Niedowaga w ciąży – czy to groźne?

Większość przyszłych mam martwi się o to, by nie przytyć za bardzo w ciąży. Starają się trzymać dobrą wagę oraz zwracać uwagę na równomierny jej przyrost. Niektóre kobiety  zajmuje całkiem przeciwna kwestia. Myślą o tym, czy ich niska waga może mieć wpływ na ciążę i czy muszą się martwić, jeśli nie odnotowują coraz wyższych wskazań podczas ważenia.

Dobrze jeść…

Na każdym kroku można usłyszeć, że ciąża to czas szczególny, podczas którego należy zadbać o urozmaicone menu. Przyszła mama musi 1554536_10152288476730250_1556815059_ndobrze się odżywiać i przybierać na wadze. Reguła ta nie zna wyjątków. Jest szczególnie ważna w przypadku kobiet szczupłych i bardzo szczupłych.

Czy niedowaga w ciąży jest groźna?

Wszystko uzależnione jest od jej stopnia. Jeśli jest ona duża i łączy się z niedożywieniem może dojść do urodzenia dziecka o zbyt małej masie urodzeniowej.

Ideałem byłoby, gdyby kobieta zachodziła w ciążę, gdy jej waga pozostaje w normie. Wiemy jednak, że to jest niemożliwe. Dlatego jeśli przed ciążą występowała niedowaga, przyszła mama powinna w szczególny sposób zadbać o sposób odżywiania,  by dostarczyć wszystkich cennych składników odżywczych i nie dopuścić do żadnych niedoborów. Dobra wiadomość jest taka, że niedowaga przyszłej mamy rzadko ma negatywny wpływ na stan płodu. Zazwyczaj dziecko niezależnie od tego, w jakim stanie jest kobieta, bierze dokładnie to, czego potrzebuje.

Ile trzeba przytyć w ciąży?

W zależności od tego, ile ważyłaś przed ciążą, w ciąży Twoja waga, jeśli masz niedowagę, powinna się powiększyć od 13 do 18 kilogramów. Przeciętna kobieta powinna zmienić swoją wagę o 11 o 16 kilogramów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Olenka Olenka

  Ja miałam niedowagę w ciąży, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło :) Córka urodziła się duża i zdrowa

 2. Aga Aga

  Oj, mi niedowaga w ciąży nie groziła. Poszłam raczej w drugą stronę ;)

 3. Patka Patka

  Przed ciąża ważyłam 68 kg ( czyli waga normalna) teraz jestem w 21 tygodniu ciąży a ważę 67 kg. Młody podobno dobrze się rozwija, ale według mądrości internetowych wcale tak byc nie powinno. Od razu mówię ze cheesburgera czy pizzy sobie nie odmowie jak mam na to ochote i możliwość kupienia, ale raczej jestem uwiązana do zdrowszej żywności. Czy któraś z pan miala podobny problem?

 4. Norx Norx

  „Jesli masz niedowagę, wags powinna się powiększyć od 13 do 18 kilogramów”????? Co za bzdura!!! Najlepsza droga do rozważenia metabolizmu, cukrzycy i otyłości na pamiątkę.