo dyskretny. Dzięki czemu, że jest przezroczysty, właściwie go nie widać, ma to znaczenie, gdy rana jest duża i niekoniecznie chcemy na nią zwracać uwagę.

Unigel Kids

Po czwarte jest to produkt unikalny, opatentowany, jedyny w swoim rodzaju. Ciekawa propozycja dla rodziców aktywnych dzieci, warto wrzucić Unigel Kids do rodzinnej apteczki.

Polecamy!

Cena; około 25 złotych

 

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Karola Karola

  super, bardzo mi sie podoba ten produkt mysle ze u nas by sie sprawdzil

 2. magdalena majchrzak magdalena majchrzak

  witam jestem mama 4 letniej coreczki i jak najbardziej chcialabym przetestowac ten zel dla dziecka

 3. magdalena majchrzak magdalena majchrzak

  witam jestem mama 4 letniej coreczki i jak najbardziej chcialabym przetestowac ten zel dla dziecka i qwidac ze ten produkt by byl lepszy niz te plastry dla dzieci

 4. Ola Ola

  super produkt zajrze do apteki, warto go miec w domu

 5. Jaga Jaga

  szkoda ze tak malo jest tych elementów do pokrycia rany…bo widzę, że żelu jest dość sporo producent powinien na to zwrocic uwage

 6. Marta Marta

  Nie widziałam nigdzie….Ciekawe…

 7. Sylwia M.Dlugoborska Sylwia M.Dlugoborska

  Z chęcią przetestujemy plastry

 8. Matczynefanaberiwe Matczynefanaberiwe

  My także sprawdzaliśmy ten żel. Byłam zaskoczona jego skutecznością, szczególnie przy krwawiącej ranie.
  Zapraszam do konkursu, w którym można wygrać żel i inne nagrody.

 9. Justyna Justyna

  Sama nie wiem…może i warto?

 10. PS PS

  Proszę sobie poczytać o tym, czym jest metakrylan…. i jakie ma skutki dla zdrowia ogólnie…