Niesamowity parasol powietrzny, który wykorzystuje „pole siłowe” powietrza

Zespół chińskich projektantów wynalazł nowy rodzaj parasola, który bez specjalnej czaszy chroni dwie osoby przed deszczem.

Naukowcy, którzy na uczelni Nanjing University of Aeronautics and Astronautics od lipca 2012 do sierpnia 2013 tworzyli prototyp aktualnie pracują nad jego udoskonaleniem.

Parasol waży mniej niż kilogram, współpracuje z silnikiem i wentylatorem i jest zasilany baterią litową. Wentylator tworzy cykl powietrza, przepływającego przez końcówkę parasola, co pozwala „rozpędzić” krople deszczu, chroniąc wokół znajdujące się osoby.

Niestety tak jak w przypadku klasycznego parasola, tak i tutaj, jeśli parasol jest używany podczas silnego wiatru, staje się bezużyteczny.

Jest też inna wada. Parasol musi być ładowany – około 30 do 60 minut przed jego zastosowaniem. Pomysłodawcy wierzą, że zebranie pieniędzy na rozwój projektu pozwoli im poprawić „żywotność” urządzenia oraz jego wygodę stosowania.

Jeśli wszystko pójdzie po ich myśli, produkt trafi na rynek już w grudniu 2015 roku.

Więcej na ten temat tutaj.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Patrycja Patrycja

    wow, niesamowite!

  2. Belle Belle

    Simply wanna remark on few general things, The website layout is perfect, the subject matter is real wonderful. “The way you treat yourself sets the standard for ot.21sh&#8e2r; by Sonya Friedman.