Olejowanie włosów – alternatywa dla serum

Inf. prasowa komentarzy: 0

Jeśli z jakichś powodów nie używasz serum do włosów, a chcesz, by były zdrowe, możesz z powodzeniem sięgnąć po olejki do włosów. Olejowanie to czynność bardzo prosta, a skutecznie pomaga w najrozmaitszych problemach z fryzurą. Regularne stosowanie olejków pozwala na efektywne pokonywanie takich problemów jak wypadanie, przedwczesne siwienie czy łamliwość włosów, a także rozdwajanie się końcówek czy łupież.

Olejku można używać nawet codziennie, najlepiej na noc (poszewka poduszki może na tym co nieco ucierpieć), żeby preparat mógł oddziaływać na włosy jak najdłużej. Można też olejować włosy przed myciem, co najmniej na pół godziny wcześniej. Po umyciu też można, ale nie jest to praktyczne, bo namaszczone olejkiem włosy wyglądają, jakby były przetłuszczone. Sprawdź olejki do włosów dostępne w sklepie Kontigo.

Przed zabiegiem dobrze jest okryć ramiona ręcznikiem, żeby olejek nie pobrudził odzieży. potem należy nalać na dłonie kilka kropel olejku i rozprowadzić go po włosach tak, by pokrył je w całości, od głowy aż do końcówek. Można przy tym zafundować sobie relaksacyjny masaż głowy – przyjemny tym bardziej, że olejki pięknie pachną. Po upływie 30 minut lub więcej albo rano (jeśli zabieg był wykonywany na noc) należy starannie umyć włosy. Jeżeli interesują cię olejki do włosów, sklep znajdziesz w internecie, możesz też pytać w swojej drogerii.

 

Jeśli chcesz zadbać o końcówki, najlepiej sprawdzi się jedwab do włosów. To także substancja w płynie, nieco oleista, którą nakłada się na włosy suche, ponieważ nie należy go spłukiwać. Należy brać tylko parę kropel z buteleczki i wcierać jedwabie do włosów od połowy długości aż po końcówki lub tylko na końcówki. Jedwab nie wnika w głąb włosa, lecz tworzy na nim specyficzną powłokę ochronną. Zawiera przy tym cenne dla włosów proteiny. Włosy potraktowane jedwabiem łatwo się rozczesują i pozwalają dowolnie układać. Najlepiej jest traktować jedwabiem włosy suche, nieprzetłuszczające się.

Pamiętaj jednak, że największą porcję substancji odżywczych dostarczy twoim włosom odpowiednie serum. Pomyśl o nim zwłaszcza wtedy, gdy widzisz, że twoje włosy wymagają kuracji. Stosowane codziennie, właściwie dobrane kosmetyki podtrzymują kondycję włosów, ale gdy pojawiły się w tym zakresie jakieś zaniedbania, najlepiej sięgnąć po dobre serum i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta, przez dłuższy czas. Rezultaty nie pojawią się od razu, trzeba uzbroić się w cierpliwość – jest to leczenie, jak każde inne, wymaga więc czasu. Po jego upływie na pewno jednak dostrzeżesz większe lub mniejsze efekty.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.