„Nie wolno mnie gnębić. Pierwsza rozmowa o przemocy rówieśniczej”

Trudne tematy nie ominą żadnego rodzica. Mało optymistyczne informacje także. Idealnie jeśli udaje się je przekazać w kontrolowanej formie, tak, by pomóc maluchowi, który mierzy się z problemem, a nie dodatkowo zaszkodzić. Niestety w praktyce nie jest to takie proste…

Rozmowa na temat przemocy nie może pokazać słabości rodzica. To naturalne, że mama i tata się martwią, ale przed dzieckiem powinni zachować spokój i pokazać, że co prawda sytuacja nie jest przyjemna, ale można ją opanować. W tym ma pomóc książeczka przygotowana przez pedagog przedszkolną z wieloletnim doświadczeniem Marię Trojanowicz-Kasprzak.

nie wolno mnie„Nie wolno mnie gnębić” to książeczka krótka i zwięzła. Zawiera na każdym stronie rysunek (na uwagę zasługuje wierne oddanie mimiki twarzy zarówno prześladowców dzieci, jak również osób prześladowanych) oraz krótki opis sytuacji. To sprawia, że książkę może czytać samo dziecko, nie tracąc zainteresowania. Można również zapoznawać się z treścią tej publikacji razem.

Cel jest prosty: pokazanie dziecku, czym jest przemoc, na czym może polegać prześladowanie w szkole oraz jak reagować na trudne sytuacje. Autorka udziela prostej rady: nie bądź bierny, podziel się swoimi wątpliwościami z rodzicem. Cel? Przerwanie agresywnych zachowań oraz utwierdzenie dziecka w przekonaniu, że z każdą sytuacją można dać sobie radę.

Dziękujemy Wydawnictwu Pedagogicznemu ZNP za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*