Oillan Mydło Natłuszczajace

Oillan mydło natłuszczające przeznaczone jest do skóry podrażnionej, suchej i skłonnej do alergii.

Mydełko posiada standardowe rozmiary. 100 g kostka o opływowych kształtach dobrze trzyma się w dłoni zarówno dziecięcej jak i osoby dorosłej.

Kostka w kolorze białym o dość przyjemnym zapachu bardzo dobrze się pieni. Mydłem można umyć zarówno twarz jak i całe ciało. Dobrze oczyszcza ciało, schodzi nawet dość oporny brud z rączek czy kolan, nie prowadząc do wysuszenia, a więc mydło może być stosowane np. do mycia rąk kilka razy w ciągu dnia.

oillan_mydlo_natluszczajace_100gProducent zapewnia, iż formuła ochronna natłuszcza i nawilża oraz niweluje uczucie suchości, jednak tak nie jest do końca. Co prawda mydło nie powoduje podrażnień nawet po kilkakrotnym stosowaniu, ale jednak nie zauważyłam,  by produkt natłuszczał, bo np. przy myciu mydłem podrażnionej skóry nadal pozostawała ona podrażniona i wysuszona. Choć i tak duży plus, że mydełko nie powodowało w naszym przypadku (skóra atopowa, alergiczna) żadnych dodatkowych wysuszeń czy podrażnień. Ponadto plus za to, że skóra po umyciu nie jest napięta, ale miła w dotyku.

Produkt posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka, jest przebadany dermatologicznie i alergologicznie z udziałem osób z alergicznymi chorobami skóry. Może być stosowany u dzieci od 1 dnia życia, a więc można spokojnie użyć mydła do kąpieli noworodka.

Mydełko zakupimy w aptekach oraz internecie za około 7 złotych, cena jest naprawdę niska, jeśli chodzi o inne dermokosmetyki do mycia i kąpieli dziecka ze skórą problemową.

Ogólna ocena:

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.