Niesprzedane do Rosji owoce i warzywa dla polskich uczniów?

Niesprzedane do Rosji owoce i warzywa można ponownie wykorzystać. Część z nich może trafić do szkół i przedszkoli, a nawet uczelni prywatnych.

jablkaDyrektorzy placówek oświatowych, którzy chcą otrzymać „embargowe” jabłka, powinni zgłaszać się do centrali ARR (Agencji Rynku Rolnego). Wystarczy wypełnić proste formalności, by placówka trafiła do rejestru instytucji, którym przysługuje prawo nieodpłatnego otrzymywania wycofywanej żywności. Z rejestru na bieżąco korzystają producenci żywności, którzy szukają odbiorców wycofywanych produktów. Skorzystają również z możliwości przekazania ich szkołom. Dowóz jabłek do szkół jest w interesie plantatorów, bo także z tytułu transportu mogą ubiegać się o rekompensaty (Komisja Europejska ustaliła, że do 25 km należy się ok. 75 zł za tonę).

Po owoce i warzywa embargowe mogą sięgać nie tylko szkoła i przedszkola, ale również żłobki, gimnazja, szkoły średnie, a nawet placówki prywatne.

Jak uzyskać wycofane z rynku owoce? Dyrektorzy placówek mogą dzwonić do Punktu Informacyjnego ARR: (22) 661 72 72

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.