Niewysychająca masa plastyczna Bubber

Przyznam szczerze, że gdybym nie miała możliwości przetestowania tego produktu, nie zdecydowałabym się na jego zakup. Masa plastyczna Bubber wygląda bowiem dość niepozornie. Zamknięta w wiaderku w niczym nie zdradza zawartości wnętrza. To nie wszystko. Jest też cena. Gdy spojrzałam już po sprawdzeniu właściwości tej masy, ile ona naprawdę kosztuje, również ten fakt mnie zaskoczył…i zastanowił. Zaczęłam myśleć, czy cena jest adekwatna do jakości i zabawy, którą zapewnia ta masa i czy poleciłabym ten produkt dalej?

SONY DSCCena około 40 złotych za jedno wiaderko masy nie jest niska. Z drugiej strony jako osoba krytycznie podchodząca do wszelkich nowości, stwierdzam, że mimo wszystko, produkt jest wart zainteresowania. Zwłaszcza w odniesieniu do dzieci lubiących zabawy manualne. Nasza córka niemogąca się doczekać lata i zabaw w piasku, możliwość manipulacji tę masą przyjęła ze sporym entuzjazmem. Co było zaskoczeniem dla nas wszystkich. Szczególnie, że ma dostęp do wszelkich ciastolin oraz innych zabaw angażujących dłonie.

Pierwsze zaskoczenie po odpakowaniu masy to jej niezwykła lekkość. Na oko ulepiona kulka powinna być cięższa, a w dłoniach pozostawała jak piórko.

Drugie zaskoczenie to plastyczność: wydawałoby się, że masa powinna być bardziej elastyczna, tymczasem manipulowanie nią pozwala stworzyć kształty, którymi można się bawić, bez obawy, że zaraz się rozpadną.

Jest również kolor: w naszym wypadku fioletowy (masa dostępna jest w sześciu kolorach), który nie blaknie oraz nie brudzi (lekkie zabrudzenie na dłoniach odnotowaliśmy jedynie za pierwszym razem, gdy bawiliśmy się masą).

Masa się nie klei i co najważniejsze można się nią bawić ciągle na nowo, tworząc wiele kształtów i form.

Gdy zdecydujemy się na zakup kolejnego wiaderka, można tworzyć przy pomocy masy Bubber nawet spore budowle, chociażby zamki, domki czy też fortece.

Producent zapewnia, że masa nigdy nie wysycha. Czy to prawda? Na razie jestem skłonna wierzyć, że tak. Bawimy się Bubber już kilka tygodni i rzeczywiście masa wygląda ciągle tak samo, co ją wyróżnia przykładowo na tle ciastoliny, która lubi wysychać…

Jak najbardziej polecam!

SONY DSC

Wystarczą dołączone foremki, by stworzyć z tej masy wiele kształtów delikatnych, opływowych oraz  o ostrych krawędziach. Dla bardziej wprawnych konstruktorów nie będą one potrzebne, idealnym narzędziem pracy będą dłonie i …wyobraźnia…

Produkt jest nietoksyczny i bezglutenowy. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. My testowaliśmy produkt razem z naszą dwulatką.

Wady? Połoga po zabawie masą jest bardzo śliska…Dlatego trzeba ją zmyć ciepłą wodą, by uniknąć upadku.

Dziękujemy sklepowi Kreatywne Maluchy za udostępnienie produktu do recenzji.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. bela bela

  Cena dość wysoka.. i szkoda, że tylko jeden kolor masy w wiaderku..

  • Dorota Dorota

   NO szkoda, ale z drugiej strony, gdyby było kilka, to by się mieszały…;) A tak jest „porządek” ;)

 2. olka k olka k

  Fajny patent. Z chęcią to sprawdzimy ;)

 3. Beata Beata

  Nie wiem co myslec mam o masie plastycznej. Otoz kupilam ja swoim dziecia w roznych kolorach z foremkami. Ale nie wiem czy ona wysycha. Narazie dzieci sie nia bawia. Ale chcialabym wiedziec w czym ona pomaga dziecia prosze o odpis