„Ogrzyca i dzieci” Kelly Barnhill – nowa książka dla dzieci

Znacie „Dziewczynkę, która wypiła księżyc” – książkę wysoko ocenianą i chętnie polecaną? Jeśli tak, koniecznie sięgnijcie po „Ogrzycę i dzieci” tej samej autorki Kelly Barnhill. Możecie też zacząć lekturę od „Ogrzycy…”, przekonując się do pozostałych propozycji autorki – poza wymienionymi również warta uwagi jest opowieść „Syn wiedźmy”.

Niewątpliwymi atutami książek napisanych przez amerykańską pisarkę nurtu fantasy i science fiction dla dzieci jest ciepły, niesamowity klimat, piękne pouczające przesłania, bez nudnej moralizatorskiej nuty, a także wartka, wciągająca akcja. Zresztą poczytajcie, co po lekturze „Ogrzycy” napisała nasza młoda, dziewięcioletnia recenzentka.

Kelly Barnhill dla dzieci „Ogrzyca i dzieci”

„Dawno temu urodziła się mała Ogrzyca. Gdy ludzie się o tym dowiedzieli, wszyscy myśleli, że stwór jest niebezpieczny. Prawda była inna.

Ogrzyca miała wrażliwe serce. Wiedziała, że ludzie po licznych nieszczęśliwych wydarzeniach, które nawiedziły miasteczko, głodują, dlatego też często przynosiła im podarunki takie, jak warzywa i słodkie smakołyki.

Tylko dzieci z sierocińca poznały prawdę o jej naturze. Zaprzyjaźniły się z nią, robiły książeczki, w których opisywały życie stwora. Próbowały powiedzieć mieszkańcom miasteczka, jaka naprawdę jest Ogrzyca, ale właściwie nikt ich nie słuchał….Wszyscy obarczali ją odpowiedzialnością za przydarzające się nieszczęścia…

Jednak czy ogrzyca była winna?

Polecam Wam tę opowieść, bo to jedna z najlepszych książek jakie ostatnio przeczytałam”. Paulina

Piękne przesłanie

Czy to, co dobre jest zawsze piękne? Czy to co brzydkie jest źródłem nieszczęść?

Kto pozna prawdę o przebiegłej naturze zła? Kto odkryje manipulacje i niszczące stereotypy? Warto sięgnąć po tę ciepłą i pouczającą opowieść.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*