Niemowlę pamięta więcej niż myślisz!

Naukowcy w „Psychological Science” dokonali rewolucyjnego odkrycia. Udało im się dowieść, że sześciomiesięczne niemowlęta pamiętają o rzeczach, które zostały zabrane z pola ich wiedzenia. Mimo że ich nie widzą, wiedzą, że one istnieją! Dotychczas podręczniki psychologii rozwoju utrzymywały, że niemowlaki w tym wieku nie mają świadomości istnienia rodzica, gdy wychodzi on z pokoju! Stąd często głośno protestują, obawiając się, że go nie widzą!

W jaki sposób naukowcy mogli dojść do takich wniosków? Oczywiście eksperymentalnie. Poprzez pokazywanie a następnie chowanie za zasłoną różnych przedmiotów – trójkąta lub dysku. Następnie mierzyli długość skupiania wzroku na przedmiotach.  Okazało się, że niemowlaki reagowały „normalnie” , gdy za zasłoną znajdował się wcześniej okazany przedmiot lub inny. Zdziwienie pojawiało się dopiero wtedy, kiedy po odsłonięciu zasłony nie było żadnego przedmiotu.

Pokazało to, że niemowlę w tym wieku nie jest w stanie dokładnie zapamiętać, jaki przedmiot jest chowany za zasłonę, ale pamięta o jego istnieniu.

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy