Niższe IQ? Winne fast foody…

Powodów, dla których warto zdrowo się odżywiać jest wiele. Kilka ostatnich dni przyniosło kolejne. Naukowcy, którzy badają wszystko po kolei i każdą rzecz z osobna, tym razem przyjrzeli się diecie najmłodszych. Zauważyli, że dzieci jedzące dania typu fast food mają niższy IQ niż najmłodsi spożywający pełnowartościowe posiłki.To wydaje się zrozumiałe. Sposób, jaki jemy oraz dobór składników odżywczych w codziennej diecie, ma bowiem bezpośredni wpływ na to, jak rozwijają się poszczególne organy, jak rośnie ciało oraz jak rozwija się mózg.

Najnowsze badania wykazały, że uboga w wartościowe składniki i monotonna dieta sprawia, że dzieci mają problem ze skupieniem oraz gorzej wypadają w testach na IQ.  To kolejne potwierdzenie tego, co wiadomo od dawna: jak ważna jest wysoka jakość codzienne spożywanych posiłków.

Odkrycie ostatnich tygodni stanowi potwierdzenie do wcześniejszych badań opublikowanych przez „Journal of Epidemiology and Community Health”, według których, dzieci spożywające frytki, pizze oraz hamburgery i słodycze gorzej przyswajają wiedzę oraz mają niższy poziom inteligencji od dzieci jedzących pełnowartościowe zdrowe posiłki w domu.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. zwyczajna mama zwyczajna mama

    nie daję, nie dawałam i nie będę dawać dzeciom tych śmieci. zaczęłam detoksykację od siebie..

Polecane tematy