On sprząta, a Ty odpoczywasz. Robot odkurzający ZACO A9s

Żyjemy w bardzo dynamicznym świecie, w którym większość z nas cierpi na brak wolnego czasu. Szczególne miejsce w tej grupie zajmują rodzice. Nie ma znaczenia czy dzieci są małe, czy nieco większe. Obowiązków przybywa, a doba nie jest z gumy. Nic dziwnego, że czujemy się zmęczeni i poszukujemy sposobów, by ułatwić sobie życie. Na szczęście wychodzą nam naprzeciw nowoczesne technologie, proponując rozwiązania, znacząco ułatwiające codzienne życie, w tym sprzątanie.

Coraz popularniejsze stają się przykładowo roboty odkurzające, które do pracy nie wymagają pomocy człowieka. Same poruszają się po mieszkaniu, skanują powierzchnię za pomocą nowoczesnych czujników i sprzątają nawet w zakamarkach!

Jak wygląda to w praktyce?

Przez kilka tygodni mieliśmy okazję testować dla Was najnowszy robot odkurzający ZACO A9s. I jeśli mielibyśmy podsumować jednym zdaniem to urządzenie – to jest to genialny sprzęt na miarę XXI wieku. Naprawdę znacząco ułatwia życie i pozwala zyskać więcej czasu na znacznie przyjemniejsze czynności niż sprzątanie! To nasz kolejny RODZICIELSKI HIT!

GDZIE KUPIĆ?

ZACO A9s – wygoda i uniwersalność

Jak działa ZACO A9s? Jakie daje możliwości?

 • możliwość odkurzania i mopowania (mopowanie oscylacyjne),
 • urządzenie wyposażone w kamerę,
 • cały czas skanuje pomieszczenie, dzięki temu unika zderzenia z meblami i omija przeszkody,
 • możliwość ustawienia niewielkiego urządzenia, tak zwanej wirtualnej ściany, czyli wyłączenia obszaru, w którym robot nie ma pracować,
 • robot informuje po angielsku użytkownika o swojej pracy (o rozpoczęciu pracy, o zakończeniu, o napotkanej przeszkodzie – gdy zostały wciągnięty jakiś duży przedmiot, alarmuje o konieczności oczyszczenia szczotek i przestaje odkurzać),
 • istnieje możliwość sterowania robotem za pośrednictwem aplikacji z telefonu,
 • można ustawić czas pracy robota z wyprzedzeniem,
 • istnieje możliwość regulacji siły ssania,
 • duży pojemnik na zabrudzenia aż 600 ml, co pozwala na dłuższe sprzątanie.

 

Co sądzimy o tym urządzeniu?

Robot sprzątający ZACO to niewielkie (co jest ogromnym plusem!) urządzenie. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach. Można go uruchomić i zająć się czymś innym, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Sprawdza się zarówno przy szybkich porządkach, jak i generalnych. W tym drugim przypadku warto wynieść krzesła z pokoju, umożliwiając urządzeniu dokładniejsze sprzątanie w każdym zakamarku. ZACO to niski odkurzacz (ma nieco ponad 7 cm) , który zmieści się pod niektórymi meblami, na przykład pod łóżkiem. Dzięki temu może dotrzeć tam, gdzie trudniej odkurza się w tradycyjny sposób.

Robot jest cichy (tylko 63 dB), niezależnie od ustawionego trybu pracy. Może sprzątać nasz dom nawet w nocy,  nie budząc domowników. Bez problemu będzie pracował przy śpiącym dziecku. Opcja wyłączenia komunikatów głosowych sprawia, że sprzątanie w każdych warunkach jest możliwe i bardzo komfortowe.

Już po pierwszym uruchomieniu ZACO skanuje pomieszczenie i rozpoczyna sprzątanie. Dzięki zamontowanej kamerce urządzenie wie, w jakiej wielkości pomieszczeniu się znajduje. Działa szybciej i w krótszym czasie sprząta całe pomieszczenie. Robi to w precyzyjny sposób, poruszając się od ściany/mebli czy innej przeszkody, do kolejnego miejsca, w którym napotka na przeszkodę. Generalnie jest w tym zakresie bardzo skuteczny!

Testowany przez nas ZACO – ładuje się

Pracuje, poruszając się w pomieszczeniu w taki sposób, że nie omija żadnego miejsca (tryb automatyczny). Nie wraca też do miejsca odkurzonego, dlatego nie marnuje baterii i pracuje w możliwie krótkim czasie. Jeśli bateria wyczerpie się w trakcie pracy, robot wróci do bazy, naładuje się i rozpocznie pracę w miejscu, w którym skończył. Istnieje możliwość ustawienia robota, by odkurzał w wybranym miejscu, wzdłuż krawędzi, czy z wykorzystaniem maksymalnej siły ssącej.

Warto jednak wiedzieć, że przed włączeniem funkcji odkurzania, należy oczyścić podłogę z zabawek, klocków, itd. Jeśli urządzenie napotkana przeszkodę, która jest wystarczająco duża, by zablokować jego szczotki, zostanie uruchomiony alarm.

Raczej trudno sobie wyobrazić sprzątanie z biegającymi po domu dziećmi…Lepiej ten czas wykorzystać na wspólną zabawę, na przykład grę w planszówkę czy po prostu wyjść na spacer…ZACO posprząta, a my wrócimy do czystego domu.

ZACO

ZACO bez problemu porusza się po podłodze, kafelkach, przechodzi płynnie między panelami i niższym dywanem. Jednak jeśli w domu macie wysokie, włochate dywany typu shaggy, urządzenie się na nich nie sprawdzi. Ponadto nie nadaje się do odkurzania czarnych podłóg, dywanów czy paneli, które omija, uważając je za przeszkodę.

Bardzo dużym plusem jest połączenie odkurzacza z urządzeniem sprzątającym na mokro. Robot spełnia też funkcję mopa! Nasadka wykorzystana w robocie wibruje, co pozwala na jeszcze dokładniejsze oczyszczanie powierzchni. Za pośrednictwem aplikacji można monitorować mopowanie, w tym na przykład stopień zawilgocenia ścierki z mikrofibry. Niestety do robota nie można wlewać popularnych płynów do mycia podłóg ze względu na zbyt duże pienienie, wskazany jest środek rekomendowany przez producenta.

Dodatkowo aplikacja informuje o stopniu zużycia szczotek i konieczności ich wymiany. Pokazuje, jaką drogę przebył odkurzacz. Pozwala go także namierzyć, na przykład na większej powierzchni.

Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia harmonogramu pracy urządzenia. Robot będzie uruchamiał się o określonej godzinie w danym dniu, nawet pod nieobecność użytkownika i będzie sprzątał pomieszczenie. To opcja doskonała także w nagłych sytuacjach, kiedy jesteśmy  w pracy, a wiemy, że po przyjściu do domu będziemy mieli gości. ZACO posprząta za nas, a my wrócimy do czystego mieszkania.

Producent zapewnia, że dzięki aplikacji można posprzątać w domu, nawet gdy przebywamy na wakacjach. Nie ma znaczenia, gdzie odpoczywamy, ZACO odkurzy za nas. Aplikacja umożliwia sprawdzenie na mapie mieszkania, czy ZACO dotarł w każde miejsce.

Czy urządzenie ma jakieś minusy? Tak, dość szybko się kurzy, na czarnej obudowie na górze zbiera się kurz. Poza tym w domu, w którym jest sporo mebli i „zakamarków” może wszędzie nie dotrzeć.  Przeszkodę nie do pokonania stanowią też dywany włochate. ZACO najlepiej sprawdza się na dużych powierzchniach.

Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można tutaj.

ZACO A9s przeszedł pozytywnie nasze testy. Polecamy go zwłaszcza na większych powierzchniach. Jest świetny na szybkie sprzątanie! To najwygodniejsze urządzenie odkurzające i zmywające podłogi, jakie mieliśmy okazję używać. Zasłużony tytuł Rodzicielskiego Hitu!

Kup w Media Expert!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Małgosia Małgosia

  Średnio jest mi znana ta firma, uważam, że iroboty nie mają konkurencji pośród innych automatycznych odkurzaczy.

 2. Marlena Marlena

  Witam, a jak z parowaniem tego robota ze smartfonem? Czytałam opinie w Google Store, że nie łączy wielu osobom. W tym teście też była wzmianka, że nie zawsze szybko łapie – https://www.prorankingi.pl/blog/zaco-a9s-test/ Jak było z tym u Państwa? Pozdrawiam

 3. Artur Artur

  Mi to wygląda na kopie ILife’a. Od 3 lat dzielnie służy na moim polu bity Xiaomi Mi Vacuum Cleaner i wciąga nosem Gosiu twojego irobota za miliony monet Po co przepłacać skoro można mieć to samo albo lepsze za dużo mniejszą kasę. Od majfrendów jest tyle teraz tych odkurzaczy że idzie się pogubić. Na początku podchodziłem sceptycznie do sprzętu tego typu ale jak zobaczyłem ile jest w pojemniku po odkurzaniu … już nie widzę życia bez mojego małego przyjaciela dla osób szukających robota sprzątającego, jeśli nie zależy wam na funkcji mopa wybierzcie Xiaomi Mijia 1S, jeśli natomiast mop musi być to przy mniejszym budżecie Roborock S5 (S50 – biały, S55 – czarny) bądź nowsza generację Roborock S6 a na pewno się nie zawiedziecie.