Objawy ciąży – co każda kobieta powinna wiedzieć

Dowiedz się więcej o objawach ciąży, począwszy od pierwszych dni po zapłodnieniu, aż do objawów po dwóch tygodniach. Każda kobieta powinna przygotować się na to, co może nadejść.

Spis treści:

Każda ciąża jest inna.

Tak jak nie ma dwóch takich samych dorosłych osób lub dzieci, tak historia dziewięciu miesięcy, w trakcie których spodziewamy się dziecka, jest każdorazowo pisana na nowo. Dlatego symptomy ciąży mogą być różne w przypadku każdej kobiety, mało tego, mogą się różnić w każdej z kilku ciąż przechodzonych przez tą samą kobietą. I choć najczęściej, gdy pierwsza ciąża dla kobiety jest łaskawa, kolejna też taka jest, to stres związany z drugą ciążą, osłabienie po pierwszej (krótki czas zajścia w drugą ciążę) mogą sprawić, że objawy ciąży będą różniły się w każdym wypadku.

Pierwsze objawy zaraz po zapłodnieniu, czyli strzeż się autosugestii

Jeśli sięgniemy do podręczników, to dowiemy się,  że zapłodnienie jest dla kobiety niezauważalne, że pierwsze objawy mogą pojawić się dopiero w okolicy siódmego dnia po stosunku, kiedy zazwyczaj dochodzi do zagnieżdżenia zapłodnionego jaja. Jednak intuicja oraz doświadczenie wielu przyszłych mam pokazują, że w praktyce jest czasami inaczej i że o tym, że jest się w ciąży wiele kobiet z niewiadomych przyczyn wie bardzo szybko: już w kilkanaście godzin po zapłodnieniu. I choć trudno obiektywnie stwierdzić, że jest to w ogóle możliwe, to nie sposób też udowodnić, że możliwe nie jest…Ludzki organizm jest znany z tego, że niesie wiele więcej niespodzianek…

pozytywny test ciążowy

Niektóre kobiety wiedzą, że właśnie ten a nie inny stosunek doprowadził do poczęcia dziecka. Są też i takie, które dobrze znają swoje ciało, obserwują zmiany w nim następujące i każde nawet najmniejsze sygnały są w stanie celnie odebrać i ocenić ich znaczenie. Zwłaszcza, gdy dotyczą one drugiej lub kolejnej ciąży, która ma tę przewagę nad pierwszą, że daje wiedzę dotyczącą przebiegu ciąży i reakcji organizmu.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że każda ciąża jest inna i objawy towarzyszące pierwszej nie muszą być podobne jak te obserwowane przy drugiej, jednak kobiety otwarte na zapłodnienie, jednak nie aż tak bardzo pragnące dziecka, by poddać się autosugestii poprzez odczytywanie sygnałów, których tak naprawdę nie ma, są w stanie dowiedzieć się o ciąży bardzo szybko.

Trudno dyskutować o tym, czy kilka dni po stosunku można czuć, czy się jest w ciąży, skoro tysiące przypadków kobiet na całym świecie udowadniają, że jest to możliwe… Najczęściej dzieje się tak u kobiet, które nauczyły się obserwować swoje ciało i są cierpliwe w tym procesie oraz u takich, które mają bardzo wyczuloną intuicję w tym zakresie.

Pierwsze objawy ciąży to zazwyczaj:

 • podniesienie temperatury ciała (najłatwiejsze w rozpoznaniu u kobiet na bieżąco monitorujących temperaturę w cyklu),
 • delikatne plamienie i pieczenie,
 • mrowienie piersi – niekiedy nieprzyjemne, a nawet nieznośne,
 • pobolewanie jajników oraz ból w dole brzucha – nawracający o różnych porach dnia,
 • „szybsze” niż zazwyczaj powiększenie brzucha, które wiele kobiet obserwuje tuż przed miesiączką, kiedy brzuch zwiększa swoje rozmiary i staje się wzdęty,
 • brak miesiączki,
 • uczucie ciężkości,
 • rozdrażnienie,
 • ospałość.

Objawy ciąży dwa tygodnie po zapłodnieniu

Na tym etapie objawy ciąży mogą być bardzo podobne do tych obserwowanych przed miesiączką. W czwartym tygodniu ciąży (liczonych od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) zapłodnione jajo zmienia się w embrion, na co reaguje cały organizm kobiety.

Najczęściej pierwszych objawów ciąży szuka się w zmienionych piersiach. Zmiany te są szczególnie mocno zauważane w przypadku pierwszej ciąży, w mniejszym stopniu w ciążach kolejnych. Piersi są zazwyczaj obrzmiałe, większe, a sutki bardziej wrażliwe na dotyk. Niekiedy dyskomfort jest tak duży, że kobieta nie może spać w dotychczas preferowanej pozycji: niemożliwe staje się spanie na brzuchu a nawet na boku. Niektóre przyszłe mamy w tym celu nawet zakładają biustonosz, by w ogóle móc zasnąć…

Na tym etapie, często w dniu spodziewanej miesiączki można zaobserwować niewielkie krwawienie. Jest ono związane z implantacją jaja, która następuje zazwyczaj od 6 do 11 dnia po zapłodnieniu. Niewielkie krwawienia na początku ciąży może również sygnalizować powiększenie poziomu progesteronu. Mimo że zmiany są najczęściej naturalne, warto o nich poinformować lekarza podczas pierwszej i kolejnych wizytach.

Na około dwa tygodni po zapłodnieniu pojawiają się też inne symptomy. Kobieta może czuć się zmęczona, rozkojarzona i tak, jakby przechodziła jakąś infekcję. Obserwować można wzmożone wydzielanie śliny oraz mieć wrażenie ciągle zapchanego nosa. Z jednej strony trudno jej usiedzieć w miejscu, jednak z drugiej nie ma siły na nic bardziej konkretnego. Zmienia się też metabolizm. Trawienie jest szybsze, co z jednej strony u niektórych kobiet zwiększa częstotliwość odwiedzania toalety, u drugiej łączy się z uczuciem ciągłego głodu.

Między drugim a ósmym tygodniem ciąży pojawiają się również mdłości. Te jednak wbrew temu, co sądzi wiele osób, nie towarzyszą kobiecie tylko rankiem, ale mogą być z przyszłą mamą przez cały dzień, nasilając się wtedy, kiedy kobieta ma pusty żołądek lub jest zmęczona, niewyspana, o co w pierwszych tygodniach ciąży nie jest trudno.

Pierwsze tygodnie ciąży związane są z częstym oddawaniem moczu. Dzieje się tak na skutek hormonu HCG, czyli gonadotropiny kosmówki, która zwiększając przepływ krwi w miednicy, powoduje częstsze oddawanie moczu. Oczywiście problemem zwłaszcza dla otoczenia przyszłej mamusi są nagłe zmiany nastrojów. W jednej chwili kobieta może czuć się rozdrażniona i mieć poczucie, że zaraz nie wytrzyma napięcia, by za chwilę się rozpłakać. Zmianom nastroju mogą towarzyszyć również zawroty głowy.

Jednym z pierwszych objawów ciąży jest również wrażliwość na zapachy. Naukowcy tłumaczą to tym, że w ten sposób natura zadbała o to, by kobietę chronić przed ryzykiem zjedzenia czegoś nieświeżego. Było to szczególnie ważne w czasach, kiedy nie istniały lodówki, a sposoby konserwacji żywności były jeszcze nieznane.

Wykonywanie testu ciążowego

W dniu spodziewanej miesiączki można wykonać już test ciążowy. Trzeba jednak pamiętać, że na tym etapie poziom hormonu HCG może być zbyt niski, by test dał wynik pozytywny. Dlatego jeśli miesiączka po kilku dniach nie pojawi się, należy powtórzyć wykonanie testu. Ponadto należy pamiętać również o tym, że nawet potwierdzenie ciąży w teście ciążowym, nie daje 100% pewności , że ciąża rzeczywiście się rozwija. Niekiedy fałszywy wynik pozytywny można obserwować chociażby w przypadku problemu z torbielą jajnika. Dlatego tylko wizyta u lekarza oraz potwierdzenie czynności serduszka daje 100% pewność, że kobieta spodziewa się dziecka.

A Wy, kiedy poczułyście, że jesteście w ciąży? Napiszcie!

objawy_ciazy

Podoba Ci się infografika? Możesz umieścić na swojej stronie :)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

 1. Paula

  Okres mi się spóźniał już 2 tygodnie, ale czułam się jak przed @, ociężała, poddenerwowana, obrzmiałe piersi. W końcu zrobiła test, ale nie do końca wierzyła, więc po kilku dniach zrobiłam test krwi, który dał mi pewność. To, co doszło nowego w objawach w przeciwieństwie do tych przed miesiączką, to ciągłe uderzenia gorąca.

  • Dorota84

   Witam mam dylemat miałam okres 29 lutego trwał 5 dni ,czyli w marcu mi się skonczył.Dniu 10 marca kochaliśmy się i dodszło do „wytrysku”i kochaliśmy sie 11 i 12 marca 3dni pod żąd i też był wytrysk .Czy mogę być w ciąży ,może to jeszcze za wczesnie żeby coś twierdzić i jak jem mam uderzenia gorąca ,piersi tak mi się wydaje że mnie bolą.A mam miesiączke nie regularnie często chodze to toalety .

 2. kinia

  ja jakoś wiedziałam od razu :)

  • Hania

   Hej. Jakie miałaś objawy wiedzac odrazu ;) pozdrawiam

 3. OlkaG

  U mnie pierwsze objawy to była bolesność i powiększenie piersi, zmęczenie i osłabienie, ale to równie dobrze można było przypisać zbliżającej się miesiączce. Dopiero, kiedy nie pojawiła się przez niemal 2 tygodnie, zrobiłam testy, które wyszły pozytywnie:)

 4. Kett

  Z tydzień po zapłodnieniu (domniemanym) mój żołądek na brak 2 śniadania reagował bólem i mdłościami (wcześniej nie było takich dziwnych zjawisk), również brak sił by unieść napój 2L w kartonie też dał dużo do myślenia i skłonił mnie do zrobienia testu ciążowego, zatem odczekałam jeszcze tydzień czasu i w 1 dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test i…..tak ujrzałam dwie kreseczki:)

  • kinia 13

   2 litry napoju to naprawdę coś…;) U nas było meeega zaskoczenie :)

 5. Nika

  mi również spóźniała się miesiączka, więc postanowiłam zrobić test i faktycznie wyszły dwie kreseczki…a potem zaczęły pojawiać się straszne mdłości i inne kolejne objawy ciąży

 6. Rodzynek

  Ja do 7. tygodnia nie miałam zielonego pojęcia. Żadnych objawów, oprócz oczywistego:) A potem tak strasznie chciało mi się spać i schudłam trzy kilo.

  • mynia

   A ja mam duszności…i przeczucie, że mogę być w ciąży. Czy duszności to też wczesny objaw ciąży?

   • Julia Julia

    nie wiem na ile mogą pojawiać się na początku, ale na końcu z pewnością…
    Najlepiej zrób test :) a jak wolisz być zupełnie pewna, to krwi albo polecam wizytę u lekarza. jeśli w ciąży nie jesteś, a duszności masz, to zapraszam do kardiologa… :)
    Oby to jednak była ciąża ;)

 7. Monika

  Dowiedziałam się o pierwszej ciąży, gdy miesiączka spóźniała mi się około 2 tygodni. A tym okresie miałam bóle wątroby, żołądka, ogólnie bóle w okolicy jamy brzusznej. Bardzo często oddawałam mocz.Poszłam do lekarza dostałam skierowanie na usg, i badanie moczu. I wtedy wyszły moje dolegliwości, które dzisiaj mają 17 lat.

  • Anita

   Boje się że mogę być w ciąży. Ostatni okres miałam 11 marca, do stosunku doszło 21 marca. Następnego dnia miałam stan podgorączkowy, towazyszy mi również uczucie większego brzucha. Mam nie regularne okres i nie mam pojęcia czy mam się spodziewać dziecka . Pomocy!

 8. Ktostaki

  A ja zadaje sobie pytanie, mogę być w ciąży czy nie? Wiem, że to może dosyć głupie pytanie bo dowiem się wszystkiego 8 kwietnia , ale po prostu zżera Mnie ciekawość jak i stres. Jestem 5 dni temu po stosunku , doszło do wytrysku we Mnie, chyba raczej nie była to duża ilość spermy ale nie były to dni płodne.. jestem kilka dni przed okresem. Niepokoje się ponieważ zawsze dwa tygodnie przed krwawieniem mialam strasznie nabrzmiałe piersi teraz tego nie ma.. Dzisiaj zaczęło Mnie bolec podbrzusze z prawej strony ale raczej tak lekko. Odchodze od zmysłow bo nie wiem czy doszło do zapłodnienia czy nie.. a wy jak myślicie?

  • iza

   Cięzko stwierdzić czy jesteś w ciąży czy nie. Wiele kobiet z góry czuje że to jest to albo po prostu z tak wielkiej chęci posiadania dziecka wmawia sobie symptomy i obawy. Jeżeli np okres miałaś 21 marca (pierwszy dzień miesiączki) to dni płodne powinnas mnieć od 30 do 6 kwietnia. Przy czym 4 kwietnia to tzw „owulacja” i uwalnianie jajeczka. Największa szansa na zajście w ciąże. Co do ilości spermy. Czasami wystarczy niewielka ilość aby doszło do zapłodnienia. Jeżeli „wstrzelicie” się w te dni wtedy niewielka kropla wystarczy do „szczęścia: Ja z mężem właśnie staramy się o dziecko i podałam dni płodne na moim przykładzie miesiączkowym. Pamiętaj, że w dni płodne plemniki mają w pochwie dłuższą żywotność. Cięzko stwierdzić czy jesteś w ciąży bo nie wiem kiedy miałas ostatnią miesiączkę i czy posiadasz regularne cykle.

   Pozdrawiam

   • Magda

    To ja tak właśnie mam, że okres osttani rozpoczął mi się 20 marca, ale mam nieregularny okres, bo raz było na 30/31 dzień a raz na 25, teraz dostałam na 32…
    Też sorawdziłam w kalkulatorze dni płodnych i wyszło tak jak Iza pisała :)
    Mam nadzieję, że uda się zajśc w ciążę (to moja pierwsza by była).
    Stosunek byl 30 i z 31/1 :)
    Będziemy próbować dalej, ja bym bardzo chciała wiedzieć od razu, ale musi dojść do zagnieżdżenia itd…
    Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe Mamy :)

    • Iza

     Ja dopiero po 6 dniach spóżnienia dostałam miesiączki. Teraz moje dni płodne od 4 do 11 stego! Teraz będę wykorzystywała rady lekarza! co 2 dzień, żeby plemniki zdążyły dorosnąć :) Tak więc u mnie przytulanki 4-6-8-10 :) I czas pokaże :)

  • myszuleńka

   Ja mysle ze zajście w ciaze było raczej nie możliwe ale cuda się zdarzają:)

   • Dorota Dorota

    Cuda się zdarzają, ale…nie przesadzałabym ;)

 9. hana

  witam

 10. malutka

  Witam. Ja nie wiem czy jestem w ciąży. Czuje mrowienie w piersiach i plamie bieliznę, na jakiś brązowy kolor. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Koleżanka mi mówi ze tak się dzieje podczas jajeczkowania tzn owulacji. Nie wiem co o tym myśleć. Może ktoś pomoże i coś podpowie. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  • Marysia

   Brązowe plamienia na owulację? Nieee…raczej to albo zbliżający się okres, albo właśnie ciąża. Na pewno zmiany hormonalne.

   • malutka

    Okres miałam 6 lutego to za wcześnie na miesiączkę. Może ktoś mi wyjaśni jak jest na początku ciąży bym wiedziała jak ją rozpoznać. Te pierwsze tygodnie. Jakie są uczucia, objawy itd.

 11. Moniczka

  Wszystko się zgadza, mam tak jak w artylule, czułam nawet ze tym razem sie nam uda :D Bede mama :))) I dowiedzialam sie o tym dzisiaj w dzien mamy piekne, jestem mega wzruszona

 12. Beatka

  U mnie było to już ładnych parę lat temu, przeczytałam o objawach na jakiejś stronie, w sumie to pamiętam jak cięzko było takie informacje znajdować, to było niemalże 8 lat temu, to internet był nieco inny… ale udało mi się znaleźć już wtedy informacje, przeczytałam o pierwszych objawach ciąży jako że bardzo się denerwowałam, myślałam też, że objawy mogą byc wywołane właśnie przez stres i postanowiłam się nieco bardziej uspokoić ale objawy nie mijały i już po 2 tygodniach byłam w 110% pewna, że jestem w ciąży. U mnie było to mrowienie i nadwrazliwość piersi i co ciekawe, d razu miałam nudności i wymiotowałam już chyba po kilku dniach…. ale nie powiem, bo nie cieszyłam się tak nigdy w życiu jak w momencie, kiedy dowiedziałam się, że zostanę mamą :) To był 1 raz, teraz druga pociecha ma już roczek i tworzymy wesołą rodzinkę :)

 13. waruś

  witam powoiem szczerze że ja przy pierwszym dziecku trudno miałam poznać że wogule jestem w ciąży miałam bardzo nieregularne miesiączki wiec że dwa tygodnie mi się spuźniał nierobiło na mnie wrażenie nie miałam młdości zawrotów głowy ani zmian nastroju dopiero koleżanka namówła mnie na zrobienie testu i wyszedł pozytywny u lekarza okazało sie że byłam w drugim miesiącu. dziś curcia ma rok i miesiąc więc jak widać każda ciąża jest inna.

 14. Magda

  Witam, wczoraj potwierdziły się moje przypuszczenia, jestem w ciąży :) Zrobiłam test 5 dni po planowanej miesiączce i wyszły dwie kreski,tyle, że ta druga blada, następnego dnia zrobiłam badanie krwi i wszystko juz jasne :) Jestem w 4 tygodniu, a moje objawy to: bolesne piersi, bóle podbrzusza, wyczulenie na zapachy i zmiany nastrojów.

  Pozdrawiam!

 15. iga

  mam pytanie (pewnie czesc z was stwierdzi ze glupie) 2 dni temu mialam najbardziej plodny dzien i jest prawdopodobne ze moglam zajsc w ciaze wiem ze jest za wczesnie na objawy ale ja zauwazylam ze mam cos na ksztalt uplawow tylko to wydzielina wodnista o bialym zabarwieniu czy to moze byc jakis objaw?? mam nadzieje ze nie pokpilam sie tym pytaniem…

 16. szalona 20

  czy po tygodniu pd seksu mozna stwierdzic ciaze? mam dziwne kłucie w dole brzucha jak przed okresem, suchosc w ustach i dzis naszedł mnie straszny smak na koreczki śledziowe w occie (chociaz generalnie ich nie lubie i jem przy swietach),,czy po tygodniu m moga to byc oznaki CIĄŻY???? Plisss pomózcie dziewczyny. Nie wiem co o tym myślec!!!

  • Paulina

   powiem tak. ja zrobiłam test ciążowy w następnym dniu po dniu spodziewanej miesiączki i był pozytywny.
   Koleżanka robiła jeszcze 2 tygodnie po dniu spodziewanej miesiączki i był negatywny, a jednak była w ciąży :)
   także różnie to bywa. :)

   co do objawów które muszę powiedzieć- od razu gdzieś po 1,5 tyg. bardzo bardzo bolały mnie piersi i się znacznie powiększyły. dodatkowo pojawiły się na piersiach wyraźniejsze naczynia krwionośne.
   pobolewał mnie również brzuch.
   także jakieś tam wczesne objawy ciąży mogą być :) :)

 17. prettyBlonde

  Witam. ok & dni temu doszło do stosunku. dzisiaj mija 8 dzien i mam objawy przeziebienia i ogolnego osłabienia. gorączka, dreszcze, ból pleców, ból podbrzusza. Martwię się. Seks w połowie był bez prezerwatywy. byłam kilka dni po okresie. Okres mam nieregularny.

 18. gośka

  „pierwsze objawy mogą pojawić się dopiero w okolicy siódmego dnia po stosunku”..raczej chyba w okolicy siódmego dnia po owulacji, która nie zawsze jest tożsama jeśli chodzi o termin z dniem stosunku…

  • Ala

   Gościa, zajść w ciążę można po stosunku, a nie po samej owulacji. Owulacja bez stosunku to za mało ;) I wszystko jasne, prawda ;)

   • Syska

    Hej dziewczyny.
    My staramy sie o drugie dziecko juz od roku. Okresy mam moedzye 32 a 50 dni ale w wiekszosci te dluzsze. 27.04 poszlam wkoncu do gin i „poskarzylam sie”, ze nie moge zajsc w ciaze. Odrazu zrobil monitoring owulacji i akurat na dniach mialam miec owulacje, wiec zaleci wspolzycie od nastepnego dnia i branie przez 10 duphastonu po 1tb. Wiec kochalismy sie jak zalecil lekarz przez bite 5 dni pokolei…i 10 maja przed zabiegiem chorurgicznym zrobilam dwa testy i na obu dwie kreski. A nastepnego dnia z krwi i wyszedl 3tc ☺
    Pierwsze objawy:
    Wyzsza temp ok 37.2
    Wrazliwe nabrzmiale piersi
    Dziwne uczucie na dole brzucha i klocie w jaknikchach szczegilnie prawego ale tylko kilka dni ☺
    Jutro ide na kolejna bete i usg, bo tydzien temu jeszcze nic nie bylo widac(zastanawiam sie co tak wczesnie lekarz chcial zobaczyc hehe).
    Powodzenia Dziewuszki.
    BierZcie w obroty swoich menow ☺

   • Gosia

    No nie, bo jeśli stosunek jest dwa dni przed owulacją, to nie siedem dni po stosunku a po owulacji.

   • Gosia

    No nie, bo jeśli stosunek jest dwa dni przed owulacją, to nie siedem dni po stosunku a po owulacji.

 19. Olcia

  Kochanii kochałam sie mężem 14 czerwca dni płodne. Było do konca. Później było w sobotę tez do konca. Od jakiegoś czasu zauwazylam ze mam powiększony brzuszek i sutki się robią brązowe. A o okres powinnam mieć jutro. Czy mogę zrozumieć już test ciążowy. Czy mogę być w ciąży? ?

 20. Monia

  Witajcie Kobietki ,
  Ma taki problem współżylam z partnerem w dni płodne 4 razy doszło do wytrysku , mam juz jedno dziecko , a teraz boje się ze będzie kolejne .
  Obliczyliśmy wcześniej czy są mi wyszło ze nie , ale jak teraz weszlam na kalendarzyk dni płodnych w necie wyszło że to jednak były moje dni można wierzyć tym kalendarzom ?
  Pomocy

 21. Lena123

  Witam Drogie Panie.
  Chciałam się poradzić, może któraś z Pań będzie w stanie mi odpowiedzieć. 12 października miałam pierwszy dzień miesiączki cykl mam co 28 dni, w dni płodne uprawiałam seks z mężem, ponieważ staramy się o dziecko. Od dwóch dni jest mi dobrze i wymiotuję- najczęściej od rana, i wydaje mi się że częściej korzystam z toalety. Czy mogę być w ciąży??

 22. Ania

  Zrobiłam to tydzień temu przed wyznsczonym okresem, czy jest możliwość że zajde w ciążę, jeśli plemnik utrzymuje się w kobiecie kilka dni… W kalendarzu miesiączkowym wyświetla mi że dzień w którym to zrobiłam były dni gdzie płodność była niska.

 23. Amy27

  Witam.
  Mam 27 lat z mezem staramy sie o bobasa…. Od 3 miesiecy leczę sie u jednego prof z Poznania, nie powiem bo to dobry lekarz. Okazalo sie ze mam niedoczynność tarczycy oraz policystyczne jajniki, jednak przepisał mi leki, przy pierwszym podejściu nic sie nie zdarzylo…. Przy drugim podejściu porobiłam :( podniosłam 3 kg ok, i poczulam przeszywający ból w podbrzuszu, wiedzialam ze jest niestety po moim malejstwie , bo wczesniej robilam test ciążowy i byla druga delikatna kreska…. A teraz dopiero mam dylemat :/ gdyz owulacje mialam 9 listopada, 15 listopada bylam na wizycie i powiedzial ze doszlo do zapłodnienia, za dwa dni zrobilam test wyszedl z druga kreska delikatna ale byla, po południu dostalam plamienie, na poczatku myslalam ze to implantacja ale pozniej wyszly ze mnie zakrwawione ślizy (nie skrzepy) przez 2 dni plamilam, następnie po tych dniach zaczelam krwawic aż do tej pory czyli w sumie juz 12 dzien, od 2 dni już plamie . Okolo 2 tyg zaczely mnie piersi bolec i robic sie nabrzmiałe , myslalam ze 2 dnia przejdzie ale nie, test ciążowy robilam 2 dni temu z drugiego moczu rańszego i wyszla druga kreska, co chce sprawdzic test owulacyjny to takze wychodzi mi druga kreska….. Czuje sie senna wyczerpana, jak za dlugo stoje lub chodze czyli jak dla mojego organizmu to pol godz to dlugo to od razu w odcinku lędźwiowym boli i jak bym sie napracowałam. Na dole w macicy czuje ciągnięcie ,czasem kłucia. Ja juz sama Nie wiem co myslec ,chcialabym zeby to byla ciąża ale przez to krwawienie juz zgłupiałam :(

 24. Doriss

  Witam, od dwóch tygodni mam silne bóle pod brzusza i straszne mdłości, ponadto ten straszne kwaśny,metaliczny smak w ustach i ból piersi sa giga..iciągłe chodzę do toalety… czy to ciąża ???

 25. kasia

  Mam pytanie ostatni okres miałam 26 stycznia teraz brak wczoraj rano robiłam test 2 kreski z czego jedna blada
  dziś plamienie ból brzucha skurcze wymioty krwawienie Ale bez skrzepow czy to może być ciąża

  • sosrodzice sosrodzice

   Kasiu, dwie kreski wskazują na ciążę (nawet jeśli jedna jest blada). Umów się na wizytę u lekarza. Powtórz wykonanie testu.

 26. Asia

  Ból przucha

 27. Madziulka243

  Cześć dziewczyny!
  Mam pytanie odkąd wspolzylam z moim chłopakiem czyli 3 i 4 czerwiec (4 czerwiec pierwszy dzień dni plodnych) bez zabezpieczenia od 12 czerwca strasznie mnie bolało podbrzusze na następny dzień przestało. Okres powinnam dostać za 2 dni czyli 22 czerwca a mnie dzisiaj rano obudził bol podbrzusza tak jakbym zaraz miała dostać okres. Piersi zawsze bolały mnie przed okresem teraz w ogóle nie mam dużego brzucha jak przed okresem. Czy to jest możliwy objaw ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź!

  • sosrodzice sosrodzice

   Madziulo, całkiem możliwe. Może być to objaw ciąży albo sygnał zbliżającej się miesiączki

 28. Paula

  A co jeśli wystąpił okres 2 dni opóźniony i jest on koloru brązowego niekiedy jest krew Ale trwało to tylko 2 dni a 3 dzień to tylko takie plamienie brązowe? Do tego dzisiaj bol głowy. To może być oznaka ciąży? Proszę o odpowiedź!

 29. Dominika

  Witam,
  Obawiam się, że mogę być w ciąży choć mogą to też być urojenia. Kochaliśmy się bez zabezpieczenia- poniosło nas trochę, 6 dni po owulacji i 6 dni przed okresem. Okres mam mieć jutro, ale od 3 dni boli mnie podbrzusze i mam bolesne piersi. Oczywiście panikuję, i zastanawiam się czy to możliwe abym była w ciąży. Dodam, że okres dostaje dwa dni szybciej zawsze niż powinnam więc nie wiem czy to moje urojenia, panika czy faktycznie ciąża.

 30. gosia

  miałam obolałe piersi ale teraz jest spokój, brzuch mnie boli czasami ,mam powiększone piersi i brzuch wydaje sie wiekszy ostatni okres miałam pod koniec kwietnia w czerwcu jego brak nie zrobił na mnie wrażenia bo czasmi zdarzało się że jeden miesiąc w roku nie miałam tylko zaraz koniec lipca i trochę się obawiam że mogę być w ciąży a test ciążowy nie zawsze potwierdza wizytę mam dopiero w sierpniu i to bliżej końca.

 31. Moniki

  Jak sie śpię u chłopaka zawsze jestes ze dziwczna jestes goroca a nie robić tego

 32. Angelika 21

  Jestem jakies dwa dni przed miesiączką i mam strasznie bolące sutki i ból jajników . Generalnie zawsze przed miesiączka mam ból jajników ale właśnie zastanawia mnie ból sutkow który trwa od dwóch dni. Ogólnie ciagle kicham i mam uderzenia gorąca oraz ogólne zmęczenie. Zastanawiam sie czy ktos tez tak mial i okazało się ze byl w ciąży? Pozdrawiam

 33. Ewa

  Hej dziewczyny musze was prosic o pomoc kochalam sie z moim facetem 29 i 30 pazdziernika i okres mi sie zaczal 18 pazdziernika najbardziej dni plodne mialam 1 listopada, mysliscie ze moge byc w ciazy? Caly czas boli mnie brzuch gdzid wczesniej tak nie mialam…

 34. Madziulka243

  Cześć Wam.
  Mam pytanie mam 27 cykle
  W 10 i 12 cyklu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Doszło do wtrysku. Oraz były wtedy dni płodne.
  W niedzielę miałam bardzo bolesny bol w jajniku prawym .. był okropny.
  Następnego dnia ustapilo lecz przez kolejne dni odczuwam kłucie bardzo leciutko po lewej stronie i raz po prawej stronie.
  Piersi mnie nie bolą ale na sutkach mam duże gruczoły. Czy możliwe że to oznaki ciąży? Czy po prostu na okres ?
  Dodam że okres powinnam dostać za 6 dni
  Bardzo proszę o odpowiedź

 35. Aska

  Ostatni okres miałam 17 stycznia mam jeszcze nieregularne cykle .. Dodam jeszcze ze z chłopakiem uprawialam wtedy petting ( jestem dziewica ) było to 16 lutego.. 4 dni później dostałam krwawienia mniejszego niż w czasie okresu.. I trwał przez 3 dni.. Teraz mam brązowe plemienia jakby i nieprzyjemny zapach… Czy mogę być w ciąży ?

 36. Wydra

  Hejka chciałam zapytać się czy jak miałam okres 3kwietnia i trwał do 6 a przed miesiączką wspozyłam czyoge być w ciąży ?
  Staram się zajść w ciążę ale bardzo cieszko to odzir. Od kilku tygodniu boli mnie głowa czuje się słabo i ciągle bym spała czy to są objawy ciąży czy tylko przemęczenie ?

 37. Ania

  Witam mam pytanie dość znaczne mój cykl trwa 29 dni ostatania miesiączkę miałam 7 maja a stosunek odbył się 18 23 i 25 maja w tym 23 aż trzy razy czy jest jakaś szansa na ciąże bo bardzo byśmy tego chcieli. Proszę o pomoc

 38. Jo

  W pierwszej ciąży więcej czasu minęło niż poczułam się w ciąży, niemniej wiedziałam, że w niej jestem nim wykonałam test. Po prostu nagle zaczęłam sypiać po południu, a jestem osobą, która nawet w nocy mało sypia. Bylam też bardzo rozdrażniona i dosłownie zachowywał się jak wariatka. O drugiej ciąży wiedziałam natychmiast, po prostu czułam, że ten konkretny stosunek doprowadził do kolejnego gola. Sygnały pojawiły się bardzo szybko (zmęczenie, swedzenie piersi), ale test wykazywał brak ciąży. Odczekałam do dnia, w którym powinna pojawić się miesiączka, zrobiłam test i potwierdziły się przypuszczenia. Teraz obawiam się trzeciej, tym razem nieplanowanej ciąży…

 39. Pipi

  Witam ;) dzien przed okresem kochalam sie z chłopakiem bez zabezpieczenia bylismy pi imprezie wiec troche nas poniosło niby nic sie nie stalo ale pewny nie jest. Okres spoznia mi sie juz tydzien, mam zamiar zrobic test ale czy jest w ogole taja mozliwosc ze cos z tegi sie wykluje?

  • sosrodzice sosrodzice

   Jeżeli termin owulacji przesunął się, to jest taka możliwość. Pipi, zrób test.

 40. Angel97

  Hej :) Okres mam bardzo nieregularny ale zawsze trwa 7 dni. W ostatnich 3 dniach miesiączki zaczęłam mierzyć temperaturę wyniosła ona przez dwa dni 36.1 w ostatni 35.6. Dzień po okresie temperatura wyniosła 34.3. Dzień później kochałam się z partnerem ( temp 36.6) . Następnego dnia temperatura 35.2 i dziwne wrażenie w brzuchu. Dzisiaj temperatura wyniosła 36.1.
  Czy mogło dojść do zapłodnienia ? Staramy się o drugiego dzidziusia :)

 41. Emilia Walkowiak

  Ja zrobiłam test ciążowy bo mi się spóźniał okres dziewięć dni .Rano zrobiłam test ciążowy i pokazało dwie kreseczki .Na drugi dzień pojechałam do ginekologa .I ginekolog potwierdził ciążę .. Dziś mój skarb ma 9 lat …

 42. Miranda

  Witaj… Ja mam pytanie czy po trzech dniach stosunku mam dziwne uczucia… Boli pod brzuszek ,chce się wymiotować i nawet papierosy odrzucają … Czy to możliwe że mogą być objawy ciąży w takim krótkim czasie ? Nie brałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych ;/

 43. 97Maja

  Hej, mam maly, a może dosyć duży problem iż boli wręcz piecze mnie w podbrzuszu ustępuje tylko kiedy usiade ale minimalnie. aktualnie przechodzę owulacje a od wczoraj piecze brzuszek :/ zastanawia mnie tylko to , ze kochałam się z partnerem 3 dni pod rząd nie doszło do wytrysku ale było bez zabezpieczeń i tak czytając wasze komentarze o zagniezdzaniu jajeczka itp . zaczynam się stresować brzuch trochę bardziej wydenty twardszy, chwilowo mam uczucie mdłości i ciągle jem a to słodkie a to słone ale chyba nie jest to możliwe żeby zajść w ciążę bez wytrysku. Co sądzicie?

 44. Monka345

  Współżylam z chłopakiem bez zabezpieczenia ostatni okres miałam 28 listopada teraz z moich obliczeń powinnam mieć 26 grudnia lecz dostałam tydzień wczesniej dla czego ? Czy mogę być w ciąży? Dodam ze krwawienie jest delikatne i o dziwo nie boli tak jak przy normalnym okresie.

 45. Ona

  Ostatnio okres miałam 10 stycznia ,28 stycznia wspolzylam i doszło do wytrysku w mojej pochwie . Wieczorem wczoraj zauważyłam przy podcieraniu się papierem jasne czerwone plamki jakby krwi dziś to jest bardziej jaśniejsze . Okresu brak . Mam większe piersi , jestem ciągle śpiąca często chodzę do łazienki , szybko się denerwuje w sumie bez powodu nic mi się nie chce . I boli mnie podbrzusze i pod piersiami . Czy mogę być w ciąży czy to tylko jakaś infekcja mnie bierze ?

 46. Pauula

  Od dwóch miesięcy staramy się o dzidziusia codziennie a nawet kilka razy dziennie kochamy się z wtryskiem do mnie,po miesiączce przed miesiączka ostatnio dwa tygodnie przed miesiączka nwm czy test za szybko zrobiłam wyszedł negatywnie dwa tygodnie temu miałam miesiączkę ale teraz od trzech dni boli mnie podbrzusza czy to może być ciąża po jakim czasie można zrobić test

 47. Bbog

  Witam
  25 lutego mialam okres , trwał 5 dni, później z mężem przed owulacja, w owulacje kochalismy sie, teraz jest 24 marzec i bardzo boli mnie brzuch po prawej stronie i czasami po lewej, okres mam regularnie co 28 dni. Czy moge byc w ciąży??

 48. Anna

  Mi miesiączka spóźnia sie 4 dni. Bardzo od tygodnia boli mnie podbrzusze a dziś dostałam bardzo leciutkiego krwawienia. Czy mam już wykluczyć ciąże?

 49. Proszę mi odpowiedzieć jak najszybciej..

  Witam. Dziś mam 33 dzień cyklu, do tej pory okres miałam jakoś co 29/27/26/30/31/28 dni, wiem różnie ale nie były to takie duże odległości. Miałam bóle podbrzusza, zachcianki i humory takie jak zawsze,co miesiąc. Wczoraj czyli 32 dnia zrobiłam test i wyszedł negatywny. Pod wieczor jak się załatwiłam to na papierze była wydzielina lekko brązowawa i myślałam ze to początek. Lecz po 2/3 godzinach nic nie było, zero. Bardzo się denerwuje.. jak współżyłam z chłopakiem (nie doszło do wytrysku) i to był pierwszy raz bez zabezpieczenia, ale trwało to dosłownie chwile i nie miałam dni płodnych.
  Jak chodzę do toalety to jestem pewna ze to już ten czas ale nie ma nic.. proszę o odpowiedz.. co powinnam zrobić? Bardzo się boje bo dopiero zaczęłam żyć i pierwszy raz mam taka sytuacje..

 50. Tygrysek

  Ostatni stosunek miałam w lutym zaraz po nim dostałam okres w marcu również okres był w czasie tylko teraz spóźnia mi się już 2 tygodnie nie wiem co się dzieje proszę o radę

 51. Emilka

  Pomocy, 9 lipca współżyłam z chłopakiem który we mnie doszedł po czym 15 i 16 lipca tez z nim współżyłam i doszedł we mnie , a dzisiaj 17 lipca dostałam okres ale przed tym miałam mdłości , bardzo dużo jadłam, gdy paliłam papierosy miałam dziwny smak w ustach, kręciło mi się w głowie, czy mogę być w ciąży? Proszę o szybka odpowiedz bo jestem zdziwiona ze po trzech razach dojścia we mnie dostałam okres

 52. Angelika

  Hej
  5 miesiecy temu kochałam sie ze swoim chłopakiem nie trwało to długo i tez nie skonczył we mnie zabezpieczalismy sie po tej sytuacje wiecej nie uprawialismy seksu okres miałam normalnie tak jak zawsze tylko teraz po 5 miesiacach mam dziwne brązowe plamienia czy to możliwe ze jeatem w ciaży ?

 53. ELZA

  Okres 1sierpnia kochałam sie 13 i dziś 16. Mam 30 lat i co 29-30 dni okres. 14 miałam ból w lewym jajniku. Myśle że moge być . Ale zobaczymy . W poprzednim miesiącu spóźniłam sie o pare dni z wyliczeniami od 2 miesięcy staramy sie .

 54. Niunia

  Kochałam się z mężem w tamta niedziele to były dni płodne A owulacjie miałam w wtorek dziś już jest tydzień czy jest szansa ze zajde w ciaze proszę o odp

 55. Martita

  Mam pytanie bo nie daje mi to spokoju. Kochałam się z mężem dzień po okresie, po dwóch tygodniach mam dziwne mdłości, w sensie odczuwasz głód ale apetytu brak i do tego ból w podbrzuszu, czy możliwe że to ciąża??

 56. Monia

  Witam
  Ja to mam dopiero stres kochalam sie zmezem 3dni po miesiaczce bylo to 1.5tyg temu od tego czasu ciagle czuje bole jajnikow brzuch czasem taki wzdety jak leze jest okej jak zqczne chodzic juz nie jest fajnie ciagle taki dyskomfort i normalnie czuje jakby mi cos tam chodzilo po calym dole nie mam narazie zadnych innych objawow tylko sie boje czy mozliwe ze tak jajniki bola od 1dniacxy to jest cos inne w 1 ciazy znacznie inaczej mialam

 57. Maja

  Hej potrzebuje pomocy. Kochałam się z moim chłopakiem 3 dni przed okresem. Okres dostałam w środę a skończył mi się w niedzielę. Niestety od wtorku mam ból żołądka, zawroty głowy, slabo mi i wgl. Czy to możliwe że mogę być w ciąży?

 58. Ma****

  Witam mam taki problem że najpierw miałam katar kaszel i itp na grypę ale po 2 lub 3 dniach minęła, później dopadł mnie ból jajników tak przez kilka dni po 2 tygodniach dostałam okres który trwał ino 1 lub 2 dni. W pierwszym dniu obfity, ból głowy i brzucha w drugim dniu już skapy co może być przyczyną?

 59. Ala

  Witam. Mam nadzieje, ze ktoś mi podpowie. 17stego listopada miałam okres, kochaliśmy się z partnerem od 28smego do 03.12 (mniej więcej w połowie tych dni miała byc owulacja). Kilka dni po zaczęło mi się kręcić w głowie i czuje się rozdrażniona i senna. Codziennie mam podwyższona temperaturę. Czy jest szansa, ze jestem w ciąży ?

 60. Ela

  Witam kochałam się z partnerem 25 listopada dzień owulacyjny miałam 30 listopada. 4 grudnia do 5 grudnia z samego rana na papierze była lekko widoczna krew nigdy tak nie miałam. Okres powinnam dostać 15 grudnia a się wogule nie czuje jak bym miała go dostać na test ciążowy jest jeszcze za wcześnie.

 61. Kaha

  Tydzień przed miesiaczką bylam u swojej gin ( 2 lata starań) i mówię że czuję że tym razem coś będzie a ona na usg i mowi, że endometrium słabe i nic z tego. 3 dni później w andrzejki mąż otworzył wino i po pierwszym łyku strasznie mnie zemdlilo.pobieglam do lazienki zrobic test- 2 grube kreski, 4 dni przed terminem miesiączki i wieczorem. Dzis już sliczna niunia. Oprócz intuicji nie czulam nic wyjątkowego, typowe objawy pojawily sie dopiero kolo 8 tygodnia.

 62. Olcia

  Ja byłam w ciąży krótko i niestety poroniłam, zaczął spóźniać mi się okres, czułam się dziwnie odmiennie jakby chora? piersi tkliwe potwornie i jakby opuchnięte inaczej niż przy pms okropne zmęczenie i całkiem odrzuciło mnie od słodyczy które uwielbiam i brzuch napompowany jak balon i twardy. A teraz chciałam się odnieść do komentarzy w stylu obawiam się ciąży. Ludzie kochani nie jesteśmy zwierzętami chyba istnieją metody antykoncepcji albo chociaż obserwacji, chyba można powstrzymać huć to nie jest zabawa z tego rodzi się żywy człowieka którego trzeba kochać i wychować w szczęśliwym domu, nie ma to być owoc pijackiej imprezy albo tego że pan nie potrafi utrzymać interesu w spodniach. Nie mam zabezpieczenia nie mam pojęcia czy to płodny dzień
  to zalecam zimny prysznic. Ja wiem że dreszczyk emocji że zakazany owoc ale jakie potem są konsekwencje!! Seks to poważna sprawa jak już się bzykam to fizjologia cyklu powinna być w małym paluszki i świadomość co takie uniesienia mogą spowodować ślub na siłę nieszczęśliwe dziecko i niezadowolonych rodziców z życiowej pomylki

 63. Joanna

  Super artykuł

 64. Agusia

  Witam mam pytanie prosze pomozcie przez ostatnie 3 tygodnie staraliśmy się z narzeczonym o dziecko robiłam 3 testy lecz wyszly negatywne 20 stycznia dostalam miesiaczke która trwała niecałe 4 dni i od wczoraj mam mdlosci czy to moze oznaczać ciążę?

 65. Monika

  Mam pytanie dostała miesiączka tak jak powinnam dostać lecz od paru dni towarzyszy mi silny ból żołądka i całodniowe mdlosci.miesiaczka była dość obfita i teraz nie wiem co o tym myśleć,skończyła mi się 3 dni temu.do tego bolą mnie strasznie plecy na dole z prawej strony.ktos miał podobne objawy mając miesiączka?

 66. Lena

  Czesc dziewczyny!
  Czy ktorejs z Pan testy ciazowe wychodzily negatywne,mimo tego iz byla w ciazy (swoje robilam 2x po poludniu). Od 2 tygdoni odczowam bole podrzusza,okres spoznia sie od 1,5 tygidnia. Cycuchy nabrzmiale jakby maly peknąć… ochota na seks znacznie wziekszona ale naprzyklad Alkohol nie wchodzi w ogole,od papierosow tez zaczelo mnie dziwnie odrzucac. (Pale od 9 lat ok.25 papierosow ma dzien…)
  Jestem w kropce. Nie wiem co dalej robic. Za tydzien czeka mnie bardzo obciazajacy cialo urlop na nartach, pomocy…

 67. Grażynka

  Hej babeczki Mam pytanko. Ostatnią miesiączkę miałam 27marca (pierwszy dzień). Moje cykle trwają 28 dni. 3 dni przed owulacja kochałam się z moi facetem i doszło do wytrysku, w dniu owulacja także się kochaliśmy z takim samym zakończeniem…Po około 6 dniach zaczelo mnie boleć podbrzusze, czasami zakuło z lewej strony a czasami z prawej… Nie mam apetytu ale wiecznie głodna jestem (jem na chama). Momentami mam takie spadki Energi że nie mam siły stać na nogach… Wstaje rano i jest super później boom i humor mi się zmienia nie mam ochoty na nic… Strasznie bym chciała mieć takiego małego bączka, ale boję się sprawdzać czy coś się udało czy jednak nie… Proszę pomóżcie.

 68. Klaudia

  Spóźnia mi się okres już 3 dzen na majtkach zostałam blame brozowe co za obawiamy pomocy

 69. Sylwia

  Sylwia …Mam pytanie zawsze miałam nie regularne miesiączki teraz staram się o dzidziusia nie mam okresu od grudnia po wczorajszym stosunku poleaciało mi trochę krwi teraz nie mam wcale myślałam że dostałam okres ale nic z tego zawsze dostałam okres a teraz bolą mnie piersi i mam brzuch troche wiekszy czy to może być ciaża pomożcie mi bo nie wiem co mam zrobić

 70. Basiaaa

  Jestem rok po urodzeniu dziecka przez CC. Okres dostałam odrazu po skończeniu połogu. Na początku miałam okres co 35 dni później 32 dni teraz ostatnio miałam 29, 27, 28 i 31 dni a ostatni okres miałam 18 Maja rano a 25 maja wieczorem kochałam się mężem i był wytrysk do srodka, 29 i 30 maja bolalo mnie trochę podbrzusze a po południu 30 maja miałam trochę gęsty przezroczysty upław i pytanie czy mogło dojść do zapłodnienia?

 71. Zuzia

  Witam ostatnio kochałam się z chłopakiem i zapomnieliśmy się chodzi o to że coś mogło się dostać ja myślę że raczej się dostało miesiaczkuje różnie raz 24 raz 23 i 26 dni to był 14 dzien cyklu czy istnieje prawdopodobieństwo że mogę zejść w ciaze proszę o odpowiedź

 72. Kajunia

  Witam miesiączką spóźnia mi się 3 dni nie wiem czy to oznaka ciąży ponieważ staramy się już długo I mam PSCO tylko ze miesiączki zawsze miałam regularne tylko w tym Msc się spóźnia mam ranne nudności kuje mnie prawy jajnik osłabienie. Robiłam test w dzień planowanej miesiączki wyszedł negatywny a tak bardzo bym chciała mieć dziecko myślicie ze jest to możliwe

 73. Monika szybutowicz-szymak

  Poszr pomuscie ostatni raz miałam miesiaczki 27 marca 2020 od tamtej pory nic nie wiem co sie dzieje od 4 dni boli mnie kregosup przed 27 byłam u ginekologa O powiedział mi w marcu że jest wszystko wpozodku A jak tobie test to 2 kreska jest ledwo widoczna

 74. 1989

  Witam,
  współżyłam z mężem 16 maja, dwa dni przed spodziewaną miesiączką. Nie dostałam jej, miałam tylko lekkie brązowe plamienie. Minął miesiąc a teraz znów nie dostałam okresu. Bolą mnie piersi, jestem senna i zmęczona, boli mnie w podbrzusza jak przed spodziewaną miesiączką jednak test wychodzi negatywny. Czy jest możliwe żebym była w ciąży?

 75. kasia

  witam panie moje pytanie jest takie 5 czerwca dostalam okres 16 czerwca kocham. sie z facetem nie doszlo do wytrysku we mnie 21 czerwca dostalam okres ktory powinien pojawić sie 5 dni pozniej czy mam sie obawiac ze jestem w ciazy czy nie

 76. Gabrysia

  Miałam miesiączkę 13 czerwca a koniec było 20 czerwca, od czekałam dni i brak okresu bardzo się denerwuje i waham się nad testem

 77. Ania

  25 miałam okres czerwca a nadal nie mam co to może oznaczac

 78. Misia

  Witam staramy się z mężem od ponad roku o dziecko. 23 wrzenia powinnam dostać miesiączkę i do dzisiaj nie mam dodam że miałam jeden dzień bardzo małe plamienie

 79. Ewelina52

  Mialam okres 6.09.2020 a dwa tygodnie po okresie się kochałam z moim narzeczonym czyli 20.09.2020 czy po takim czasie mogłam zajść w ciążę

 80. werka

  Czy mając okres miesiąc temu, ale przed okresem uprawialam seks regularnie, moge być teraz w ciąży? Czy ten okres zadzialał jakoś, że jest szansa na zajście w ciąży? Teraźniejszy okres spóźnia mi się już tydzień

 81. Monika

  Czy w ciąży oddaje się duże ilości moczu czy brzuch jest twardo mieki i czy obwudki piersi ciemnieją i czy zmniejsza się pępek od kilku miesięcy mam takie objawy może ktoś powiedzieć czy to ciąża co prawda piersi mnie nie bolą i nie są ciężkie .

 82. Monika

  A mogę wiedzieć dla czego

 83. Klaudia

  Hej, jest nas tak dużo, więc może któraś mi doradzi.. Z partnerem staramy się o dzidziusia 3 miesiąc, dwa poprzednie miesiące były nieudane, ostatnią miesiączkę miałam 12 października, kochaliśmy się w dni płodne, teraz przewidywana miesiączka powinna być 8 listopada. Dodam, że zawsze przed miesiączką co drugi miesiąc bolą mnie jajniki, albo brzuch. Z obliczeń wynika, że teraz powinny mnie boleć jajniki przed @,jednak nie bolą, bólu brzucha też brak. Zrobiłam 2 testy ciążowe na 5 i 4 dni przed planowaną miesiączką, wynik negatywny.. Zostały się 2 dni do planowanej miesiączki, jednak nie czuje się jakby miała nastąpić. Jedyne co czuje to czasami lekkie kłucia w dole brzucha, nie są to kłucia jajników, bo znam ten ból. Mam też zmienne wahania nastoju i częściej oddaje mocz, niż oddawałam do tej pory. Pomimo negatywnych testów, to może być ciąża? Oczywiście po upływie terminu @ powtórzę test

 84. Sylwia

  Witam jestem tu nowa Sylwia od nie dawna staram sie o dzidze zrobilam piec testow ciazowych clearnblue wynik wyszedl pozytywny zrobilam nastepny za funta test wyszedl tez lozytywny ale wszystkie slaba kreska druga nastepne dwa negatywny jak myslicie czy to ciaza ? Prosze o odpowoiedz jak najszybciej okers mi sie zpuznia juz dlugo

 85. Aga

  Witam. Spóźnia mi się miesiączka juz 8 dzień. Pojawił się biały śluz , ból podbrzusza jak na okres. Moje piersi są obolale i bardzo wrażliwe na dotyk i cały czas mam mdłości, zawroty głowy, wahania nastroju. Czy mogę być w ciąży? ( dodam że stosunek był w czasie dni plodnych )

 86. Walbrzyszanka

  Okres miałam 23paz powinnam następny mieć coś koło 5-6 grudnia. Bo mam mega nie regularny. S@s byl 8/12/17/19/20/21 listopad. Dziś jest 24.11 od wczoraj dostałam lekkie krwawienie.. kłuje mnie w podbrzuszu.. jakoś inaczej leży mi się na brzuchu.. i od kilku dni latam co chwilę na toalete.. w tamtym tygodniu miałam na 2jke a od soboty ciągle na siusiu. Czy to może oznaczać ciążę ? Czy coś jest nie tak ze mną :( test dopiero zrobię początkiem grudnia.

 87. Ola

  Gdy całowałam się z chłopakiem on zaczął mnie macać po intymnych okolicach, miałam na sobie majtki, były to moje dni płodne, na drugi dzień zaczął boleć mnie jajnik. Czy jeśli chłopak miał preejakulat na bieliźnie, to istenieje możliwość zajścia w ciążę? I mógł dotknąć mokrym miejscem moich okolic intymnych jest możliwe, że plemniki jakimś cudem znalazły drogę z okolic intymnych do pochwy? Teraz boli mnie jajnik

 88. Natka

  Witam, mam pytanie miesiączką mi się spóźnia 3 dni zrobiła. Test i wyszedł negatywny współżyłam z chłopakiem w czasie dni płodnych teraz mam bóle i skurcze pod brzydzą kuje mnie. Czy mogę być w ciąży mam zawroty głowy niekiedy mdłości ale mnie też trochę zesmucilo ten negatywny test nie wiem co mam już robić

 89. Natalia

  Witam, z reguły mam nieregularna miesiączkę. Piszę z zapytaniem czy jeśli doszło do wytrysku podczas gdy okres był już spóźniony 2 dni to czy istnieje możliwość abym była w ciąży?

 90. Anka D

  Witam.Mam pytanie.Miesiaczka spóźniła się ok 5 dni,trwała kolejne 5dni,po zakończeniu miesiączki pojawiła się krew,co może to oznaczać ?

 91. Magdalena Romaniuk

  Dwa dni tylko miałam miesiaczke

 92. Gość

  Witam. Mam 25 lat z Mężem staramy się o dzidziusia. Miesiączke miałam od 5 do 9 stycznia. Później były dni płodne współżyliśmy w te dni nawet i przed tymi dniami. Miesiączke miałam dostać 2 lutego, lecz do tej pory jej nie mam. Piersi nie bolą, podbrzusze też nie boli, Od paru dni kłuję mnie w jajniku ale nie co dziennie. Ale czuję tak jak by mi coś tam leciało taki sluz. Test ciążowy zrobiłam ale nie wiem czy nie za szybko,. Pokazały się dwie kreski lecz jedna później znikła. Co mam o tym sądzić? Dziękuję za pomoc, do lekarza mam iść w tym tyg w środę albo w piątek zależy czy doktorka przyjemnie

 93. Madzialena

  Witam. Dnia 5/6 stycznia doszło do wytrysku w styczniu 26.01 miałam plamienia a ze miesiączki mam strasznie nieregularne nie robiło to na mnie wrażenia ( w grudniu miesiączka zaczęła się 18 ) obecnie do dnia dzisiejszego nadal nie mam miesiączki. Czy to możliwe ze jednak jestem w ciąży ?

 94. Natala

  Strasznie mam obolałe piersi, cały czas czuje zmęczenie, miewam od kilku dni ból podbrzusza, zawroty w głowie to może świadczyć o ciąży?

 95. Mala

  Witam☺w lutym mialam 2dni okresu i nie był nie wiadomo jaki obfity,w marcu nie dostalam wcale tylko się zastanawiam czy to przez to że miałam zabieg na kolano.Piersi mam tak obolale ze nie można wytrzymać,pobolewa mnie brzuch,codziennie zle się czuję mdli mnie po każdym posiłku dziś mamy 24 kwietnia i nadal nie mam okresu.Ale wykluczam ciąże bo jak miałam zabieg N kolano miałam pobierana krew to mi się wydaje ze by wyszło ze jestem w ciazy.

 96. Mała

  Witam spóźnia mi się miesiączka 2dni zrobiłam test i wyszła bardzo blada kreska.Mam niepłodność wtórna po laparotomii,zrosty.Przez półtora roku nie mogłam zajść w ciążę,skierowano mnie na operację udrożnienia jajowodu ponieważ mam tylko jeden drugi usunięto ponieważ była ciaza pozamaciczna jajowodowa pęknięta.Czy jednak cuda się zdarzają?jutro zrobię rano test a w środę jadę na beta i się okaże.Jesli jestem będę mega szczęściarą ale również pytanie czy znów pozamaciczna.

 97. Natalia

  Cześć kobietki, mam do was pytanie.. od ok.2/3 tygodni mam bole podbrzusza.. coś jak kłucia.. czasem jakieś przeszywające.. mam delikatne mdłości, ale nie często, czasem się zdarzy że mocniejsze. Na pewno mam zwiększony apetyt..mam ochotę czasem zjeść coś czego dawno nie jadłam bo zwyczajnie nie przepadam, o wiele czesciej korzystam z łazienki.. mocz.. także zaparcia, mam humorki..jestem rozdrażniona, czasem chce mi się nawet płakać, nie mam poki co nabrzmiałych piersi, ale widzę że lekko urosły.. mam też wrażenie troszkę większego brzuszka, czasami ciśnieniowe bóle głowy, przy czym dochodziły bicia ciepła, temperatury sobie nie mierzyłam więc nie mam pojęcia czy mam wyższą temperature, Powiedzcie mi.. Czy mogę być w ciązy? 2/3 tygodnie temu takze robilam test ciazowy i wyszedl negatywny mimo lekkich boli podbrzusza.. teraz czekam do dnia spodziewanej miesiączki.. jeżeli krwawienie się nie pojawi, wykonam test..chciałabym znac odpowiedz na moje dolegliwości.. pomozcie

 98. Agula

  Hej. Czy to możliwe bym była w ciąży ? Miesiąc temu miałam okres strasznie dziwny ale normalnie planowo 14.10 do 20.10 dziwny był dlatego ze wgl nie bolał mnie brzuch przed , pierwszy dzień był bardzo skromny mało co go było na drugi dzień już więcej było ale nie tak obficie jak zawsze… 31 października kochaliśmy się z mężem i skończył we mnie lecz to nie były dni płodne ,już miałam nadzieje ze się udało już miałam takie objawy : tkliwości piersi, zbieranie na wymioty. Zrobiłam test ciążowy ale wyszedł negatywny . okres miałam dostać 11.11a dwa dni się spóźnił i dostałam 13.11 : mało co znów powtórka z poprzedniego miesiąca ze mało co leci, drugi dzień trochę bardziej ale nie aż tak, mam ból niesamowity piersi a nigdy tak nie miałam aż do dziś 14.11

 99. Wiola

  Stosunek miałam z partnerem w czasie owulacji. Przez tydzień boli mnie dół brzucha, czuję napięcie w okolicy jajnika i jest mocno widoczne w tej okolicy uwypuklenie w kształcie kulki. Test ciążowy dał wynik negatywny. Czy to może być jednak objaw ciąży? Dodam, że wcześniej nie miałam takich dolegliwości.

 100. Paulina

  Mam takie pytanie miałam Miesiączke w lutym 18.19 mozliwe ze mi się skończył mamy 20 marzec i do tej pory nie mam miesiączki pobolewa mnie brzuch jagby na Miesiączke już 4 dzień i nic czy to możliwe żebym była w ciazy źle się czuje

 101. Emilia

  Witam mam pytanie tydzień przed terminem okresu dostałam mdlosci które trwają do dzisiaj, trzy dni bolały mnie piersi, mięso wierszowe mi niesmakuje , jestem zmęczona ale w terminie dostałam okres ale dolegliwości mam do dziaj test wyszedł negatywny . Czy mogę być w ciazy ale jest za wcześnie i test mi tego niepokarze

 102. Katrina

  Hejka- Mam pytanie dość Dziwne !!! Od dłuższego czasu biustonosze mi się zrobiły zamale piersi nabrzmialy …Parę dni temu mialam miesiączkę ale tylko 1 dzień i brzuszek mi się zaczął robić ..Mam 44 lata 7 lat temu poroniłam pierwsza ciaze ,innych objawów niemam .Jest możliwe że zaszłam w ciaze Katrina

 103. Kobieta po 30

  Witam15 sierpnia kochałam sie z mezem był to stosunek przerywany. 20 sierpnia dostałam okres. Wspomnę że strasznie bolały mnie jajniki prawy i lewy, ból kręgosłupa taki promieniujący od jajników do takiego stopnia że ciężko mi było się podnieść i 3 dni okresu że skrzepami po 3 dniach ustąpił ból jajników ale kręgosłup pobolewa i mam napęczniała brzuch, często oddaje mocz. Możliwe że jestem w.ciazy?? Lekarza mam w pon bo mnie to niepokoi nigdy tak się nie zdarzało.

 104. Angelika

  Witam chciałam zapytać czy jeśli ostatni okres miałam 9 kwietnia to czy w 5-7 maja mogłam zajść w ciążę? Okresu nie było w maju a 18 okazało się że jestem w ciąży i ze to już5 tydzień

 105. anonim

  ja tez sie zastanawiam czy jestem w ciazy juz mi sie spoznia okres 6 dzien cykle nieregularne bo ostatnie sie przedluzaly z miesiaca na miesiac nawet do 56 dni okolo teraz byl 29 dniowy objawy brak okresu bole brzucha jak na okres i powiekszone piersi testy 2 wykonane wyszly negatywnie co myslicie??