Nie wszystko na sprzedaż….Instagram

Instagram to aplikacja dedykowana osobom pasjonującym się fotografią. Program dotąd wyjątkowo chętnie wykorzystywany przez użytkowników iPhone’a, teraz jest bojkotowany. Wszystko za sprawą zmiany w regulaminie, która umożliwia właścicielowi aplikacji sprzedaż zdjęć użytkowników (np. do reklamy) bez otrzymania od nich zgody.

Programy, media społecznościowe, witryny czasami posuwają się o krok za daleko. Bazując na zaufaniu, jakim obdarzają ich użytkownicy, a jednocześnie na ich przywiązaniu, wprowadzają zapisy wyjątkowo niekorzystne dla osób dbających o swoją prywatność. Przykładem ostatnich dni jest Instagram, program, z którego wyjątkowo chętnie korzystają również rodzice. Aplikacja ta jest bowiem intuicyjna w obsłudze, pozwala na szybkie zamieszczanie zdjęć w internecie, bez dostępu do sieci, łatwą ich obróbkę oraz na przykład dodawanie kolorowych ramek.

Dzisiaj jednak po wprowadzeniu zmian w regulaminie tuż po kupnie aplikacji przez Facebook użytkownicy coraz częściej odwracają się od programu. Dodają zdjęcia z komentarzem, że to ostatnia fotografia, którą właściciel programu będzie mógł sprzedać.

Rynek nie lubi próżni. Ciekawe, kiedy i w jaki sposób wykorzysta tę sytuację konkurencja.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. olka k. olka k.

    Niestety, się zaczyna…Kolejny portal idzie nie w tą stronę, co trzeba. Szkoda, że nie patrzy się na dobra użytkownika, ale chwilowe lepsze wyniki strony, programu.

  2. monika06 monika06

    właśnie dlatego staram się nie zamieszczać gdzie popadnie zdjęć;) wiadomo że każde zdjęcie jest osobistą rzeczą i nie powinno być rozpowszechniane przez osoby trzecie gdzie się tylko da i to bez zgody autora;( smutne ale prawdziwe;(