Noszenie dziecka – najszybszy sposób na uspokojenie?

Ostatnie badania przeprowadzone w Japonii nie są odkrywcze, bo dają dowód na to, co wielu rodziców odbiera instynktownie: noszenie dziecka to najszybszy sposób na uspokojenie niemowlaka. Jednak czy najprostszy?Noszenie dziecka uspokaja i relaksuje. Jest dobre zarówno dla dziecka jak i matki. Sprawia, że bicie serca malucha uspokaja się, napięcie mięśni spada.

Badanie udowadniające, że noszenie dziecka to najszybszy sposób na uspokojenie, przeprowadzone zostały przez Dr. Kumi Kuroda w RIKEN Brain Science Institute in Saitama.  Wyniki badań opublikowane zostały w Current Biology dnia 19 kwietnia tego roku.

Według naukowców przeprowadzających badanie, noszenie dziecka najszybciej pozwala uspokoić maluszka, gdy dziecko się przestraszy. Ma być niezawodnym sposobem również na ból po szczepieniu.

Szczegóły badania

Badanie zostało przeprowadzone na 12 zdrowych niemowlakach w wieku od 1 do 6 miesięcy. Jego celem było poznanie najskuteczniejszego sposobu na mother with babyuspokojenie dziecka w przeciągu 30 sekund od momentu rozpoczęcia płaczu.

Niemowlę, które były noszone i tulone do piersi szybciej uspokajały się niż wtedy, kiedy opiekun dziecka siadał z maluchem na krzesło i przytulał, nie wykonując przy tym żadnych ruchów. Wystarczyło, by matka lub ojciec wstał, by zaobserwować znaczną zmianę w zachowaniu niemowlaka, który szybciej się uspokajał.

Chodzenie ma być przy tym dużo skuteczniejsze niż kołysanie, czy inne formy uspokajania dziecka. Ten sam efekt obserwowano u każdej osoby: matki, ojca, babci, opiekunki: która przebywała z dzieckiem co najmniej od dwóch miesięcy.

Przeczytaj, co robić, gdy dziecko nie przestaje płakać.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. net net

    logiczne to :)
    powrót do naturalnego zachowania!! przyjdzie czas kiedy nasze małe brzące będą uciekać od przytulanek ..

  2. Kriss Kriss

    no jasne, chusty są super! Ja i żona nosimy tak samo, są cudowne. Teraz w zimę przeszliśmy na wózek, ciepły śpiworek i miśka termoforka (mr B) i grzejemy w spacerki. super jest!