Odpowiedni mężczyzna na ojca moich dzieci

Czy kobiety żałują urodzenia dziecka? Niestety niektóre tak. Jednak to dość rzadka sytuacja. Dużo częściej zdarza się innego typu myślenie i jednocześnie refleksja. Dlaczego nie wybrałam lepszego ojca dla moich dzieci?

Odpowiedni mężczyzna na ojca moich dzieci

Poznasz mężczyznę po tym, jak kończy

Podobno mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy relację. A człowieka po tym, jak się zachowa, gdy ktoś postąpi wbrew jego zamysłom, zrobi coś, co mu się nie podoba.

Niestety w przełożeniu teorii na praktykę wygląda to często tak, że mężczyzna, który traci zainteresowanie kobietą, pozostawia również swoje dzieci. Coś, co nie powinno się zdarzyć, dzieje się nagminnie. On zdenerwowany na nią, przenosi złość na dzieci. I zapomina o tym, że jest ojcem.

Dobre kontakty po rozwodzie

Oczywiście rozwód nie powinien wpływać na dzieci. Rodzice nie są już razem, ale nadal pozostają mamą i tatą dla tych, których powołali do życia. Jak jest jednak w praktyce? Niestety często wiadomo jak – mianowicie bardzo źle.

Lista błędów jest bardzo długa.

Kobiety utrudniają kontakty z dziećmi. Robią wszystko, by było ich jak najmniej. Emocje między dorosłymi wkraczają w świat dzieci. Zaczyna się festiwal nastawiania dzieci negatywnie do rodzica. Gra najmłodszymi jest na porządku dziennym, intrygowanie,
manipulowanie. Także zgrywanie najlepszego rodzica. Nie jest ważne dziecko. Ważne jest jak wypadnie mama czy tata, kto kupi lepszy prezent, zapewni atrakcyjniejsze wakacje.

Dzieci są w konsekwencji rozpieszczane, daje się im wszystko, czego zapragną, gwiazdkę z nieba, a nawet to, o czym jeszcze nie zdążą pomyśleć.

Czy da się wybrać odpowiedniego partnera na ojca dzieci?

Choć istnieją poradniki, wyniki badań, wskazówki, które informują, jak wybierać odpowiednich partnerów, to nie są one wystarczające. Nawet wnioski płynące z pracy naukowców, mówiące o tym, co wpływa na stabilność relacji, mogą być tylko niewiele wnoszącymi danymi. Prawda jest bowiem taka, że nie ma recepty na sukces. I każda, nawet doskonale rokująca relacja, może się niestety rozpaść.

Są jednak pewne wskazówki, które mogą nam pomóc dokonać wyboru. Badacze zwracają uwagę, że:

  •  większą szansę na stabilny związek mają osoby pochodzące z pełnych rodzin. Dzieci, w których domu doszło do rozwodu, niestety mają większe ryzyko rozwodu w dorosłym życiu.
  • Dobre relacje w rodzinie zwiększają szansę na powodzenie.
  • Dużo mówi o dorosłym człowieku to, jak wypowiada się o rodzicach i domu rodzinnym.
  • Warto zwrócić uwagę, jak mężczyzna traktuje mamę, siostrę, osoby słabsze, starsze, zwierzęta.
  • Czy jest stabilny, emocjonalnie opanowany, jak się zachowuje, gdy coś mu nie
    wychodzi.
  • Nie wierzyć, że napady złości, czy jeszcze gorzej agresja to tylko incydentalna sytuacja.
  • Ocenić stopień zaangażowania w związek, uczciwość, pracowitość, chęć do uczenia się.
  • Jak sobie dana osoba radzi w życiu zawodowym – czy ciągle zmienia pracę, nieustannie narzeka na każdego, a może umie z każdej sytuacji wybrnąć i znaleźć pozytywny aspekt nawet w trudnych chwilach.

Słuchać, obserwować

Ważne, żeby nie podejmować decyzji pod wpływem chwili, tylko słuchać i obserwować, rozglądać się dookoła. Patrzeć na partnera, ale też na relacje otoczenia. Nie bagatelizować słów ostrzeżenia, zwłaszcza tych płynących od rodziców, rodzeństwa, czy innych bliskich
nam osób. Nie spieszyć się. Słuchać intuicji i nie bagatelizować tak zwanych czerwonych flag.

Oczywiście nie mamy gwarancji, że wybierzemy dobrze. Mamy jednak szansę uniknąć podstawowych błędów. I znacząco zwiększyć swoją szansę na zadowolenie z relacji. To istotne z naszego osobistego punktu widzenia, ale również z uwagi na planowane potomstwo.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*