Olej kokosowy dla dziecka – 7 ciekawych zastosowań

Olejek kokosowy do masażu niemowląt

Masaż niemowląt nie tylko pozwala zrelaksować dziecko, ale również ma wpływ na wzmocnienie więzi rodzic-dziecko. Wiele gotowych preparatów do masażu wykonanych jest na bazie ropy naftowej, składnika, który chcemy omijać szerokim łukiem.

Na szczęście można prosto i szybko samodzielnie przygotować olejek do masażu. Wystarczy, że połączymy w proporcjach 1:1 olejek kokosowy i oliwę z oliwek. Dwa składniki mieszamy i są gotowe do użycia.

Olej kokosowy i ochrona UV

Udowodniono, że olej kokosowy blokuje w 30% przed promieniowaniem UV. To dobra wiadomość, bo promieniowanie UVA i UVB w nadmiarze działa bardzo niekorzystnie na skórę, zwłaszcza małego dziecka.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 1. Marta Marta

  OOOO…nie miałam pojęcia, że tak wiele zastosowań ma olejek kokosowy. Sama lubię i często stosuje zamiast mleka krowiego do ciasta.

 2. KK KK

  Warto stosować naturalne metody. Nie wierzcie tym wszystkim nadętym producentom i nie trujcie się!

 3. Mama Mama

  Dzisiaj probuje zastosować olej kokosowy na ciemieniuchę mojego synka.Zobaczymy efekty za jakiś czas;-)

 4. Justina Justina

  Witam,bardzo spodobał mi się ten artykuł,ponieważ od jakiegoś czasu olejek kokosowy zagościł w naszym domu na dobre:),wykorzystuję go w kuchni, jak i w codziennej pielęgnacji.Od jakiegoś czasu borykam się z problemem ciemieniuchy u mojego kilku miesięcznego niemowlaka i na pewno spróbuję za pomocą olejku kokosowego pozbyć się jej,bardzo pomocne wskazówki,dotyczące pielęgnacji naszych pociech:). Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://www.kuchniajustiny.pl .Pozdrawiam:)

 5. Iwona Iwona

  Polecam peeling właśnie z oleju kokosowego, fusów po kawie parzonej z dodatkiem np ulubionego balsamu do ciała (w moim przypadku to Nivea). Wszusykie skladniki mieszamy. Ciało jest gładkie i nawilzone. Jeszcze jedno, jeśli macie szorstkie ręce to taki peeling czyni cuda, spróbujcie :-)