Nauka pisania i liczenia z Czuczu

Czuczu to edukacyjne gry i zabawy dla dzieci. Poszczególne propozycje zapakowane w charakterystyczne kolorowe kartonowe pudełka z papierowymi uchwytami można nabyć bezpośrednio od producenta na stronie internetowej lub w popularnej sieci drogerii Rossmann. Tym razem chcielibyśmy się przyjrzeć propozycjom dla trzylatków i ułatwiającym naukę pisania i czytania. Testujemy „Znam literki” oraz „Znam cyferki” Czuczu.

Znam literki

W opakowaniu znajdują się 64 ilustracje w formie 32 kart o wymiarach 15 cm na 10 cm. Są wystarczająco grube, by nie zniszczyły się w trakcie zabawy, jednak jednocześnie elastyczne, by korzystanie z nich było wygodne. W pierwszej kolejności znajdują się karty z poszczególnymi literami. Na jednej stronie umieszczone są litery wraz ze strzałkami z kierunkiem prowadzenia linii przez dziecko. Na odwrocie znajduje się powtórzona litera wraz z rysunkiem i słowem rozpoczynającym się na daną literę.  Na końcu alfabetu znajdują się karty poświęcone polskim literom oraz kilka kolejne już bez zbędnych rysunków poświęcone prostym popularnym słowom: pies, auto, kura, itd.

W opakowaniu znajduje się oprócz kart również pisak oraz wygodna ściereczka do ścierania tego, co napisało dziecko. Niestety zaleta polegająca na możliwości nieskończonego pisania i ścierania kryje za sobą również wadę. Dziecko piszące lewą ręką może mieć trudność z posługiwaniem się kartami z powodu zmazywania pisanych przez siebie liter.

Cena 35 złotych jest w naszej ocenie dość wysoka. Obniżona do 25 złotych byłaby dużo atrakcyjniejsza.

Podsumujmy:

Znam literki | sosrodzice

Znam cyferki

Znam cyferki to druga analogiczna propozycja od Czuczu. Tym razem w opakowaniu znajdują się karty przedstawiające poszczególne liczby. Odliczanie rozpoczynamy od 1 i liczymy do 10. Na jednej stronie tradycyjnie znajduje się liczba wraz z obrysowanym wzorem na drugim zwierzaki, przedmioty odzwierciedlające konkretną liczbę. Pozostałe karty to ciekawe zadania. W naszej ocenie dużo bardziej interesujące niż proste odwzorowanie słów z pierwszego opakowania.

Przykładowe zadania to: Narysowanie Ali piegów w takiej ilości, w jakiej zaznaczono na specjalnym polu przez rodzica czy narysowanie bombek, policzenie jabłek leżących na straganie, dorysowanie wiewiórce orzeszków, policzenie, ile rybek pływa w oceanie.

Zestaw dużo bardziej kolorowy i zróżnicowany pod względem stawianych przed dzieckiem zadań niż powyższy (Znam literki).

Ogólna ocena

Znam literki | sosrodzice

 

Zabawki Czuczu to dobry sposób na naukę pisania oraz poznawanie literek, ćwiczenie precyzji i koordynacji ruchów, rozwijanie umiejętności myślenia oraz kojarzenia, ćwiczenia spostrzegawczości i koncentracji.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. miraga_ miraga_

    To jeszcze przed nami.

  2. OlkaG OlkaG

    Nie zetknęliśmy się jeszcze z Czu Czu, ale sądząc po recenzji spodobałby się mojej Julce.

  3. Mama Mama

    CzuCzu jest rewelacyjne. Mieliśmy układanki, teraz są literki i cyferki. Były też takie zagadki podróżne i zadania w formie wąskich, prostokątnych tabliczek – świetne do jazdy samochodem na dłuższej trasie razem z dzieckiem.